• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Studentų gyvenimas tikrai nėra nuobodus, bet kaip reaguotumėte atvykę studijuoti į svečią šalį, jei jums būtų pasiūlyta praktiką atlikti medvilnės laukuose, o jūsų aukštosios mokyklos vietoje riogsotų degėsių krūva? Naujienų portalas „Balsas.lt“ siūlo susipažinti su graudžiai linksmais įvykiai, kurie ištiko studentus užsienyje.

REKLAMA
REKLAMA

Prancūzija: protestuojantys studentai sudegino koledžą

Nors atrodytų, kad gilias akademines tradicijas turinti Prancūzija neturėtų niekuo gąsdinti užsieniečių studentų – kvalifikuoti dėstytojai, kokybiškos studijos, europietiškas požiūris į studentus. Tik šimtmečius ugdyta demokratijos dvasia kartais išreiškiama ne visai priimtinais būdais: neseniai Šiaurės Vakarų Prancūzijoje, Le Mano mieste, protestuojantys studentai sudegino koledžą. Studentai, kaip įtariama, padegė koledžą, protestuodami prieš Nikolas Sarkozy inicijuojamą pensijų reformą.

REKLAMA

Uzbekistanas: studentai verčiami rinkti medvilnę

Atrodytų logiška manyti, kad iš universiteto studentai gali būti šalinami dėl nepažangumo , bet tik ne Uzbekistane. Šioje savita kultūra ir darbo įgūdžių įgavimo suvokimu pasižyminčioje šalyje studentai dažnai yra šalinami iš aukštųjų mokyklų ir universitetų dėl to, kad derliaus nuėmimo metu atsisako dalyvauti talkose medvilnei nurinkti. Vieno universiteto dėstytojas Boburas Rašidovas užsienio spaudai teigė, kad kasmet iš universiteto išmetami bent pusė privalomo darbo vengiančių studentų.Uzbekistanas yra antras pagal dydį medvilnės eksportuotojas visame pasaulyje, bet žmogaus teisių gynėjai aršiai kritikuoja šalies valdžia už jaunuolių ir vaikų išnaudojimą tokiu būdu. Tiesa, nenorintys rinkti medvilnės studentai, ryžtasi aukštųjų mokyklų administracijos darbuotojus ar medikus pamaloninti pakišomis, tikėdamiesi, kad pavyks išvengti šio darbo.

REKLAMA
REKLAMA

Kinija: 95 proc. studentų lanko paskaitas

Jie norite planuojate studijas Kinijoje ir nežinote: studijuosite, ar studentausite – gerai pagalvokite. Studentų šaukimas vardais prieš paskaitą, ar bendro sąrašo siuntimas per studentų rankas siekiant paskatinti studentus aktyviau lankytis paskaitose, Kinijoje jau atgyvena. Vieno Kinijos koledžo dėstytojai pasinaudojo naujausiomis technologijomis ir padidino studentų lankomumą net iki 95 proc. – dėstytojai studentų paskaitų lankomumą kontroliuoja pagal pirštų antspaudus. Aukštosios mokyklos administracija išleido apie 250 tūkst. dolerių tam, kad visose auditorijose įrengtų pirštų antspaudus tikrinančius įrenginius

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Filipinai: nuogų studentų protestai

Apie studijas Filipinų sostinėje Maniloje atsargiau galėtų galvoti tie studentai, kurių įstikinimai jiems neleidžia viešose vietose išsirengti nuogai, mat Manilos universiteto studentai turi itin unikalių tradicijų. Kilus protestams prieš mokesčio už studijas kėlimą ekonominės krizės metu studentai surengė protestą, kurio dalyviai išsirengė nuogai. Tokie „masiniai renginiai“ jau tapo tradicija ir net rengiamas maratonas, kuriame dalyvauja nuogaliai.

REKLAMA

Bangladešas: studentams draudžiama bučiuotis

Bangladeše studentams valdžia uždraudė bučiuotis ar kitaip reikšti savo jausmus viešose vietose, o už prasižengimus šiems gresia bausmės: įsimylėjėliai rizikuoja būti suimti ir išvyti iš paskaitų, jei bus pastebėti „nederamai“ besielgiantys aukštosios mokyklos teritorijoje. Didžiausiame Bangladešo Dakos universitete, kuriame mokosi 18 tūkst. studentų, jaunuoliai buvo įspėti, kad griežtos bausmės bus taikomos ir už tai, jei šie bus užtikti „nepadoriose pozose“. Vietinės valdžios teigimu, toks draudimas įvedant siekiant kovoti su narkotikais ir prostitucija, bet studentai tokiomis prevencijos priemonėmis nesižavi.

REKLAMA

Rusija: studentai prievarta dirba gyventojų surašinėtojais

Neseniai Maskvos valstybinio technologijos universiteto (MGTU) Energijos įrengimų gamybos fakulteto tinklalapyje pasirodė informacija apie tai, kad studentai privalės dalyvauti visuotiniame gyventojų surašyme ne tik įsirašydami patys, bet ir padirbėdami surašinėtojais.

Universiteto vadovybė tikina, kad būtina garantuoti šimtaprocentinį studentų dalyvavimą surašymo darbuose, o dėstytojai surašymo metu turi sumažinti paskaitų ir kontrolinių darbų. Universiteto vadovybė taip pat išplatino žinią, kad atsakingai dirbę surašymo metu studentai bus paskatinti, o bandę išvengti šio darbo bus siūlomi šalinti iš universiteto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų