• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jovita Sukackaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Užsienio šalių universitetai kasmet vilioja Lietuvos jaunimą ne tik naujomis studijų programomis. Studentai sako, kad mokytis išvyksta ir dėl palankesnių finansinių aplinkybių, tačiau įgytas žinias žada panaudoti grįžę į Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA

Bakalauro studijas Lietuvoje baigusi Audinga Adomaitytė paklausė sesers patarimo ir išvyko studijuoti į Daniją. Pasak studentės, užsienyje mokslai daugiau remiasi praktika, ne tik teorinėmis žiniomis, o dėstytojai labiau stengiasi perprasti studentų galimybes.

REKLAMA

„Visi dėstytojai tave myli, žino tavo stipriąsias ir silpnąsias puses, gali padėti, o universitete tu esi tas kažkas, į tave tiesiog nekreipia dėmesio ir tu nežinai, ką gali išmokti“, – pasakojo Orhuso universiteto Verslo akademijos studentė A. Adomaitytė

Olandijoje studijuojanti Gabija Damalakaitė sako, kad laiko savo patriote ir nemąsčiusi išvykti iš Lietuvos, bet užsienyje rado daug patrauklesnes studijas pagal savo programą ir finansavimą. Tačiau antrakursė planuoja grįžti dirbti į Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA

„Olandija yra labai palanki, nes duodamos geros pašalpos studentams. Labai džiaugiuosi, nes tikriausiai negalėčiau Lietuvoj taip gerai gyventi besimokydama“, – teigė Hagos universiteto studentė G. Damalakaitė.

Užsienio universitetų atstovai sako mėgina studentus pritraukti ne tik stipendijomis, bet ir gerais praktikų pasiūlymais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei studentai įstoja į mūsų universitetą gerai baigę mokyklas, mes jiems mokame stipendijas, taip pat skiriame ir socialines stipendijas pragyvenimui. Yra ir paskolų sistema, kurias skirsto šalies valdžia. Jeigu mėnesio pajamos nesiekia tam tikros sumos, tai studentai taip pat dažniausiai neturi grąžinti paskolos, taigi finansiškai labai patrauklios studijos“, – Rytų Anglijos universiteto patarėjas aukštojo mokslo klausimais Graigas Evansas.

REKLAMA

„Didžioji dalis mūsų studijų programų konkrečiai orientuotos į tam tikras darbo vietas Londone, todėl studentai gali atlikti praktiką žurnaluose ar BBC. Studentams mokamos stipendijos iš mūsų universiteto, kartais jas moka privačios įmonės“, – sakė Londono Midlsekso universiteto Menų ir dizaino fakulteto atstovas Philas Healey.

REKLAMA

Kalbėdami apie bendras tendencijas, specialistai pastebi, kad nors susidomėjimas studijomis užsienyje nemažėja, po studijų ten studentai ten ilgai neužsibūna.

„Kai atsidarė ES sienos daugiau išvažiuodavo ir nematydavome jų grįžtančių. Šiuo metu mes matome panašiai išvažiuojančių ir grįžtančių, mūsų manymu, tas indas jau susivienodėjęs: kiek įpili – tiek ir grįžta“, – sakė „kalba.lt“ generalinis direktorius dr. Rytis Jurkėnas.

Tarp studentų vis dar populiariausios šalys studijuoti išlieka Didžioji Britanija, Danija ir Olandija, tuo metu studijų programų tendencijos keičiasi beveik kasmet, šiemet vis dar daug domimasi ekonomikos ir menų studijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų