Visi besidomintieji studijų užsienyje galimybėmis yra kviečiami stebėti tiesioginį vaizdo seminarą „Studijos ES šalyse: kaip pasirinkti ir įstoti?“, kuris bus transliuojamas ketvirtadienį, balandžio 4 d. 14 val. internetu: www.pazinkeuropa.lt/sekmesreceptas .
Apie tai, kaip pasirinkti patikimą aukštąją mokyklą, pasirengti stojimui ir suplanuoti biudžetą, pasakos patyrę pranešėjai: Studijų užsienyje informacijos centro vadovė Žaneta Savickienė, Škotijos Šv. Andriaus (St. Andrews) universiteto absolventas Titas Budrys ir programos „Eurodesk Lietuva“ redaktorė Vaiva Ružaitė.
Po ekonomikos mokslų baigimo Vilniaus Universitete studijas Vokietijoje tęsęs žinomas finansų analitikas Gitanas Nausėda įsitikinęs, kad studijos užsienyje yra puikus būdas jaunam žmogui išbandyti save ne tik studijuojant ir gilinant savo žinias, bet ir tampant tvirtesne, savarankiškesne asmenybe.
„Tai yra galimybė pamatyti pasaulį kitomis akimis – pažinti kitą šalį, kitas tradicijas, kitokį požiūrį į problemas“, – teigia G. Nausėda.
Pasak jo, studijos užsienyje padeda pažinti ir savo asmenybę. Dalydamasis patirtimi G. Nausėda pasakojo, kad studijos svetur jam pačiam padėjo „patikrinti“ meilę tėvynei. „Po pusantrų studijų metų Vokietijoje pradėjau „sienomis laipioti“ – taip aš norėjau grįžti į Lietuvą. Tada aš pirmą kartą supratau, kad niekada negalėsiu nuolat gyventi užsienyje, dirbti ten“, – pasakoja G. Nausėda.
Kalbėdamas apie galimas kliūtis G. Nausėda pasidalijo smagiu prisiminimu iš kalbos kursų viename Bavarijos miestelyje – kuomet į pro šalį einančios mergaitės pasisveikinimą „Grüß Gott“, nesuprasdamas reikšmės, jis atsakė „Nein“ – „Ne“.
G. Nausėdos teigimu, ši istorija atspindi, kad „ne šventieji puodus žiedžia“. „Pirmaisiais mėnesiais gali būti visokių nesusipratimų, susijusių su kalbos barjeru, bet paskui tie barjerai natūraliai išnyksta – juk žiūri televiziją, bendrauji su žmonėmis“, – teigia jis.
Seminarą inicijuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.