• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokyklos fasado šiltinimą statybų rangovai planuoja baigti iki vasario 1-osios, bet patys tuo nėra garantuoti.

REKLAMA
REKLAMA

Po Kalėdų atostogų „Romuvos“ progimnazijos moksleiviai grįžo į savo mokyklą. Suremontuotą, apšiltintą, kaip specialistai sako, po energiją taupančio remonto. Deja, moksleiviai nesijaučia saugūs, nes... mokyklos remontas iki šiol nebaigtas – darbininkai tarsi voverės dar karstosi pastoliais ir šiltina mokyklos fasadą, nors vyksta pamokos. Vaikų tėvams neramu: juk iki nelaimės – vienas žingsnis. Blogiausia tai, kad remontas, kuris turėjo baigtis spalio mėnesį, iki šiol nebaigtas, tad klasėse tvyro dažų kvapas, o išorėje taukši statybininkų plaktukai, burzgia grąžtai. Kaip susikaupti pamokoje, kai jį trikdo už lango dirbantys statybininkai, Švietimo skyriaus valdininkams nerūpi, nes atsakomybės už mokyklos veiklą jie nusikratė, delegavę ją mokyklų vadovams.

REKLAMA

Grįžimas džiugina

Tai, kad po Kalėdų atostogų „Romuvos“ progimnazijos vaikams nebereikėjo eiti į kitas mokyklas, lyg akmuo nuo širdies nukrito ne tik pedagogams, tėveliams, bet ir patiems vaikams. Nuo pat mokslo metų pradžios antrų–ketvirtų klasių moksleiviai mokėsi Gytarių progimnazijoje, pirmokėliai grūdosi „Romuvos" gimnazijoje ir mokėsi pirmoje pamainoje. Tačiau 5-8 klasių moksleiviams teko mokytis Gytarių progimnazijoje po pietų. Paskutinė pamoka, po kurios atvažiuodavo specialus autobusas moksleivių parvežti, baigdavosi prieš pat 19 valandą.

REKLAMA
REKLAMA

Ir mokytojams teko dirbti kitose mokyklose, todėl visi stengėsi, kad po atostogų to nebereikėtų. Patys ėjo į mokyklą, kopė statybininkų paliekamą netvarką, kad tik būtų greičiau.

Kaip ir tada, kai statybų bendrovės „Rotonda“ statybininkai keitė stogo dangą ir buvo prakiurdytas stogas – vanduo nutekėjo iki antrojo aukšto. Statybų apsileidimas vėl stabdė darbus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiandien progimnazijos direktorė Stanislava Prazauskienė jau rami – perdažytos ir sienos. Tačiau dėkoti už tai tenka ne Savivaldybei, kuri ėmė paskolas remontui, ne Švietimo ir mokslo ministerijai, skyrusiai penktadalį milijono, ir net ne Europos Sąjungos fondams, iš kurių net trys milijonai litų buvo skirti stogo dangos remontui, langams keisti, pastato išorei šiltinti, mokyklos elektros instaliacijai bei ventiliacijai keisti. Visi šie darbai, anot direktorės S. Prazauskienės - energiją taupantis remontas, net apšvietimui buvo perkamos nors ir brangios, tačiau energiją taupančios elektros lemputės.

REKLAMA

Deja, paaiškėjo, jog jei statybininkai, keisdami radiatorius, langus ar laidus sugadino sieną, tai, baigę darbus, sieną užtinkavo ir perdažė tik toje vietoje, kurioje kažką gero nuveikė.

Šis „geras“ kainavo tėvams, nes jie nenorėjo, kad vaikai mokytųsi tokioje margoje mokykloje, kokią paliko statybininkai. Mokyklos bendruomenė nusprendė klases perdažyti ir tam nepakako mokyklos sukauptų pinigų iš 2 procentų nuo gyventojų pajamų mokesčio. Tėveliai sutiko pakratyti pinigines.

REKLAMA

Tad ir grįžo į jau perdažytą mokyklą, kvepiančią dažais. Deja, tas kvapas ne visiems vaikams – į sveikatą. Alergiškam ar bronchų astma sergančiam vaikui, anot Šiaulių centro poliklinikos bendrosios praktikos gydytojos Virginijos Bandzienės, visą dieną praleisti patalpoje, kurioje – džiūstančių dažų kvapas, nepatartina. Gali kilti alerginė reakcija: prasidėti kosulys, dusulys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes po pietų, kai baigiasi pamokos, prišildome mokyklos patalpas, kad dažai kuo greičiau džiūtų, o po to jas vėdiname. Kai ryte susirenka vaikai, patalpos būną išvėdintos“, - rūpinasi vaikų sveikata ir savijauta progimnazijos vadovė.

Antra projekto dalis – svajonėse

Septynis mėnesius, nuo birželio 1-osios vykdytas remontas – tik pirmoji rekonstrukcijos dalis. Neišspręstos dar lieka neįgaliųjų judėjimo mokykloje problemos. Anot S. Prazauskienės, įrengtas tik įvažiavimo į mokyklą pandusas. Neįgaliųjų vežimėliu atvykęs vaikas gali patekti tik į pirmąjį aukštą. Tačiau kaip neįgaliajam pakilti į kitus mokyklos aukštus, taip ir liko neišspręsta.

REKLAMA

Tiesa, papildomai remontuoti, padidinti sporto salės persirengimo kambariai, įrengtos dušo kabinos, tualetai.

Džiugina vaikus ir mokytojus tai, kad ne tik klasėse, bet ir mokyklos bibliotekoje, skaitykloje – šviesiau ir gražiau. O ypač atsinaujino informacinių technologijų kabinetai. Mokykla dalyvavo bibliotekų modernizavimo bei mokyklų modernizavimo projektuose, kurių dėka į mokyklą atkeliauja kompiuteriai. Jais naudosis ne tik moksleiviai, mokydamiesi kompiuterinio raštingumo, bet ir mokytojai, ant kurių darbo stalo stovintis kompiuteris taps... įprasta kasdienybe.

REKLAMA

Džiugina mokyklos vadovę ir tai, kad mokykla aprūpinama interaktyviomis lentomis. Nors senosios lentos, ant kurių rašoma kreida, lieka ir bus jomis naudojamasi, tačiau modernių technologijų atėjimas – didžiulis žingsnis pirmyn: tobulėja ir lavėja ne tik moksleiviai, bet ir patys mokytojai nestovi vietoje, turi įsisavinti naujoves.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prašė nedirbti per pamokas

Džiaugsmą, jog gali dirbti modernėjančioje mokykloje, trikdo nebaigtas jos remontas. Pasak direktorės S. Prazauskienės, nors nuo pirmadienio prasidėjo pamokos, tačiau iki šiol jos dar trumpinamos.

Mokytojus ir mokinius pirmomis dienomis trikdė už klasės langų dirbantys statybininkai, šiltinantys mokyklos fasadą. Anot direktorės, net ir ta pati situacija galėjo būti kitokia, jei statybininkai pirma būtų apšiltinę išorinę mokyklos dalį, kur dirba dabar, o tik tada galą, kur nėra langų. Bet jie pasielgė priešingai ir iki šiol dirba fasadinėje mokyklos pusėje.

REKLAMA

„Aš kreipiausi į statybos darbų vadovą ir prašiau, kad niekas nedirbtų pamokų metu, tad prieš keletą dienų situacija pasikeitė – statybininkai grąžtais ir plaktukais pradeda kalti mokyklos sienas tik tada, kai baigiasi užsiėmimai.

Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotojas Rimas Marcinkus teigia, jog negalėjęs įtakoti mokyklos sprendimo vesti užsiėmimus iš vidaus suremontuotoje, tačiau išorėje dar statybininkų plaktukais stuksenamoje mokykloje. „Mokyklos vadovas atsakingas už mokyklos veiklą, o mes kontroliuojame, ar ugdymo procesas vykdomas pagal teisės aktus“, - teigia valdininkas. Tarsi mokyklos vadovų pageidavimu statybininkai taip užvilkino savo darbus. Juk statybininkus mokyklos remontams parinko Savivaldybės valdininkai, o ne mokyklos direktorė, tad ar etiška jai dabar užkrauti naštą dėl statybininkų lėtapėdiškumo?

REKLAMA

Tačiau į šią mokyklą R. Marcinkaus požiūris nesąs tik valdininkiškas. Nes čia mokosi ir jo sūnus, kuris tėtį patikino, kad pamokų metu statybininkai nedirba. Ar nebaugina tai, kad vaikas turi eiti į mokyklą, kurios sienas dar ramsto stelažai – maža kas gali nutikti, kai vaikai pabyra į kiemą. „Aš su savo vaiku kalbėjau, kaip elgtis, kad būtų saugus“, - sako valdininkas, vargu ar pakalbėsiantis su kiekvienu vaiku. Juk nuo nelaimingo atsitikimo neapsaugotas ne tik savas vaikas – pavojaus akivaizdoje šiandien visi „Romuvos“ progimnazijos moksleiviai.

REKLAMA
REKLAMA

Pavojaus dėl to, kad vaikai mokosi remontuojamoje mokykloje, neįžvelgia ir savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Evaldas Vaičeliūnas. Pasak jo, teisingiausias kelias būtų pradėti pamokas mokykloje, kai visi statybų darbai baigti. Tačiau realiai, anot vedėjo, taip būna retai. „Praktikoje dažnai būna, kad vienoje mokyklos pusėje – remontas, kitoje vyksta pamokas“, - dalijasi žiniomis visų Savivaldybės statybų ir remontų „dirigentas", kuris labiausiai turėtų stengtis įtikinti statybininkus laikytis darbo terminų.

„Mes gavome pažymas, jog vidaus darbai baigti, specialistai lankėsi mokykloje ir nusprendė, jog pavojaus vaikų saugumui nėra“, - tvirtina E. Vaičeliūnas.

Tuo įsitikinęs ir UAB „Rotonda“ vyresnysis statybų vadovas Arvydas Misiukas. „Aš neseniai pakeičiau prieš tai dirbusį statybų vadovą, todėl daug komentuoti negaliu, ir pats jaučiuosi kaip ant adatų“, - teigia A. Misiukas. Tačiau neramu buvę tik pirmomis dienomis, kai į renovuojamą mokyklą grįžo moksleiviai. Bet vaikai elgiasi drausmingai, po pastoliais, anot statybos vadovo, nebėgioja.

Statybos rangovai UAB „Rotonda“ planuoja mokyklos fasado šiltinimą bei šilumą izoliuojančios plokštės tvirtinimą baigti iki vasario 1-osios. Tačiau pats vyresnysis statybos vadovas A. Misiukas tuo šiandien nėra įsitikinęs. Anot jo, visko gyvenime būna – ir tiekėjų darbas gali sutrikti, ir statybininkams gali iškilti problemų. Bet juk teisintis ir nereikia – UAB „Rotonda“ jau pelnė darbų grafiko laužytojos titulą ir niekas nenustebtų, jei pastoliai prie „Romuvos“ progimnazijos fasado sulauktų ir pavasario.

Zita Katkienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų