• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Komisija atsižvelgė į Lietuvos atstovų siūlymus ir Europos Parlamento nariams pristatytos bendrosios Europos energetinės politikos įgyvendinimo priemonių paketo dalyje, skirtoje elektros ir dujotiekių tinklams tarp keturių greičiausio sprendimo reikalaujančių projektų įtraukė tarptautinę jungtį tarp Vokietijos, Lenkijos ir Lietuvos.

REKLAMA
REKLAMA

ES Energetikos komisaras Andris Piebalgsas (Andris Piebalgs), atvykęs į Europos Parlamentą, Pramonės, energetikos ir mokslinių tyrimų komiteto narius supažindino su naujausiu Europos Komisijos pasiūlymu energetikos srityje, kuris, komisaro žodžiais, „gali sukelti naują pasaulinę pramonės revoliuciją, o Europą padaryti šios revoliucijos lydere“.

REKLAMA

Pasiūlytos priemonės skirtos trims pagrindiniams iššūkiams, kuriuos jau keletą metų svarsto ES institucijos. Tai tikros vidaus rinkos sukūrimas, spartesnis perėjimas prie mažos taršos energijos ir energijos efektyvumas.

„Tai įspūdingas priemonių, leisiančių pakeisti Europos ekonomiką, paketas. Europa apsisprendė dėl bendrosios energetinės politikos sukūrimo ir pasiūlytos konkrečios priemonės, kaip tai pasiekti, – sakė Europos Parlamento narys Šarūnas Birutis po susitikimo su Energetikos komisaru Andriu Piebalgsu. – Lietuvai svarbu, jog Komisijos pasiūlymo dalyje, skirtoje elektros ir dujotiekių tinklams yra įvardijami keturi svarbiausi, greičiausio sprendimo reikalaujantys projektai. Tarp jų patenka tarptautinė jungtis tarp Vokietijos, Lenkijos ir Lietuvos. Kiekvienam projektui yra siūloma paskirti po atskirą koordinatorių, tai užtikrins sklandesnį ir spartesnį projektų įgyvendinimą.“

REKLAMA
REKLAMA

Pasak europarlamentaro, tikros vidaus rinkos sukūrimas – bene svarbiausias ir aktualiausias klausimas Lietuvai. Bendroji politika užtikrins, jog Europa kalbės vienu balsu, energijos tiekimo saugumo klausimas tampa bendru visos Europos Sąjungos reikalu.

Be to, politika numato, kad atsinaujinančių šaltinių energija Europos iki 2020 metų turės sudaryti 20 proc., o biodegalai – 10 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų