Dažnas vaikas per mokslo metus susiduria su įvairių formų mokinių tarpusavio santykių problemomis: patyčios iš atstumtųjų, neigiama lyderystė, susiskaldymas į grupes, konfliktai, netolerancija ir kt. Šioms problemoms spręsti prieš keletą metų susibūrė jaunų aktorių komanda pasivadinusi „Forumo teatru“, o šiemet su renginių organizavimo įmonės „Šeimos šventės“ pagalba buvo sukurta interaktyvi „Bendravimo meno“ stovykla, kuri į savo glėbį kviečia sunkumus mokykloje patiriančius vaikus.
„Problemos mokykloje mažina motyvaciją mokytis, trukdo susikaupti ir atitraukia dėmesį nuo mokymosi į tarpasmeninių santykių sunkumus. Šiai problemai spręsti sukūrėme „Bendravimo meno“ stovyklą, kurioje taikomas „Forumo teatro“ (psichologinio–kūrybinio pobūdžio) metodas. Šis metodas leidžia per trumpą laiką pasiekti labai gerų rezultatų jauniems žmonėms ugdant toleranciją, kūrybiškumą, bendruomeniškumą, atsakomybės jausmą, atskleidžiant jaunime tūnančius talentus“, – pasakojo „Šeimos šventės“ stovyklų organizatorė Inga Klimienė.
Pasisėmę patirties iš užsienio partnerių, „Forumo teatro“ metodą aktoriai Lietuvoje pradėjo taikyti pirmieji. Šis metodas suteikia galimybę daug diskutuoti, bendrauti apie gyvenimo vertybes. Jis taip pat padeda ugdyti toleranciją ir pagarbą kitaip mąstančiam ar kitaip atrodančiam žmogui.
„Bendravimo meno“ stovyklos pagrindinė veikla – kūrybiniai „Forumo teatro“ užsiėmimai, kuriais smagiai ir patraukliai ugdomi teigiamo elgesio ir pozityvaus bendravimo įgūdžiai, gebėjimas pritapti dinamiškoje socialinėje aplinkoje, spręsti problemas, mokytis savireguliacijos, ugdyti atsakomybę už savo veiksmus ir elgesį.
„Su stovyklautojais dirbs profesionalūs aktoriai, dailininkai, „Forumo teatro“ jaunieji aktoriai–savanoriai. Stovykloje jaunuoliai patirs daug naujų įspūdžių. Vienas vaikas po „Forumo teatro“ stovyklos užsienyje yra pasakęs – „Tai buvo dešimt gražiausių mano gyvenimo dienų...“, – prisiminė „Forumo teatro“ vadovė Rimanta Vaičekonytė.
Pasaulinės sveikatos organizacijos atlikto tarptautinio tyrimo (35 skirtingose šalyse) duomenimis, Lietuva pagal vaikų mokyklose patiriamas patyčias užima pirmą vietą. Todėl vasaros atostogų metu itin svarbu, kad vaikai ne tik pailsėtų fiziškai, bet ir sustiprėtų psichologiškai, taptų atsparesniais stresui ir į mokyklą grįžtų motyvuoti bei visiškai pasitikėtų savo jėgomis.