Micaičių mokyklos – darželio taryba ir visa bendruomenė nepritaria Savivaldybėje gimusiam sumanymui uždaryti jų mokyklėlę.
Mokinius išlaikyti – brangu
Sužinojusi, kad Šiaulių rajono mokyklų tinklo pertvarkos veiksmų 2012-2015 metų plano projekte numatyta šiemet likviduoti jų mokyklėlę, mokyklos – darželio bendruomenė į susirinkimą pasikvietė Savivaldybės atstovus.
Svečiai bendruomenei aiškino, kad tokie planai gimsta ne iš gero gyvenimo.
Mero Algimanto Gaubo teigimu, tampa aišku, kad tiek mokyklų rajone nebeįmanoma išlaikyti. Mažėja gyventojų, taip pat ir vaikų. Todėl ir buvo sudaryta darbo grupė, kuri analizavo rajono švietimo sistemą, parengė pertvarkos veiksmų plano projektą.
Elena Leparskienė, Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, pateikė argumentus, kodėl Micaičių mokyklėlei gali tekti išnykti iš rajono mokymo įstaigų žemėlapio.
Joje yra tik 18 mokinių, 13 iš jų – ne micaitiškiai. Keletas atsivežami iš Kuršėnų. Rajono Taryba yra patvirtinusi mokyklų aptarnavimo teritorijas – iš kokių kaimų, gatvių į jas eina vaikai. „Micaičiams Kuršėnų mokiniai tikrai nėra priskirti“, – ironizavo E. Leparskienė.
Iš viso Micaičių mokykloje – darželyje yra 45 ugdytiniai. Kiekvieną jų išlaikyti kainuoja 7900 litų mokinio krepšelio ir Savivaldybės lėšų, kai, tarkime, Kuršėnų Stasio Anglickio pagrindinėje mokykloje – 3631 litą.
Iš mokinio krepšelio mokamų mokytojų atlyginimų mokykloje – darželyje per metus trūksta maždaug trims mėnesiams.
Micaičiuose pirmokai mokomi drauge su antrokai, trečiokai – su ketvirtokais, todėl nukenčia mokymo kokybė.
Nuo Micaičių, priemiestinės Kuršėnų gyvenvietės, iki artimiausių miesto mokyklų esą netoli, jo darželiuose vietų – pakankamai.
Savivaldybės atstovai tikino, kad atleistuosius darbuotojus bus stengiamasi įdarbinti.
Vaikams čia gera
Micaitiškiai neskubėjo įtikinėtojams nusileisti.
Jie nurodė, kad Micaičiuose mokomi kuršėniškiai yra čia dirbančių, bet mieste gyvenančiųjų atsivežami vaikai.
Stebėjosi, kodėl Kuršėnų Pavenčių vidurinė mokykla jų vaikus „paimti“ gali, o jiems atsivežti iš miesto – negalima, nors tėvai ir pageidauja.
Svečiams priminta Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtinta ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtros programa, kurioje pažymima būtinybė plėtoti švietimą kaimo vietovėse.
Micaičių mokyklėlėje vaikai jaučiasi saugūs, jiems čia gera. Čia jiems mokytoja užriša šaliką. Jeigu vaikas, eidamas keliu, sušlapo kojas, mokytoja jam permauna kojinytes. O kas juo taip pasirūpins miesto mokykloje?
Mokyklos – darželio direktorės Stefanijos Gudauskės teigimu, mokyklėlėje jau buvo bandyta imtis pertvarkos – dvi klases sujungus į vieną, atleista mokytoja.
Kitaip manančių yra ir Micaičiuose.
Micaitiškė medikė Irena Norkienė minėjo, kad vieni vaikai iš Varputėnų vežami į Micaičių, kiti – į Pavenčių mokyklą Kuršėnuose, ir abejojo, ar tai ekonomiška. „Jeigu šiemet mokyklėlės nelikviduos – vėliau vis tiek likviduos“, – prognozavo ji.
Micaičiuose gyvenantis rajono mero pavaduotojas Antanas Bezaras, dar neseniai vadovavęs šio kaimo bendruomenei, mokyklėlės direktorės darbe įžiūrėjo neūkiškumo. Ekonominė situacija nebuvo gera ir pernai, apie tai jau anksčiau reikėję daugiau pamąstyti. Dėl etatų esą buvo galima ir pasispausti.
Grupė dar svarstys
Mokyklos – darželio taryba paraginta surašyti savo argumentus, juos pateikti Savivaldybei.
Savivaldybėje sudaryta darbo grupė juos apsvarstys. Jeigu ji nepakeis savo nuomonės, kad Micaičių mokyklėlę reikia likviduoti, bus kreiptasi į Švietimo ir mokslo ministeriją. Ji tars lemiamą žodį.
Algimantas Brikas