E. Nemanė dalinasi universalia žinute ir sako, kad lengviausiai pasiekiamose vietose turi nugulti kasdien naudojami ir reikalingi daiktai. Tai pravers tiek tvarkant drabužius spintoje, tiek daiktus koridoriuje ar virtuvėje: „Iš namų vizitų ir IKEA atliekamų tyrimų matome, kad dažnai namuose daiktai laikomi netinkamose vietose. Apatinėse ir viršutinėse sunkiau pasiekiamose lentynose laikykite tuos daiktus, kurių prireikia rečiau, pavyzdžiui, SKUBB dėžėse supakuotą patalynę ir kitų sezonų drabužius, rečiau naudojamus buitinius prietaisus, šventinę atributiką galite dėti į DRÖNA dėžes“, – pasakoja interjero dizainerė.
Tinkamas daiktų laikymas – taupymo būdas
E. Nemanė sako, kad sandėliuojant laikinai nenaudojamus daiktus dažnai pamirštame, ką turime, tad keliaujame pirkti to, ko nerandame namuose. Norint išvengti tokių situacijų, itin praverčia įvairios dėžutės daiktų laikymui.
„Renkantis dėžes daiktams, verta pasvarstyti apie skaidrų plastiką, kuris ne tik apsaugos daiktus nuo dulkių ir drėgmės, bet ir leis aiškiai matyti jų turinį. Pavyzdžiui, permatoma dėžė su dangčiu SAMLA kainuoja vos 2.99 Eur. Kitas variantas – nepermatomos dėžutės su etiketėmis, kuriose daiktai pasislėps ir sumažins netvarkos jausmą, tačiau bus aišku, kur ir kas sudėta. Dar viena kategorija yra organizavimo dėžutės, padedančios suskirstyti daiktus turimuose stalčiuose ar lentynose – viskas bus tvarkingai sugrupuota ir lengvai pasiekiama. Pastarųjų kaina prasideda vos nuo kelių eurų“, – pasakoja E. Nemanė.
Žinant, kokius konkrečius daiktus turime ir ko tikrai reikia, trūksta, nepriimsime spontaniškų sprendimų ir tai padės išvengti nereikalingų išlaidų, įsitikinusi ji.
Rasti vietos daiktams – nesudėtinga
Interjero dizainerė atkreipia dėmesį į neišnaudojamas erdves namuose.
„Ne sezoninių daiktų dėžių laikymui namuose greičiausiai yra tokių erdvių, kurių nenaudojate, bet jos gali puikiai tikti daiktams laikyti – gal yra laisvos vietos po sofa ar už lovos, prieš langą ar kambario kampe? O gal turite palėpę, kurioje lieka vietos po nuožulniomis lubomis ar laiptais? Visas šias vietas, pritaikant baldus ar daiktų laikymo sistemas, galima išnaudoti – taip atsiras aiškus žinojimas, ką turite namuose. Jums bus lengviau rasti daiktus, tai taip pat padės sutaupyti finansus neskubant pirkti naujų pirkinių“, – įžvalgomis dalinasi ji.
Laikant daiktus namuose pravartu vadovautis principu – logiška ir lengvai pasiekiama. Tokiu būdu niekas nebus užmiršta, o namuose esančių daiktų laikymo sistema – aiški bei paprasta. Tai sutaupys ne tik finansų, bet ir laiko, nes tinkamai suplanavus daiktų laikymą, mažiau laiko skirsite daiktų paieškai.