Lauke lynoja, yra keli laipsniai šilumos, tačiau Dragūnų bataliono kariams blogo oro nėra – jie miške bėga krosą. Kiti į mišką suka tiesiog pasivaikščioti ar parsinešti vieną kitą eglės šakelę pasipuošti namams. Ir nors kalendoriuje – gruodis, miškuose tebeturime saugotis erkių.
Skeptiškai nusiteikusiam pašnekovui prieštarauja kitos miške sutiktos vaikštinėtojos.
Pasirodo, tokia šilta besniegė žiema erkėms – tikras rojus. Jei vidutinė paros temperatūra aukštesnė nei 7 laipsniai – erkės gyvybingos ir aktyvios.
Paskutinį reidą į uostamiesčio miškus specialistai darė lapkričio pradžioje ir erkių rado. Net ir dabar, gruodį, tebefiksuojamos erkių sukeltos ligos.
Tad traukiant į miškus, kad ir eglutės šakų, reikia pasirūpinti aukštesne avalyne, o grįžus apsižiūrėti, ar nieko neparsinešėme, mat statistika baugina: Klaipėdos apskrityje šiemet skaičiuojami 38 erkinio encefalito ir 104 Laimo ligos atvejai. Nuo erkinio encefalito gali apsaugoti skiepai, tačiau ne visi skuba skiepytis.
Kasdien miškuose praleidžiantys girininkai puikiausiai pastebi orų pokyčius: tarsi nebelieka tradicinių metų laikų ir tęsiasi vienas ilgas ruduo, labai palankus kraujasiurbiams.
Tačiau erkei nesunku pasiekti, pavyzdžiui, po lapus miške laigančius mūsų keturkojus, o vėliau kartu su šunimis erkės atkeliauja ir į mūsų namus. Girulių miškas ir Klaipėdos bei Kretingos rajonų miškai – didžiausi erkių telkiniai pajūryje.