• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiuolaikinis studentų gyvenimas gerokai pakito, jei lyginsime jį su savo tėvų laikų studentavimu. Tada niekas dar net pagalvoti negalėjo, kad namines keptas bulves pakeis „Hesburger“ mėsainių kompleksai, eiles prie taksofonų – pokalbiai „Skype“, o ką jau kalbėti apie tarptautinių studentų pilnus universitetus... Tikrai sunku būtų buvę tada patikėti, kad mokysiesi kartu su kokiais korėjiečiais, prancūzais, vokiečiais, turkais, sirais ir daugybe kitų tautų atstovų. Net ir dabar dar dažnai nustembame, kai užsieniečiai pasirenka mūsų šalį. Tačiau ispanas Alexas Guede'as ir ekvadorietis Pedro Bruzzone'as teigia, kad tuo tikrai nereikėtų stebėtis, ir, ateityje vis daugiau žmonių pasirinks Lietuvą, kaip šalį, kurioje norėtų gyventi. Džiaugiasi viskuo

REKLAMA
REKLAMA

Penktakursiai teisės studentai iki šiol mokęsi Ispanijos Salamankos ir Saragozos universitetuose, dabar jau du mėnesius mokslus pagal ERASMUS programą kremta rudenėjančioje Lietuvoje. Dar neprispausti žiemos šalčių, vaikinai džiaugiasi galimybe stebėti metų laikų kaitą. Ruduo Lietuvoje, anot jų, nuostabiai gražus.

REKLAMA

Kaip, tiesa, ir visa kita. Pozityviai ir nuotaikingai nusiteikę Alexas ir Pedro čia, atrodo, jaučiasi tikrai neblogai. Kad ir kaip stengiausi surasti kokį nors dalyką, kuris mūsų šalyje užsieniečiams nepatiktų, buvo sunku. Vaikinai čia džiaugiasi viskuo – pradedant nuo apgyvendinimo, mokslo ir baigiant, žinoma, geriausiu – merginomis. Joms ispanai negailėjo liaupsių. „Merginos čia gražiausios pasaulyje“, – kartojo jie.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau liepė apie juos blogai nepagalvoti, sakydami, jog ne tik merginos čia nuostabios. Vaikinai taip pat žavisi ir šalies kultūra, miestu, architektūra, gamta. Laisvu laiku jie nori pamatyti kuo daugiau. Neseniai vaikinai, kartu su kitais ERASMUS studentais, viešinčiais Lietuvoje, lankėsi Zarasuose. Artimiausiu metu planuoja apsilankyti Trakuose, teiravosi, ką dar gražaus galima čia išvysti. Alexas Lietuvoje buvo jau Europos krepšinio čempionato metu, stebėjo rungtynes Kaune. „Labai smagu, kad čia galiu pasišnekėti su žmonėmis apie krepšinį“, – džiaugėsi jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pozityviai svetimšaliai žiūri ne tik į kasdienį Lietuvos gyvenimą, bet labai daug teigiamų dalykų pranašauja šalies ateičiai. „Kalbant apie ekonomiką, Lietuva yra labai stabili, greitai augančios ekonomikos šalis – viena patraukliausių Europoje investicijoms“, – savo nuomonę dėstė Pedro. Anot pašnekovų, ne tik Lietuva, bet ir Ispanija bei daugelis kitų Europos valstybių dabar susiduria su ekonominiais sunkumais, tačiau Lietuvos rodikliai išlieka gana geri. „Lietuva yra ateities šalis“, – teigė Alexas. Jam pritardamas Pedro skatino nebijoti kuo daugiau investuoti į savo šalį. Jis net teigia mąstantis apie galimybę kada nors čia dirbti.

REKLAMA

Norėjo pažinti kitokią kultūrą

Paklausti, kodėl pasirinko Lietuvą iš daugybės kitų pasiūlytų šalių, Pedro ir Alexas teigė norėję susipažinti su Rytų Europos kultūra. „Vakarų Europa nelabai skiriasi nuo tos vietos, kur gyvenime mes, ten kultūra, pragyvenimo lygis bei daugybė kitų dalykų gana panašūs. Norėjome ko nors naujo“, – savo pasirinkimą argumentavo studentai. Be to, jie buvo girdėję teigiamų atsiliepimų apie mūsų šalį iš savo draugų bei kolegų, čia viešėjusių anksčiau. Santykinai pigus pragyvenimas Lietuvoje taip pat tapo vienu iš kriterijų renkantis. Šiuo metu vaikinai savo pasirinkimu yra visiškai patenkinti.

REKLAMA

Atviri ir rūpestingi Lietuvos žmonės

Pedro pasakojo, kad Ispanijoje tokio dėmesio ERASMUS studentai tikrai nesulaukia. „Lietuvoje mes turime mentorius, kurie rūpinasi mumis, padeda susigaudyti mieste bei išvengti kylančių nesusipratimų dėl to, kad nesuprantame lietuviškai. Ispanijoje ERASMUS studentai mentorių neturi, viskuo rūpinasi patys. Dėl to čia mums pasisekė“, – pasakojo Pedro. Mūsų šalyje, anot vaikinų, užsieniečiams skiriama tikrai daug dėmesio, visiems įdomu, kodėl jie pasirinko čia atvykti, kaip jiems sekasi ir panašiai. Ispanijoje užsieniečių yra kur kas daugiau, todėl tikriausiai dėl to nelabai kam ir įdomu, ką tu ten veiki ir kaip tau sekasi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Studentiškas gyvenimas – mokslas ir vakarėliai

Šiuo metu ispanai mokosi Mykolo Romerio universitete ir teigia esą patenkinti tiek mokymosi sąlygomis, tiek pačiu mokslu. Tiesa, mokymosi metodai šiek tiek skiriasi, nes Ispanijoje vaikinai turėdavo daugiau paskaitų, tačiau mažiau dirbdavo savarankiškai. Čia, anot jų, yra priešingai, reikia daugiau dirbti savarankiškai, daugiau skaityti, atlikti įvairias užduotis.

REKLAMA

Mokytis čia yra šiek tiek kitaip dar ir dėl to, kad jų grupę sudaro vos 6–7 žmonės. Taip mokomasi daug intensyviau ir efektyviau.

„Paskaitų nebūna labai daug, maždaug aštuonios per savaitę, todėl turime pakankamai daug laisvo laiko“, – pasakojo Alexas. Tą laiką daugiausiai jie praleidžia tyrinėdami miestą, mokydamiesi arba vakarėliuose. Vakarėliai yra tiesiog neatsiejama daugelio studentų gyvenimo dalis, o ypač tarptautinių studentų. Taip jie susipažįsta su naujais žmonėmis, lengviau integruojasi kitos šalies gyvenime.

Viktorija Barkauskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų