Kai dirbi, tau akompanuoja spausdintuvas, klaviatūros tarškėjimas ir telefono skambučiai. Alkį numalšini per pietų pertrauką kavinukėje arba prie kavos su kolegomis sukramsnodama sumuštinį. Tačiau kalėdiniame vakarėlyje viskas kitaip: jus pasitinka triukšminga muzika, linksmi kolegų veidai bei vaišėmis nukrautas stalas. Atsargiai! Visa ši butaforija dar nereiškia, kad tavo darbo diena baigėsi ir galima atsipalaiduoti.
Viskas, ką pasakysi, bus panaudota prieš tave. Nė minutėlei negalima pamiršti, kad darbovietės vakarėlis – tai ne tas pats, kas vakarėlis savų draugų rate, net jei tavo santykiai su kolegomis ir patys draugiškiausi. Todėl sakydama tostus ir palinkėjimus, plepėdama su šefu ir kolegomis, geriau venk dviprasmiškų frazių, juokauk tik būdama tikra, kad tavo jumoras bus suprastas. Nes niekas nežino, kada tavo kaip privataus asmens kalbos atsigręš prieš tave kaip darbuotoją. Taigi geriausias patarimas – skrupulingai paisyti etiketo, elgtis korektiškai ir būti budriai.
• Nepaslysk! Pati apmaudžiausia klaida būtų išgerti pernelyg daug alkoholio. Jei draugų vakarėlyje visi iš tavo krečiamų kvailysčių tik pasijuoktų, tai čia keletas valandų svaigulio gali kainuoti karjerą.
Dalyvauti vakarėlyje ne privaloma, bet... būtina! Nedalyvauti firmos vakarėlyje griežtai draudžiama. Tikrai išloši, jei teiksiesi atvykti bent pusvalandžiui, ir paskui, mandagiai atsiprašiusi, išeisi, užuot visai neatvykusi. Net jei vakarėlis vyksta ir po darbo valandų, net jei viršininkas ir sakosi suprasiąs, jei dalyvauti negalėsi, vis dėlto atsisakyti atvykti gali tik dėl itin rimtos priežasties. Priešingu atveju tiek firmos vadovybei, tiek kolegoms pademonstruotum savo nelojalumą.
• Nepaslysk! Jei vis dėlto nusprendei firmos vakarėlį iškeisti į jaukią vakarienę restorane su mylimuoju, šiukštu neprasitark nė patiems artimiausiems bendradarbiams. Išaiškėjęs šis nekaltas melas gali gerokai sumenkinti tavo reputaciją.
Naudingų pažinčių paieškos! Naudingiausia vakarėlyje būtų paplepėti su viršininku. Šventės šurmulyje, kai visų nuotaika puiki, o širdys alsuoja altruistiška Kalėdų dvasia, būtų itin šaunu užsiminti apie savo naujas idėjas. Tačiau gretintis vien prie aukštesnius postus užimančių darbuotojų būtų nedovanotinas netaktas. Be to, nevertėtų pamiršti, jog vakarėlis – labai gera proga pabendrauti su tais darbuotojais, su kuriais nesieja darbiniai reikalai – kai prireiks kokios naudingos informacijos ar paslaugos, bus kur kas lengviau į juos kreiptis.
• Nepaslysk! Jei bendraudama vakarėlyje kalbėsi tik apie darbą, pasirodysi ne pareiginga darbuotoja, o tiesiog pilka nuobodi darboholikė.
Pabaigai – padėka
Kai šventi vakarėlį pas draugus, greičiausiai nepamiršti padėkoti jiems už šaunią šventę. Darbovietės vakarėlis – ne išimtis. Taigi būtinai padėkok žmogui, daugiausiai prisidėjusiam organizuojant šį susiėjimą. Tiesa, nepamiršk padėkoti ir šefui, net jei ir puikiai žinai, jog jis dėl šventės nė piršto nepajudino. Jo nuopelnas – jau vien tai, kad egzistuoja vieta, kur tu dirbi ir gali rengti vakarėlius. Todėl be padėkos neišsisuksi.