• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

LR Seimo opozicijos ketinimai stabdyti aukštojo mokslo reformą  ir specialiu nutarimu kreiptis į Konstitucinį Teismą nebūtų praėję be pasekmių: sustabdytas Mokslo ir studijų įstatymo galiojimas užšaldytų visą studijų procesą.

REKLAMA
REKLAMA

Šio Seimo opozicijos žingsnio dėka šiemet nebūtų vykdomas stojimas į aukštąsias mokyklas.

REKLAMA

Vos šiems ketinimams pasirodžius viešai, LSS visiems LR Seimo nariams bei prezidentei Daliai Grybauskaitei išplatino viešą kreipimąsi, argumentuotai išreikšdami nepritarimą tokiems Seimo opozicijos planams. Už tai buvo viešai apkaltinti „atviru pasidavimu Švietimo ir mokslo ministerijai“.



LSS ir  LSAS: viešųjų pranešimų karas


Seimui svarstant apie  aukštojo mokslo pertvarkos stabdymą dvi studentams atstovaujančios organizacijos – LSS ir LSAS- ne tik išsakė savo pozicijas, bet ir prieštaravo viena kitai primesdama kaltinimus.

REKLAMA
REKLAMA

„Nesuprantama, kaip daliai studentų atstovaujančios organizacijos (pavyzdžiui, Lietuvos studentų sąjunga), gali atvirai pasiduoti Švietimo ir mokslo ministerijos įtakai bei ignoruojant Konstitucinio Teismo išaiškinimo nuostatas versti pritarti ydingai reformai, grasinant bei manipuliuojant šių metų priėmimo į aukštąsias mokyklas sustabdymu", - teigiama Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LSAS prezidentas Arūnas Mark stebisi, kodėl bijoma aukštojo mokslo įstatymo patikros Konstituciniame teisme, jei, ministro manymu, jis yra geras. „Švietimo ir mokslo ministerija, naudodamasi juos remiančiomis organizacijomis, spekuliuoja aukštojo mokslo sistemos griuvimu bei taip bando ignoruoti akivaizdžias dabartinės aukštojo mokslo ydas“,- teigia Arūnas Mark.

REKLAMA

LSS pranešime sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis gailisi, kad kova dėl valdžios įgauna tokias formas, dėl kurių gali nukentėti niekuo dėti žmonės. Teigia, kad užuot skleidus gandus, derėtų konstruktyviu dialogu, sąžiningais argumentais spręsti kylančias problemas.

LSS pasisako prieš opozicijos ketinimus tikrinti aukštojo mokslo įstatymą Konstituciniame Teisme ne tik dėl to, kad palaiko ŠMM, bet  pagrindinė priežastis yra atstovavimas esamiems ir būsimiems studentams: aukštojo mokslo įstatymo stabdymas ne tik užkirstų kelią jo tobulinimui, bet ir lemtų stojimų nevykdymą.

REKLAMA

LSS siekia produktyvumo

LSS nariai teigia atsiriboję nuo žiniasklaidoje pasirodžiusių kaltinimų „atvirai pasidavus“  Švietimo ir mokslo ministerijos įtakai siekiant aukštojo mokslo pertvarkos tęstinumo.

„Su Švietimo ir mokslo ministerija ar bet kuria kita valstybės valdžios institucija studentų sąjungoje bandome dirbti remdamiesi kolegiškumo, bendradarbiavimo, atviro dialogo principais. Konfrontacija, protestai, mitingai ir panašios priemonės, nors geriau pastebimos plika akimi, dažnai neduoda apčiuopiamo rezultato.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tad, jas stengiamės naudoti kaip paskutinės vilties priemones, kai nepadeda jokie kiti būdai. Šmeižtas, melas ir vieši kaltinimai nebūtais dalykais vertybiniu požiūriu mums nėra priimtini“, - akcentuoja Kauno kolegijos Studentų atstovybės prezidentas Dovydas Kinderys.

LSS nariai neneigia gavę laišką iš Seimo opozicijos narių grupės atstovo Vytenio Povilo Andriukaičio siekiant sužinoti studentų poziciją dėl aukštojo mokslo reformos nutraukimo, tačiau apgailestauja, kad opozicijos nariai ruošėsi priimti sprendimą, nesulaukę LSS atsako.



Nepasiduoda įtakai

REKLAMA

„Aukštojo mokslo sistema taps skaidresne ir aiškesne, jei Konstitucinis Teismas su Seimo nutarimu pirmumo teise išaiškins Mokslo ir studijų įstatymo atitiktį Konstitucijai dar iki kitos Seimo sesijos. Praėjusių metų pavasarį įstatymo priėmimas buvo dar intensyviau raginamas priimti skubos tvarka, tad laiko ištaisyti Konstitucinio Teismo nurodytas klaidas iki šių metų priėmimo į aukštąsias mokyklas tikrai yra pakankamai“, - prieštarauja LSS pozicijai LSAS prezidentas A. Mark.

REKLAMA

Lietuvos studentų sąjungos nariai jau devynioliktus metus siekia ne atviro pasidavimo, o atviro bendradarbiavimo su Švietimo ir mokslo ministerija. Dar 2007 m. susirinkę LSS nariai parengė specialią poziciją, kurioje įvardino, dėl kokių permainų aukštajame moksle dirbs. Iki šiol yra laikomasi šios pozicijos nepaisant kitų institucijų ar organizacijų įtakos: normalu, kad kartais LR Seimo narių ir LSS narių nuomonės sutampa.

Justė Karpavičiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų