Vykdant „Designing a Model Geared towards Participation of People at Social Risk Groups in the Labour Market“ – MODPART projektą Šiaulių universiteto Socialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas įsigijo modernią diagnostinę įrangą ERGOS II. Tai pirmoji tokio pobūdžio įranga Lietuvoje, įsigyta iš oficialaus šios įrangos gamintojo.
Pasak šios įmonės projektų vadovo Algirdo Jasiulionio tai viena iš moderniausių įrangų, naudojama tiksliai įvertinti asmens darbinius gebėjimus. Ergos II diagnostinė įranga naudojama profesinės ir fizinės reabilitacijos procese; sėkmingai naudojama objektyviam asmens neįgalumo ir darbingumo lygiui nustatymui; draudimo kompanijų darbe, nustatant žalas; šia įranga naudojasi didžiosios lengvosios ir smukiosios pramonės įmonės, priimant į darbą naujus darbuotojus (pvz. Ford, Toyota gamintojai ir kt.).
Liepos–rugpjūčio mėnesiais vyko mokymai, kuriuos vedė Olandijos įrangos gamintojo atstovas Tyrimų ir plėtros grupės vyriausias vadybininkas Rinus Persons. Pristatytos įrangos galimybės atlikti mokslinius tyrimus, kurie yra unikalūs ne tik regiono, bet ir šalies mastu. Naujai įgyta įranga padės tobulinti ir studijų procesą. Kineziterapijos, judesio korekcijos, sveikatos edukologijos, specialiosios ir socialinės pedagogikos studentai bus praktiškai mokomi dirbti su įranga, kuri didins jų konkurencingumą darbo rinkoje. Šiaulių universiteto Socialinės gerovės ir negalės studijų fakulteto mokslininkai šios įrangos pagalba sukurs naujas profesinės reabilitacijos ir sveikatinimo technologijas, padedančias žmonėms tikslingiau rasti darbą, žinant asmens darbinius gebėjimus paspartės darbo paieškos, sumažės jų iškritimo iš darbo rinkos rizika.