Nuo šių metų rudens pirmą kartą Lietuvoje bus galima įgyti visame pasaulyje pripažįstamą viešbučių svetingumo vadybos diplomą.
Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla – vienintelė Lietuvoje nuo šių metų rudens pradeda vykdyti studijų programą, kurią užbaigę absolventai įgis ne tik turizmo ir poilsio profesinio bakalauro laipsnį, bet ir visame pasaulyje pripažįstamą Amerikos viešbučių ir apgyvendinimo švietimo instituto (AHLEI) Viešbučių svetingumo vadybos diplomą.
Amerikos viešbučių ir apgyvendinimo švietimo institutą (angl. American Hotel & Lodging Educational Institute) 1953 m. įkūrė didžiausia pasaulyje viešbučių ir viešbučių tinklų asociacija, dabar vienijanti apie 15 tūkst. narių. Tarp jų ir tokie garsūs viešbučių tinklai kaip „Hyatt“, „Ritz Carlton“, „Marriott“ bei kiti. Specialiai šios asociacijos narių aukščiausio lygio personalo rengimo poreikiams įsteigtas institutas dabar yra savotiškas mokymo kokybės etalonas visame pasaulyje, šio instituto sukurtos ir nuolat tobulinamos švietimo programos bei metodikos itin vertinamos ne tik Amerikoje, bet ir Europoje, Azijoje. Jas į savo mokymo programas noriai diegia net ir garsiausios pasaulyje Šveicarijos viešbučių specialistų rengimo mokyklos.
Studijos turi atitikti tarptautinės industrijos poreikius
Nors etaloninėje AHLEI studijų programoje gausu labai praktiškų dalykų, tokių kaip viešbučio veiklų vadyba, paslaugų rinkodara, maitinimo organizavimas bei kitokių, susijusių ir su įvairialype ir sudėtinga viešbučio infrastruktūra bei paslaugomis, viskas dėstoma akcentuojant svetingumo reikšmę. Tai, kad svetingumo sąvoka aukščiausio lygio viešbučių industrijoje suprantama žymiai plačiau ir subtiliau, nei esame įpratę kalbėdami apie svetingumą namuose, aiškėja vien pavarčius specialiai šiai studijų programai AHLEI parengtus vadovėlius bei kitas mokymo priemones. Garsaus Lietuvoje viešbučio ,,Le Meridien Vilnius“ personalo direktorė Stanislava Bruch, dalindamasi savo daugiamete darbo viešbučiuose patirtimi, taip pat pabrėžia, kad Lietuvoje parengtiems jauniems specialistams labiausiai stinga suvokimo apie aukščiausio lygio svetingumo standartus. Perprasti juos jau dirbant, užtrunka metus ir ilgiau, tad viešbučiai itin suinteresuoti priimti specialsitą, kuris kokybiškai dirbti gali iškart.
„Turizmo bei viešbučių administravimo studijų programa visuomet buvo labai populiari, o mūsų absolventai niekuomet nestokojo darbo pasiūlymų, ką liudija objektyvūs darbo biržos teikiami duomenys. Tačiau nuolat analizuodami pokyčius darbo rinkoje, domėdamiesi darbdavių pastebėjimais ir poreikiais supratome, kad pribrendo metas pokyčiams – dabar viešbučių industrijoje itin reikalingi aukščiausio lygio svetingumo specialistai, kurių Lietuvoje kol kas niekas nerengė. Ir suprantama kodėl – aukšto lygio profesionalumas suvokiamas ne tik kaip būtinų žinių ir gebėjimų ,,paketas“, bet kaip žmogaus mąstymo būdas, ištisa svetingumo filosofija, kurią studentui gali perteikti tik didžiausią patirtį turintys ir patys nuolat tobulėjantys lektoriai bei ekspertai-praktikai.“ – pasirašytą sutartį komentavo šios aukštosios mokyklos direktorė Gitana Jurgelaitienė.
Pranašumai įgyjami gebant juos numatyti
Tai, kad Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla pasirašė sutartį su AHLEI, nėra atsitiktinė sėkmė. TTVAM Lietuvoje veikia jau penkioliktus metus, šiemet ir vėl neužleido lyderio pozicijų bei pelnė pirmąją vietą Lietuvos kolegijų reitinge. Ne vienerius metus fiksuojami vieni aukščiausių Lietuvoje TTVAM absolventų įsidarbinimo rodikliai. Darbdaviai įtraukiami į studijų programų rengimą, atnaujinimą, priima studentus praktikai. TTVAM suteikia galimybę studijuoti taip, kaip tai parankiausia studentui: ir nuotoliniu būdu ir pagal individualų studijų planą.
Principinis TTVAM vadovų požiūris, jog tinkamas išsilavinimas yra tarsi labai geras instrumentas profesionalui, turintis atverti jaunam žmogui kelius tolimesnei karjerai visame pasaulyje. Todėl didžiulis darbas atliekamas siekiant narystės įvairiose tarptautinėse organizacijose. TTVAM šiemet tapo viena iš nedaugelio pasaulio aukštųjų mokyklų, turinčių Jungtinių tautų pasaulio turizmo organizacijos (UNWTO) asocijuotos narės statusą, taip pat tapo Tarptautinės viešbučių, restoranų institucinio švietimo tarybos pilnateise nare.
Stojantieji, vadovaujantis TTVAM atlikto tyrimo duomenimis, vertina šią aukštąją mokyklą už praktinį studijų pobūdį, tarptautinių studijų mainų bei praktikų užsienyje gausą. Ypač svarbios stojantiesiems, ir jų itin vertinamos, būsimos karjeros perspektyvos, siejamos su TTVAM diplomu. Pavyzdžiui, studijuodami Turizmo industrijos ir viešbučių valdymo studijų programą absolventai įgis ne tik jau minėtus du diplomus iškart, bet tuo pačiu bus pripažinti ir kaip pagal tarptautinius standartus sertifikuoti specialistai. Paprastai tokie sertifikatai, be kurių karjera užsienyje jau vargiai įsivaizduojama, įgyjami tik po studijų. Tai užtrunka ne vienerius metus, kartais ilgiau. O juk ne veltui sakoma, laikas – pinigai, tad šios išskirtinės studijų programos absolventų pranašumai, įvertinus visas naudas ir vertes, darbo rinkoje tampa akivaizdūs.
„Mes siūlome ne tik įgyti populiarią, labai įdomią specialybę, bet ir išskirtinę Lietuvoje galimybę po studijų pačiam rinktis, kokiame aukščiausio lygio viešbutyje visame pasaulyje jis norėtų dirbti, nes jo išsilavinimą liudys prestižinis AHLEI ženklas diplome“, - akcentuoja šios aukštosios mokyklos vadovė, pristatydama naują tarptautinę studijų programą.
Užsakymo nr. 2980