• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalio 23-24 d. Kaune vykstančiame viename svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginių jaunimo politikos srityje – Rytų partnerystės jaunimo forume – pagrindinis dėmesys skiriamas neformaliojo ugdymo svarbai bei darbo su jaunimu klausimams.

REKLAMA
REKLAMA

„Kiekviena valstybė turėtų pripažinti neformalaus ugdymo bei kokybiško darbo su jaunimu svarbą. Be to, ypač svarbu ne vien tai apibrėžiantys dokumentai, bet užtikrinimas, jog jie būtų tinkamai įgyvendinami tiesioginiame darbe su jaunimu“, – atidarydama Rytų partnerystės jaunimo forumą sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

REKLAMA

Anot ministrės, ES aukščiausiame lygmenyje daug dėmesio skiriama būtent jaunimo užimtumo skatinimui, integravimuisi į darbo rinką, dedama daug pastangų siekiant padėti ypač pažeidžiamam – nesimokančiam, nedirbančiam ir nedalyvaujančiam mokymuose – jaunimui.

„Labai džiaugiamės pradėję Europos pameistrystės aljanso iniciatyvą, kuri, tikime, ne tik sudarys daugiau galimybių jaunimui įgyti praktinių įgūdžių darbo vietoje, tačiau ir padidins šios mokymosi rūšies kokybę. Taip pat matome didelį valstybių norą praktikoje diegti jaunimo garantijas. Visi šie pasiekimai yra labai svarbūs ir jie tikrai neturėtų sustoti“, – sakė A. Pabedinskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu vykstančio Rytų partnerystės jaunimo forumo vienas esminių tikslų – didinti su jaunimu dirbančių asmenų ir neformalaus ugdymo pripažinimą, ypač socialinės integracijos kontekste, remiantis bendradarbiavimu tarptautiniu, nacionaliniu, regioniniu ir vietos lygmenimis.

Taip pat siekiama didinti neformalaus ugdymo ir darbo su jaunimu kokybę bei matomumą, svarbą, skatinti gerosios praktikos kaupimą ir dalinimąsi tarp Rytų partnerių ir ES valstybių. Be to, svarbu iškelti dabartinio jaunimo bendradarbiavimo pagal ES programą „Veiklus jaunimas“ galimybes Rytų partnerystės srityje bei aptarti būsimas galimybe, kurios atsiras ES švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinis Rytų partnerystės jaunimo forumo organizatorius bei koordinatorius yra Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, partneriai – Europos Komisija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Europos jaunimo forumas, SALTO, Britų taryba, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Jaunimo reikalų departamentas prie SADM ir kiti.

REKLAMA

Renginyje dalyvauja apie 240 jaunimo lyderių, jaunimo organizacijose dirbančių darbuotojų, jaunimo politikos atstovų iš ES programos „Veiklus jaunimas“, Norvegijos, Turkijos bei šešių Rytų partnerystės šalių – Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos.

Lietuva pirmininkavimo laikotarpiu vienu iš prioritetų yra nusimačius bendradarbiavimo stiprinimą su Rytų valstybėmis. Dar 2009 m. ES oficialiai pradėjo bendradarbiavimą su Armėnijos, Azerbaidžiano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos valstybėmis, jo tikslas – skatinti platų politinių ir ekonominių reformų įgyvendinimą bei padėti Rytų valstybėms artėti prie ES.

REKLAMA

Apie jaunimo neformalų ugdymą:

Jaunimo neformalus ugdymas yra kryptinga veikla, kuria, plėtojant jauno žmogaus asmenines, socialines ir edukacines kompetencijas, siekiama ugdyti sąmoningą asmenybę, sugebančią atsakingai ir kūrybingai spręsti savo problemas ir aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime.

Sąmoningumo ugdymui reikalinga specifinė erdvė savęs ir aplinkos suvokimui, saugiam atsakomybės prisiėmimui ir savęs išbandymui bei mokymuisi iš patirties. Tokios erdvės negali užtikrinti formalios struktūros (mokykla, šeima, darbas), kurios atlieka kitas svarbias funkcijas.

Jaunimo neformalūs ugdytojai gali būti žmonės, turintys formalų ar neformalų išsilavinimą, suteikiantį darbo su jaunimu ir jaunimo grupėmis kompetencijas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų