• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viršininkas tavęs nemėgsta, ir tu nežinai kodėl? Pagalvok, gal darai tai, ko darbdaviai ir bendradarbiai nemėgsta labiausiai?

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimą apie tai, kas labiausiai erzina mus ir kitus darbe, atliko tyrimų kompanija CBOS. Pasirodo, viršininkui ir bendradarbiams didžiausia problema yra išgėrusio darbuotojo pasirodymas darbe: tik kas šimtasis apklaustasis neturi nieko prieš darbuotojo atėjimą į darbą šiek tiek apsvaigusiam. Tyrimas taip pat parodė, kad nenoriai prisipažįstame, ar mums teko dirbti apsvaigus nuo alkoholio, o išdrįsę prisipažinti buvo beveik vieni vyrai. Žemiau pateikiami kiti svarbiausi mūsų „nusidėjimai“ darbe, rašo Wyborcza.biz.

REKLAMA

Naudojamasi fiktyviais nedarbingumo pažymėjimais.

Tik 6 proc. iš beveik 2 tūkstančių apklaustųjų juos toleruoja, o kas dvidešimtas prisipažįsta, kad tokį pažymėjimą yra pateikęs.

Asmeniniais tikslais naudojamasi bendrovės technika (telefonu, fakso aparatu) ir kitokiais reikmenimis (pvz., popieriumi).

REKLAMA
REKLAMA

Įdomu tai, kad nors dauguma iš mūsų tai smerkia, tyrimas parodė, kad kas penktas apklaustasis (tiksliau – 22 proc.) kartais naudojasi firmos technika ir priemonėmis asmeniniais tikslais.

Darbo valandomis tvarkomi asmeniniai reikalai.

,,Išbėgimo valandėlei" į paštą, banką ar parduotuvę viršininkai netoleruoja ir bendradarbius tai erzina. Vis dėlto net 25 proc. prisipažįsta, kad asmeninius reikalus tvarko darbo valandomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prie atlyginimo prisiduriama atliekant tiesiogines pareigas.

Tik 12 proc. apklaustųjų tai toleruoja, o 6 proc. prisipažįsta, kad papildomai uždarbiavo darbo valandomis. Netoleruojame ir vėlavimo – tik kas septintas apklaustas žmogus žiūri į tai pro pirštus. Tačiau, nepaisydami to, į darbą vėluojame dažnai. Net 27 proc. dirbančiųjų teigia, kad teko vėluoti į darbą.

Tyrimas taip pat parodė, kad nesąžiningai elgtis labiau linkę jauni ir mažiausiai pasiturintys apklausos dalyviai. Kuo žmogus vyresnis, tuo neatlaidesnis nesąžiningumui. Jauniausiesiems neatrodo blogai ir kad naudojasi įstaigos technika asmeniniais tikslais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų