Rugpjūčio 16–21 dienomis Madride bus surengtos 26-osios Pasaulio Jaunimo Dienos. Ispanijos sostinėje vyksiančio renginio organizatoriai ruošiasi priimti du milijonus žmonių. Kol kas registruotis suskubo kiek mažiau nei ketvirtadalis.
Pasaulio jaunimo dienos (PJD) pirmą kartą įvyko 1984 m. Romoje. Šią šventę sumanė popiežius Jonas Paulius II ir ilgą laiką buvo nuolatinis jos globėjas. Nors PJD laikomos krikščioniško jaunimo švente, Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centro vadovė Dalia Macevičiūtė mano, kad visi, kuriems kyla gyvenimo prasmės bei tikėjimo klausimų, turėtų bent kartą ten nuvykti. Jau keturiose PJD dalyvavusi pašnekovė jas vadina puikiausia proga užduoti rūpimus klausimus ir išgirsti visus atsakymus.
Lietuvos Jaunimo pastoracijos centro direktorė Margarita Vyskupaitienė, PJD dalyvavo tris kartus: Romoje, Toronte ir Sidnėjuje. „Tokios patirties niekur kitur neišgyvensi“, – „Studentų erai“ tvirtino pašnekovė, prisimindama kaip Romoje du milijonai jaunų žmonių visi kartu milžiniškame lauke, skendinčiame žvakių šviesoje, meldėsi ir klausėsi popiežiaus Jono Pauliaus II žodžių. Panašius jausmus išgyvenusi D.Macevičiūtė mano, kad savo mastu, organizaciniu lygiu, unikalumu, kultūriniais elementais, pasaulinės jaunimo dienos nesulyginamos su jokiu kitu renginiu.
Paklausėme Margaritos Vyskupaitienės kodėl verta vykti į Pasaulio Jaunimo Dienas?
Ten vyksta tūkstančiai jaunų žmonių ir kiekvieno motyvai skiriasi. Tačiau dauguma pamini panašius atsakymus: „Todėl, kad tai vienintelis renginys, kur susirenka tiek daug tikinčių jaunų žmonių“; „Puiki galimybė bent iš dalies suprasti, kas yra visuotinė Bažnyčia“; „Pažinti šalį ir patirti jos kasdienį gyvenimą iš vidaus (dienų vyskupijose metu), susitikti ir pažinti įvairiausias pasaulio kultūras vienoje vietoje – bendrauti, susipažinti, draugauti, pajusti bendrystę.“
Ką turėtų daryti žmogus, norintis vykti į Pasaulio Jaunimo Dienas Ispanijoje?
Reikia užsiregistruoti internetinėje svetainėje www.madrid11.com . Vienam ar keliese vykti į tokį renginį nėra taip smagu kaip su grupe, tad užsiregistravusieji galės vykti su gausiu būriu jaunimo. Ypač svarbus yra pasiruošimas – jau dabar dalyviai kartą per mėnesį susitinka, kad susipažintų ir geriau suvoktų, kur važiuoja. Jeigu nori prisijungti prie grupės, reikėtų kreiptis į savo vyskupijos jaunimo centrą. Kai kurios grupės jau yra užpildytos, tačiau stengsimės nei vieno norinčio nepalikti be vietos. Jeigu tik yra noras, kviečiu kreiptis kuo skubiau, nes vasarą prisijungti jau bus sunku.
Kiek kainuoja kelionė į šių metų PJD?
Dalyviai registruodamiesi sumoka dalyvio mokestį už vadinamą piligrimo krepšelį, t. y. už transporto bilietą, maitinimą ir nakvynę savaitei. Į dalyvio mokestį taip pat įeina reikalinga informacinė medžiaga bei PJD simbolika. Lietuviams renginio organizatorių nustatytas mokestis yra 122 eurai. Lieka kelionės klausimas: arba lėktuvo, autobusų ar traukinių bilietus perkiesi pats, arba prisijungi prie grupės, kuri vyksta autobusu (kai kurios vyksta lėktuvais). Vidutinė kaina, įskaitant ir krepšelį, yra 1500 litų. Kelionės trukmė – 2 savaitės. Visus susidomėjusius kviečiu drąsiai prisijungti, nes kitos PJD vyks ne Europoje ir jose dalyvauti bus daug mažiau galimybių jau vien todėl, kad bus gerokai brangiau.