„Laukiame skambučių tų, kuriems sunku išspręsti užgriuvusias gyvenimo problemas, kurie neturi šalia išklausančio ir palaikančio artimo žmogaus, kurie kenčia nuo vienatvės ar net nebenori gyventi... Atsiverkite mums – Jūsų bendraamžiams.
Mes stengsimės, kad jūs pasijustumėte saugesni, išklausyti ir suprasti. Gavus tokį palaikymą, lengviau išgirsti ir suprasti save. Kartais reikia nedaug, kad tai, kas ką tik atrodė juoda ir nebe pataisoma, pasirodytų išsprendžiama ir šviesu. Jei Jums prireiktų kitokios pagalbos, nukreiptume pas Jums reikalingus specialistus ar organizacijas“, - sako Kauno „Jaunimo linijos“ savanoriai.
Vienu nemokamu numeriu – 8-800 28888 galima skambinti nemokamai pirmadieniais – penktadieniais 16.00 - 7.00, o savaitgaliais visą parą.
Trūksta žmogiškųjų resursų
Kiekvieną naktį „Jaunimo linijos“ savanoriai budi prie telefono. Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos „Jaunimo linijos“ savanoriai 2008 m. atsiliepė į 92 530 skambučių.
„Tačiau dėl nepakankamo tarnybos finansavimo ir su tuo susijusio žmogiškųjų resursų trūkumo galėjome atsakyti tik maždaug į 1 iš 23 skambučių. Likusiais atvejais telefono linija buvo užimta. Šiuo metu Kaune savanoriškais pagrindais dirba per 35 jaunuolius, kurių amžius yra nuo 19 iki 32 metų.
Tam, jog pagalba būtų kuo veiksmingesnė, kiekvienas budintis savanoris turi praeiti atranką, paruošimo programą, kuri trunka 80val.“, – pasakojo Kauno „Jaunimo linijos“ savanorė.
Kauno „Jaunimo linija“ vienija dvi jaunuolių grupes: tuos jaunuolius, kurie nori išmokti padėti, kurie nori augti patys ir tobulėti tam, kad sukauptų reikiamą patirtį, kurią vėliau būtų galima dalintis, ir tuos jaunuolius, kuriems kaip tik šios patirties trūksta, kuriems reikalinga pagalba iš šalies, supratimas, palaikymas, atjautimas, buvimas kartu.
Jau 16 metų „Jaunimo linijos“ savanoriai pasiryžę padėti
„Pernai, spalio mėnesį, šventėme jau 16-tąjį gimtadienį. Visa „Jaunimo linijos“ veikla prasidėjo nuo to, jog būrelis VDU psichologijos studentų sumanė įgyti patirties, ir taikyti universitete įgytas žinias gyvai – padėti jaunuoliams, kurie susiduria su pačiais įvairiausiais gyvenimo sunkumais, problemomis arba kitaip kaip mes vadiname – tiesiog sprendžia gyvenimo uždavinius.
Taigi būrelis studentų pasikvietė į pagalbą keletą labiau patyrusių psichologų, sudarė tam tikrą mokymo programą tam, kad savanoriai galėtų kaip galima geriau pasiruošti darbui prie telefono ir traukinys įsibėgėjo. Vienus savanorius keitė kiti, kaupėsi patirtis, po truputį augom, tobulėjom.
Vis rimčiau į mus pradėjo žiūrėti ir mūsų rėmėjai: atsirado daugiau galimybių reklamuotis, gavome nemokamą 800-ąją liniją. Išsikovojome ir tai, kad klientai galėtų nemokamai skambinti ir iš mobilaus ryšio telefonų bei susijungėme bendram darbui su Vilniaus ir Klaipėdos „Jaunimo linijomis“, – tęsė pasakojimą savanorė.
Prisijunk prie „Jaunimo linijos“ veiklos
„Du kartus per metus kviečiame į savo „šeimą“ naujus narius. Šie metai nėra išimtis ir šią baltą žiemą kviečiame Jus ateiti ir prisijungti prie mūsų komandos“, – sakė „Jaunimo linijos“ savanorė.
Norintys dalyvauti „Jaunimo linijos“ savanorių atrankoje iš pradžių kviečiami į ~2 valandų trukmės informacinį susitikimą, kuriame pristatoma „Jaunimo linijos“ veikla bei savanorių parengiamieji kursai.
Susitikimo pabaigoje kiekvienas dalyvis gali užpildyti pretendento į „Jaunimo linijos“ savanorius anketą. Informacinių susitikimų datos: vasario 2 d. (antradienį) 18 val., vasario 10 d. (trečiadienį) 18 val. Į informacinius susitikimus galima užsiregistruoti ir telefonu 8-603 00388 arba el.paštu [email protected].
Visi susitikimai vyks Dainavos poliklinikos Jaunimo centre, Pramonės pr. 31, Kaune.
Laukia ne tik skambučių
Kauno „Jaunimo linijos“ savanoriai ne tik budi prie telefonų, bet ir atsakinėja į laiškus, kuriuos parašo tie patys jauni žmonės, kurie nedrįsta paskambinti ar kuriems lengviau dėstyti mintis raštu. Šios programos internetinis adresas: www.jppc.lt/draugas.
Nuo 2008 liepos mėn. Kauno „Jaunimo linija“ vykdo projektą „Užtrauktukas.lt“. Projektas skatina jaunimo toleranciją psichikos sutrikimų turinčių žmonių atžvilgiu, moko jaunus žmones spręsti socialines problemas, aktyviai įsitraukti į visuomeninį gyvenimą. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti adresu: www.uztrauktukas.lt.
Milena Puchova/www.savas.lt