Aukštojo mokslo reikšmę valstybių gyvenime, būdus ir galimybes didinti jo kokybę, valstybinių universitetų ateities perspektyvas Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas aptarė su Pasaulio universitetų asociacijos (PUA) generaline sekretore Eva Egron-Polak.
Seimo Pirmininko teigimu, Lietuva dės visas pastangas, kad būtų užtikrintas aukštojo mokslo konkurencingumas ir patrauklumas tiek šalies, tiek ir užsienio jaunimui.
V. Gedvilas pabrėžė, kad šalis turi rengtis naujiems iššūkiams, susijusiems su demografiniais pasaulio pokyčiais ir veržliais globalizacijos procesais.
"Mes esame pasiruošę pagal valstybės išgales padėti valstybiniams universitetams, kurie turi būti autonomiški ir savarankiški, - sakė Seimo vadovas. - Mes norime, kad valstybiniai universitetai būtų stiprūs ir konkurencingi ne tik mūsų šalyje, bet ir pasaulyje".
Paryžiuje prie UNESCO įsikūrusios asociacijos viena vadovių E. Egron-Polak, kalbėdama apie Lietuvos universitetų kokybę, pažymėjo, kad įspūdžiai yra geri.
Pasak jos, džiugina, kad patys šalies universitetai inicijuoja kokybės vertinimą, tačiau PUA generalinė sekretorė akcentavo būtinybę Lietuvai labiau garsinti šalies universitetus ir didinti jų žinomumą.
Atsakydamas į viešnios pastebėjimą Seimo Pirmininkas atkreipė dėmesį, kad šiemet Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai bus ypač gera proga garsinti mūsų valstybės vardą ir pristatyti savo kultūrą ir istoriją.
Susitikime antradienį dalyvavo ir Mykolo Romerio universiteto rektorius prof. dr. Alvydas Pumputis, šio universiteto Tarybos pirmininkas Rimas Varkulevičius.
E. Egron-Polak yra studijavusi Čekijoje, Kanadoje ir Prancūzijoje. Beveik 20 metų dirbo įvairiuose vadovaujančiuose postuose Kanados universitetų ir kolegijų asociacijose, 2002 m. buvo paskirta Pasaulio universitetų asociacijos generaline sekretore. Yra daugelio UNESCO, Europos Komisijos, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros komisijos komitetų narė, M. Romerio universiteto tarybos narė, paskelbusi daugybę straipsnių aukštojo mokslo temomis.