• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaikai retai kada žino tiksliai, kiek uždirba tėvai. Darželiuose ir mokyklose jie giriasi, kad šie dirba bankuose, garsiose tarptautinėse kompanijose ar valstybinėse institucijose. Pamenu, vaikystėje visi manė, kad jų tėvai uždirba daugiausia, tačiau atskirų šeimų finansinė padėtis labiausiai atsiskleisdavo per Kalėdų žiburėlį, kai vaikams už pasakytą eilėraštuką Kalėdų Senelis duodavo maišą saldumynų.

REKLAMA
REKLAMA

Man atrodė keista, kad ne visų vaikų gautos dovanėlės yra vienodos: vieni gaudavo pilną maištą skanių šokoladukų ir žaisliukų, o kitiems atitekdavo maišelis, kuriame buvo vos saujelė lietuviškų saldainių. Nesuprasdamas šios nelygybės paklausiau mamos, kodėl taip yra, ir ji man pasakė, kad dovanos vaikams perkamos iš tėvelių pinigų. Tuomet man viskas ir paaiškėjo – daugiausia saldainių gaudavo vaikai iš pasiturimų šeimų, o daugiavaikėms šeimoms savo šventinį biudžetą tekdavo dalyti į kelias dalis.

REKLAMA

Išmokyti vaikus tvarkytis su pinigais nėra lengva užduotis. Galbūt apskritai nereikėtų vaikų varginti ir pasakoti jiems apie sudėtingą šeimos finansinę padėtį? Vis dėlto vaikai turi suprasti, kad besaikis išlaidavimas yra nepriimtinas. Neseniai JAV atlikta apklausa parodė, kad 77 proc. tėvų ne visada atvirai kalbasi su vaikais piniginiais klausimais.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimų bendrovės „T.Rowe Price“ apklausos duomenimis, 43 proc. tėvų pareiškė, kad ne visada vaikams pasakoja, kokie iš tiesų yra sunerimę dėl šeimos finansinės padėties. Beveik trečdalis apklausoje dalyvaujančių tėvų prisipažino sakę vaikams, kad negali sau leisti ko nors nupirkti, kai iš tiesų galėdavo tai padaryti. Apklausa parodė, kad 27 proc. tėvų vaikams neatskleidžia tikrosios šeimos finansinės padėties.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Slėpti informaciją apie šeimos finansus nuo vaikų, viena vertus, gerai: pasiturimose šeimose vaikai nuo parduotuvių lentynų nešluos visko, ko tik užsigeidę. Kita vertus, atžaloms leidus suvokti, kad šeimos biudžetas nėra beribis, vaikai bus paskatinti atsakingiau valdyti savo pinigus ir taupyti norimam dalykui įsigyti. Finansinis išprusimas reikalingas kiekvienam, o pradėjus jo mokytis nuo mažų dienų suaugus mokslo vaisiai gali būti išties saldūs.

Išmokyti vaikus, kad labai svarbu planuoti savo išlaidas ir taupyti, yra svarbu ir įmanoma, net jei nesate finansų ekspertas. Daugelį finansų valdymo pamokų galima išmokti iš tėvų ir vėliau sekti jų pavyzdžiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų