„Tikriausiai ne kasdien pavyksta aplankyti dvi šalis, kurias skiria daugiau nei du tūkstančiai kilometrų“, – juokavo Kazachstano Respublikos ambasadorius Lietuvoje Galymzhanas Koishybayevas, sveikindamas moksleivius, apsilankiusius Kazachstano ambasadoje, o matydamas nustebusius mokinių veidus pridūrė, kad ambasados Lietuvoje teritorija iš tiesų teisiškai priklauso Kazachstano Respublikai, tad šiuo metu jie „užsienyje“.
Konkurso „Kazachstanas Lietuvos vaikų akimis“ nugalėtojų apdovanojimai (nuotr. Organizatorių)
Minint Kazachstano Respublikos nepriklausomybės dvidešimtmetį organizuotas moksleivių piešinių konkursas „Kazachstanas Lietuvos vaikų akimis“. Šio konkurso nugalėtojai lapkričio 10 dieną buvo apdovanoti Kazachstano Respublikos ambasadoje, kur skambėjo ne tik sveikinimai, bet ir Utenos muzikos mokyklos moksleivių atliekami lietuvių bei kazachų muzikos kūriniai.
Konkurso „Kazachstanas Lietuvos vaikų akimis“ nugalėtojų apdovanojimai (nuotr. Organizatorių)
Mokytojas: tema pasirodė įdomi ir netikėta
Konkurso organizatoriai džiaugėsi, kad sulaukė apie 100 moksleivių piešinių. Utenos dailės mokyklos vadovas Jonas Plickevičius, kurio auklėtiniai buvo konkurso prizininkai, paklaustas, kokios buvo vaikų reakcijos išgirdus, kokia bus konkurso užduotis, sakė: „Idėja pasirodė labai įdomi ir netikėta. Prieš trisdešimt metų pats lankiausi šioje šalyje, tad buvo smagu sugrįžti prisiminimais į praeitį, o mokiniams tema tikrai nauja. Iš Kazachstano ambasados sulaukėme daug vizualios medžiagos – filmų, albumų apie šią šalį, tad moksleiviai galėjo susipažinti su Kazachstanu iš arčiau. Turiu pastebėti, kad šis konkursas sukėlė didesnį moksleivių susidomėjimą nei įvairios socialinės akcijos, susijusios su žalingų įpročių prevencija. Galbūt taip nutiko dėl to, kad pati tema gana egzotiška.“
Konkurso „Kazachstanas Lietuvos vaikų akimis“ nugalėtojų apdovanojimai (nuotr. Organizatorių)
Pašnekovas tikino, kad vaikai tam skyrė daug laiko ir dirbo noriai. „Galbūt mūsų vaikai Kazachstane mato lietuvišką dangų ar miestai truputį panašūs, bet studijuodami pateiktą medžiagą vėliau įsigyveno toje temoje – studijavo ne tik patį koloritą, bet ir domėjosi istorija, kultūra, geografija“, – kalbėjo dailės mokyklos vadovas, pridurdamas, kad moksleiviai jaučiasi pabuvoję Kazachstane.
Nugalėtoja: Kazachstanas graži ir turtinga šalis
Pirmosios vietos laimėtoja dvylikametė uteniškė Viktorija Lukošiūtė, paklausta, ką naujo sužinojo apie Kazachstaną dalyvaudama piešinių konkurse, sakė: „Sužinojau, kad tai labai graži ir turtinga šalis.“
Į klausimą, ar kada nors jai anksčiau teko domėtis Kazachstanu, mergaitė sakė, kad ne, bet dabar norėtų šį kraštą aplankyti. V. Lukošiūtė teigė, kad dalyvaujant konkurse buvo svarbu susikaupti ir turėti noro piešti.
Kultūrinis bendradarbiavimas bus stiprinamas
Renginyje dalyvavęs ir konkurso prizininkus sveikinęs Tarpparlamentinių ryšių su Kazachstano Respublika grupės pirmininkas Edmundas Pupinis, paklaustas apie Lietuvos bendradarbiavimą su Kazachstano Respublika kultūrinio bendradarbiavimo srityje kalbėjo: „Galime pasidžiaugti, kad ryšius su šia šalimi yra užmezgęs Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. Bendradarbiavimo klausimus su Kazachstano diplomatais yra aptarę prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Labai svarbu, kad bendradarbiavimo sričių daugėtų.“
Pašnekovo teigimu, jau organizuota keletas projektų, kultūrinio bendradarbiavimo stiprinimui – kazachų kino dienos, Lietuvos skulptoriai vyko į Kazachstaną kūrybinėms dirbtuvėms.
Konkurso „Kazachstanas Lietuvos vaikų akimis“ nugalėtojų apdovanojimai (nuotr. Organizatorių)