• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėja vasario 27–ąją vyksiantys savivaldybių rinkimai, o rinkiminė agitacija vyksta vangiai. Negirdėti apie susitikimus su rinkėjais, išskyrus gerą progą valdančiajai koalicijai, nes dabar kaimuose rengiamos mero ir rajono Tarybos ataskaitos. Nerengiamos diskusijos, tik Tauragėje neatsitiktinai apsilankė trys Liberalų sąjūdžiui atstovaujantys ministrai – tisingumo, švietimo ir mokslo bei susisiekimo. Rinkėjai, nagrinėdami kandidatų anketas, patys turi apsispręsti, už ką balsuoti.

REKLAMA
REKLAMA

Daug pašauktų...Kas tie žmonės, kurie pasiryžę ant savo pečių užsikrauti valdžios naštą ir atsakomybę? Prisiminkime, kad Biblijoje sakoma: daug pašauktų, mažai išrinktų. Taip ir savivaldybių rinkimuose.

REKLAMA

Dėl 25 Tarybos narių mandatų kausis 262 devynių partijų atstovai ir vienas pats save išsikėlęs pretendentas. Nuo rinkiminės kampanijos pradžios jų sumažėjo šešiais – tiek pretendentų iš rinkiminės kovos už anketose nenurodytą teistumą pašalino Vyriausioji rinkimų komisija. Dėl to po vieną kandidatą prarado liberalcentristai, socdemai, konservatoriai, Žemaičių partija, du – partija „Tvarka ir teisingumas“.

REKLAMA
REKLAMA

„Tauragės kurjeryje“ jau buvo rašyta, kad sąrašuose nemažai žmonių, kurie tik „puošia“ juos, nes jų pareigos nesuderinamos su buvimu Tarybos nariais, todėl visus juos galima atmesti. Neturi šansų į Tarybą patekti ir sąrašo gale atsidūrę mažai kam žinomi asmenys.

Pirmose gretose – seni politikos vilkai

Savo atstovus Taryboje turinčių partijų sąrašų priekyje – seni politikos vilkai. Dauguma jų kitus lenkia ne tik politiniu svoriu, bet ir turimu turtu. Kiek kas ko turi, gali sužinoti kiekvienas rinkėjas, nes kandidatams privaloma deklaruoti turtą, o deklaracijas galima rasti internete. Turtingiausias dabartinis Tarybos narys konservatorius Antanas Stankus: jo privalomas registruoti turtas vertas 822 tūkstančių litų, vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių jis turi už

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1,4 milijono litų, piniginių lėšų – 736 tūkstančius litų, yra suteikęs 2,5 milijono litų paskolą. Liberalų sąjūdžio sąraše įrašyti jo sūnūs Darius ir Linas tėvui smarkiai nusileidžia – turi turto tik už keletą šimtų tūkstančių litų.

Socialdemokrato Prano Petrošiaus registruoto turto vertė – 727 tūkstančiai litų, dar įvairių vertybių jis turi už 107 tūkstančius litų. Tame pačiame rinkimų sąraše įrašytas jo sūnus Darius Petrošius registruoto turto turi nedaug – už 86 tūkstančius litų, bet jis yra paskolinęs didelę pinigų sumą – 1,5 milijono litų. Socialdemokratų sąraše vienas turtingiausių žmonių – Vaclovas Karbauskis, buvęs Seimo narys registruoto turto turi už 1,7 milijono litų, Arūnas Jancevičius – už  679 tūkstančius litų, Gedimas Maškauskas – už 512,2 tūkstančio litų.

REKLAMA

Liberalcentristų sąraše turtingiausias – politikos naujokas Edmundas Abromas, jo registruoto turto vertė – 1,7 milijono litų, Aušros Terleckienės turtas – 905 tūkstančiai litų, Vilmanto Liorančo – 500 tūkstančių litų. Senokai politikoje besisukantis Robertas Piečia registruoto turto turi už 678 tūkstančius litų, Juozas Kniukšta – už 479 tūkstančius litų.

REKLAMA

Turtuoliai – vargšai?

Turtingų politikos naujokų yra ir daugiau. Krikščionių partijos skyriaus pirmininko Juozo Damulio registruotas turtas vertas 1,49 milijono litų. Šiandien turtai nieko nebestebina, o turtingam žmogui pelno pagarbą, kartais – ir pavydą. Atrodytų, kad turtuoliai turėtų gauti daug pajamų, sumokėti daug mokesčių. Bet taip yra ne visada, kartais už minimalų ar šiek tiek didesnį atlyginimą dirbantieji sumoka daugiau mokesčių negu turtuoliai. Pavyzdžiui, Juozas Damulis per metus gyventojų pajamų mokesčio sumokėjo tik 349 litus, Gediminas Maškauskas – 558 litus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rinkiminiuose sąrašuose nemažai žmonių, turinčių turto vos keliasdešimt tūkstančių litų, yra ir išvis neturinčių jokio registruoto turto. Tarp jų – liberalcentristas Remigijus Plyskaitis ir Darbo partijos atstovas Alexander Prozorov.

Pretenduoja naujokai

Šiuo metu savo atstovus Taryboje turi tik penkios partijos, valdančiąją koaliciją yra sudariusios trys partijos. Artėjančiuose rinkimuose dėl mandatų ketina kautis devynios partijos. Nežinia, ar visoms, ypač naujosioms žaidimo dalyvėms – Darbo, Krikščionių, Žemaičių partijoms ir Liberalų sąjūdžiui  – pasiseks perlipti slenkstį į Tarybą. Nors rinkimų į Seimą pamokos rodo, kad prognozuoti sunku, kartais aktyvūs naujokai, atrodantys kitaip nei visi kiti, aukštai iššoka. Senas stiprias pozicijas ir nuolatinį savo rinkėjų elektoratą turinčios partijos irgi duos garo. Todėl kautynės gali būti atkaklios, o rezultatai – netikėti. Tačiau daug kas priklausys nuo to, ar daug rinkėjų sugebės įveikti dėl kylančių kainų užplūdusią depresiją, ryšis pasitraukti nuo šilto radiatoriaus ir ateiti prie balsadėžių.

Jovita STRIKAITIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų