Jau antrus metus iš eilės vyksta Švietimo mainų paramos fondo inicijuojamas projektas „Erasmus Lietuvos mokykloms“, kurio metu mokyklose studentai pristato tarptautinę studijų patirtį. Šiais metais tikslingai lankomos Lietuvos rajonų, kaimų, miestelių mokyklos, kuriose siekiama pristatyti ir per jaunų žmonių patirtis informuoti moksleivius apie Erasmus programą, skleisti mentorystės ir savanoriavimo idėjas, skatinti toleranciją.
„Šie susitikimai moksleiviams yra puiki galimybė susipažinti su studentais atvykusiais į Lietuvą ir suprasti, kad studijų metu jų aplinka bus kitokia ir joje nuolat bus žmonių iš viso pasaulio. Tuo pačiu tokios pažintys padeda ugdyti moksleivių toleranciją ir motyvuoja mokytis bei vėliau studijuoti tarptautinius ryšius plėtojančiuose universitetuose“, – pasakojo VGTU projekto koordinatorė Justina Pluktaitė.
Pirmojo vizito metu mokiniams skaitomos tarpkultūrinės komunikacijos pagrindų paskaitos, o per antrąjį vizitą moksleiviai susitinka su studentais bei klausydamiesi jų istorijų, kartu žaisdami ir diskutuodami susipažįsta su skirtingomis kultūromis, perima tarptautinę patirtį. Pagal tarptautinį studentų mobilumą Lietuvoje pirmaujantis Vilniaus Gedimino technikos universitetas šiais metais jau lankėsi Utenos rajono Užpalių gimnazijoje, Rokiškio rajono Juodupės gimnazijoje, Panevėžio rajono Naujamiesčio vidurinėje mokykloje bei Panevėžio Ąžuolo pagrindinėje mokykloje, kuriose tarptautiškumą moksleiviams pristatė studentai iš Pietų Korėjos, Bulgarijos, Vokietijos ir kitų šalių atvykę į VGTU pagal mainų programas. Taip pat lietuviai turintys tarptautinės studijų patirties bei universiteto darbuotojai. Iš viso projekte „Erasmus Lietuvos mokykloms“ dalyvauja 19 Lietuvos aukštųjų ir daugiau nei 150 bendrojo lavinimo mokyklų.