Gegužės 15 ir 17 dienomis, 14 val., Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) viešas paskaitas skaitys mokslo pasaulyje gerbiami JAV profesoriai – atitinkamai Yale'o universiteto profesorius Timothy Snyderis ir Pensilvanijos universiteto filosofijos profesorius emeritas Robertas Ginsbergas. Paskaitose dalyvaus ir JAV bei Lenkijos ambasadoriai.
Europos Parlamento nario, VDU profesoriaus Leonido Donskio teigimu, atvykstantys svečiai yra garsūs savo sričių specialistai. Prof. Timothy Snyderis, kuris yra vienas garsiausių Antrojo pasaulinio karo istorikų, universitete pristatys jį išgarsinusią knygą „Kruvinos žemės. Europa tarp Hitlerio ir Stalino“ (Bloodlands: Europe Between Hitler and Stalin). Lietuvoje šią knygą išleido leidykla „Tyto alba“.
„Šiuo monumentaliu veikalu apie Vokietijos nacistinio ir sovietinio komunistinio režimų nusikaltimus žmonijai Prof. T. Snyderis pelnė pasaulinį pripažinimą ir daugybę premijų. Sykiu jis reiškiasi kaip puikus eseistas ir kritikas, kurio esė ir recenzijos spausdinamos „The New York Review of Books“. Istorinė atmintis ir atminties politizacija yra tarp tų temų bei problemų, kurių originaliu ir giliu svarstymu Timothy Snyderis išsiskiria iš kitų tyrinėtojų“, – apie vieną iš atvykstančių profesorių pasakojo filosofas.
Gegužės 17 d. 14 val. paskaitą „Vertybių studijų judėjimas filosofijoje“ („The Value Inquiry Movement in Philosophy“) universitete skaitys Pensilvanijos universiteto filosofijos profesorius emeritas Robertas Ginsbergas, kuris žinomas kaip iškilus estetikas, meno ir literatūros filosofas, o kartu ir garsus filosofinės literatūros redaktorius bei knygų sudarytojas. Prof. L. Donskis pažymėjo, kad R. Ginsbergas sukūrė ir daug metų redagavo naujas knygų serijas tarptautinėse akademinėse leidyklose „Peter Lang“ („New Studies in Aesthetics“) ir „Rodopi“ („VIBS – Value Inquiry Book Series“).
„VIBS – tai pati didžiausia pasaulyje filosofijos ir vertybių studijų knygų serija. Garsus akademinio rašymo meno meistras ir redaktorius Robertas Ginsbergas pats sudarė daug knygų. Ypač išgarsėjo „The Aesthetics of Ruins“ – jo paties fotografijomis iliustruota monografija apie griuvėsių estetiką, jų įtaką moderniajai istorinei ir kultūrinei vaizduotei bei istorijos fabrikavimo ir klastojimo problemoms“, – sakė europarlamentaras.
Vytauto Didžiojo universiteto leidykla planuoja „Acta Humana“ serijoje parengti knygos „The Aesthetics of Ruins“ fragmento „Filosofinės meditacijos“ dvikalbį leidimą anglų ir lietuvių kalbomis.
Maloniai kviečiame dalyvauti.