• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo šių metų pradžios, pradėjus oficialiai skelbti apie smurtą artimoje aplinkoje, aiškėja, kad smurtaujama ne tik tarp suaugusiųjų, tėvai arba patėviai nevengia rankos pakelti ir prieš savo atžalas. Tauragės policijoje per pirmuosius keturis šių metų mėnesius dėl smurto artimoje aplinkoje pradėti 45 ikiteisminiai tyrimai, 23 iš jų – dėl smurto prieš nepilnamečius.

REKLAMA
REKLAMA

Vien per balandį Tauragės policijoje dėl smurto prieš vaikus pradėti penki ikiteisminiai tyrimai, o šį mėnesį – dar trys. Balandžio pradžioje Trepų gyventojas įkando savo nepilnamečiui sūnui į pirštą. To paties mėnesio 17–23 dienomis užfiksuoti net keturi smurto prieš vaikus atvejai: Kutrupio kaime gyvenantis vyras, kuriam nustatytas 2,31 promilės girtumas, sumušė savo 15-metę dukrą ir 17-metę podukrą; Tauragėje Daržų gatvės gyventojas smurtavo prieš savo 13-metį posūnį; Vytauto gatvėje gyvenantis 37-erių vyras sumušė 16-metę podukrą, o 36-erių vyras pakėlė ranką prieš 13-metį sugyventinės sūnų.

REKLAMA

Gegužės 1-ąją Pužų kaime gyvenantis tėvas prilupo savo 15-metį sūnų, gegužės 4 dieną Tauragėje, Geležinkelio gatvėje vyras sumušė savo sugyventinę ir jos mažametę dukrą, o vėlų gegužės 15-osios vakarą Gedgaudiškės kaime 42-ejų tėvas taip prilupo 17-metį sūnų, kad prireikė medikų pagalbos.

REKLAMA
REKLAMA

Simonos Šniaukštaitės, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai, teigimu, sausio–balandžio mėnesiais komisariate dėl smurto artimoje aplinkoje pradėti 45 ikiteisminiai tyrimai, 13 iš jų – dėl smurto, kai konflikte dalyvavo ir vaikai, o 10 – dėl smurto tiesiogiai prieš vaikus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Smurtu prieš vaikus įvardijami ir tie atvejai, kai vaikas konflikte dalyvauja netiesiogiai, t.y. smurtą tik mato, girdi. Ir šiais, ir kitais atvejais, kai smurtaujama tiesiogiai prieš nepilnametį, policija visada informuoja Vaiko teisių apsaugos pareigūnus. Pasitaiko atvejų, kai ikiteisminis tyrimas nutraukiamas šalims susitaikius. Atleisti smurtautojui už vaiką gali jo motina. Tačiau jeigu smurtauta prieš vaiką tiesiogiai, skriaudiko likimą ir ar jam galima atleisti sprendžia teismas, kuriame vaiko interesams atstovauja vaiko teisių apsaugos pareigūnai, – aiškina policijos atstovė.

REKLAMA

Jolita Vaišvilaitė, Tauragės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) vedėja, tikina, kad pradėjus fiksuoti smurto artimoje aplinkoje atvejus žinios apie nesaugią vaikų aplinką namuose gerokai prasiplėtė – sužinoma smurtautojų, gyvenančių itin prabangiuose namuose. Tačiau kaip ir iki šiol viena taisyklė išlieka auksinė – smurtaujama tik apsvaigus.

REKLAMA

– Kur alkoholis, ten ir konfliktai. Paprastai visi atvejai, apie kuriuos mums praneša policija, būna susiję su alkoholiu, o smurtautojai – jauni žmonės. Apmaudu, kad kartais namai, kuriuose tenka apsilankyti, tviska prabanga, o apie šeimos tarpusavio santykius, deja, to nepasakysi, – kalba J.Vaišvilaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

VTAS vedėja patikslina, kad tais atvejais, kai vaikas tik mato smurtą, mušeikai gresia administracinė atsakomybė – laikoma, kad vaikas patyrė psichologinę traumą. O jeigu suaugęs žmogus pakelia ranką prieš patį vaiką, smurtautojui gresia baudžiamoji atsakomybė. J.Vaišvilaitė džiaugiasi, kad įstatymo patobulinimas leidžia matyti kur kas realesnę padėtį visuomenėje.

REKLAMA

– Anksčiau būdavo taip: šeima vakare susivaidija, susimuša, ryte susitaiko, o faktas apie vaiko nesaugumą lieka nežinomas. Dabar šitaip nėra. Apie nesaugią aplinką gali pranešti ne tik smurtą patyrusieji, bet ir kaimynai, artimieji. Galiausiai, kartą pranešus policijai, atšaukti įvykių sekos nebeįmanoma: šalims susitaikius, bet smurtui pasikartojus, atsakomybė grės ir už ankstesnius konfliktus. Tad dabar smurtautojai skatinami labiau pasverti savo elgesį, – įsitikinusi VTAS vedėja J.Vaišvilaitė.

Ž. Jankauskienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų