• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kokie studentiško gyvenimo košmarai persekiojo dėstytojus?

Kinkas drebino dėl aukštosios matematikos ir mokslinio komunizmo

Kokius košmarus sapnuoja šiuolaikiniai studentai? Veikiausiai sutiksite, kad juos tebegąsdina mintis apie pramiegotą egzaminą, staiga egzamine gautus „penkiauakščius“ klausimus, o gal ir dar baisiau – tą vienintelį klausimą, kurio užrašų taip ir nespėta paskaityti prieš žengiant į auditoriją.

REKLAMA
REKLAMA

O juk studentų gyvenime pasitaiko ir „ilgai grojančių“ siaubų – dėstytojas, nuo kurio žvilgsnio nugarą išmuša raudonomis dėmėmis su žaliais taškais, ar dalykas, kurio vien vadovėlio viršelis sukelia nevalingus skrandžio spazmus. Studentiško gyvenimų siaubų sąrašas galėtų būti be pabaigos...

REKLAMA

Apie tai, kokie studijų siaubai kankino dėstytojus, naujienų portalas Balsas.lt kalbėjosi su Vilniaus Gedimino technikos universiteto specialistais.

Didžiausias siubas – mokslinio komunizmo egzaminas

Doc. dr. Zita Savickienė, VGTU Elektronikos fakulteto, Automatikos katedros vedėja kalbėdama apie studijų siaubus atviravo: „Buvo visokių siaubų, „kirvių“ dėstytojų, bet man didžiausias siaubas buvo valstybinis mokslinio komunizmo egzaminas. Tikrai siaubingas tai buvo mokslas, jei jį galima pavadinti mokslu, ir pats egzaminas. Tas mokslas buvo tokios „pievos“, kad norint gauti gerą pažymį, kai ką reikėjo „kalti“ mintinai. Visokie CK suvažiavimai, plenumai, jų nutarimai, komunizmo kūrimo planai, visokių partijos veikėjų veikalai...

REKLAMA
REKLAMA

O egzaminuodavo komisija, kurią sudarė istorijos, filosofijos, politinės ekonomijos, mokslinio komunizmo dėstytojai. Neišlaikius šio egzamino, net jei visų kitų dalykų egzaminų pažymiai puikūs, aukštojo mokslo diplomo negausi. Tad teko sunkiai paplušėti, kol šį studijų siaubą įveikėm – dabartiniams studentams pasisekė, kad jiems nereikia mokytis tokių dalykų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Košmarų lyderė – aukštoji matematika

VGTU Aplinkos apsaugos katedros docentė dr. Aušra Zigmontienė, paklausta, kas jai studijų metu kėlė didžiausią siaubą, net nedvejodama atsakė: „Pats baisiausias dalykas buvo aukštoji matematika. Dar iki dabar atsimenu, kaip drebėjau prieš egzaminą, kai reikėjo spręsti matricas ir būčiau atidavusi viską, kad tik nereikėtų jos mokytis ir laikyti egzaminų.“

REKLAMA

Šiai nuomonei pritarė Doc. dr. Dmitrij Šešok, VGTU Fundamentinių mokslų fakulteto, Informacinių technologijų katedros vedėjas. Paklaustas, apie studijų metu kankinusius siaubus, jis teigė: „Galiu juos įvardinti viena fraze – „sudėtingų dalykų (matematikos, fizikos, mechanikos) teorinės paskaitos“. Atsimenu, tekdavo ištisas paskaitas dėstytojui diktuojant užrašinėti ilgiausias sudėtingas formules su diferencialais bei integralais, teoremų įrodymus ir panašius neaiškius dalykus. Buvo tikrai sunku ir neįdomu, nes suprasti tokios medžiagos iškarto neįmanoma, o pasiruošti prieš paskaitą nebuvo galimybės. Dabar, manau, studentams yra daug lengviau, nes suvokti ir įsisavinti žinias padeda informacinės technologijos: paskaitose plačiai naudojama vaizdo medžiaga, kuri dažnai būna efektyvesnė už žodinį paaiškinimą.“

REKLAMA

Dr. Gintarą Strauskį, VGTU Architektūros fakulteto, Urbanistikos katedros profesorių studijų metu labiausiai gąsdino vienas dėstomasis dalykas: „Statybos mechanika! Tai sritis labai reikalinga architektams, tačiau studijuodami vargiai supratome, kas, kaip ir kur linksta ar lūžta, nes trūko praktikos. Daug dalykų apie medžiagų atsparumą supratau tik per savo patirtį, dirbdamas skirtinguose projektuose su gerais konstruktoriais. Ir dabar vis galvoju, ko mokoma statybos mechanikos disciplinose ir kokį tai turi ryšį su architektui reikalingomis projektavimo žiniomis bei realiais įgūdžiais“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Studijų metų siaubai persekioja ir šiandien

VGTU Kūrybinių industrijų fakulteto filosofijos ir politologijos katedros dėstytojas Daumantas Stumbrys prisipažino, kad labiausiai studijų metais jam siaubą varė įvairiausi darbų atlikimo terminai: „Šis siaubas vis dar mane persekioja. Persekioja nuolat. Net ir dabar, jūs galvojate, kad atsakymams į šiuos klausimus nebuvo duotas terminas...? – juokavo dėstytojas.

REKLAMA

VGTU Transporto inžinerijos fakulteto Transporto technologinių įrenginių katedros profesorius Bronislovas Spruogis, kalbėdamas apie studijų metų siaubus prisiminė istoriją, kuri gali būti pamokanti ir šių dienų studentams, kurie jau ėmė varstyti darbdavių duris: „Sunku įvardinti konkretų dalyką ar dėstytoją, tačiau labiausiai nepatikdavo dėstytojų subjektyvumas ir išankstinis nusistatymas. Pamenu, kad sulaukdavau daug neigiamo vertinimo vien tik dėl to, kad anksti pradėjau dirbti ir paskaitose lankydavausi retai. Viena dėstytoja per egzaminą man liepė ištraukti bilietą ir kalbėti be pasiruošimo. Žinodamas, kad būsiu vertinamas per padidinamąjį stiklą, egzaminams ruošdavausi atsakingai, tad į klausimus atsakiau be didesnio vargo, tačiau su dėstytoja „susikirtome“ dėl vieno standarto. Aš buvau susidūręs su šiuo standartu dirbdamas gamyboje ir pasakiau informaciją tiksliai remiantis patirtimi, tačiau ji neatitiko dėstomos medžiagos, mat dėstytoja nežinojo, kad standartai neseniai buvo pasikeitę.“

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų