• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sulig šimtadieniu baigėsi abiturientų katino dienos ir prasidėjo įtemptas pasiruošimas bei kruopščios žvalgybos. Kur stoti? Kokią studijų programą pasirinkti? Tai klausimai, kuriais save dar bene tris mėnesius kankins mokyklas bebaigiantys vaikinai ir merginos.

REKLAMA
REKLAMA

Abiturientai, besirinkdami, kur studijuoti, dažniausiai pasikliauja pažįstamų studentų patirtimi, informacijos ieško įvairiuose leidiniuose bei aukštosiose mokyklose – naršo jų tinklalapiuose, lankosi atvirų durų dienose, žvalgosi į reitingus. Tačiau kur rasti nešališkos informacijos apie pasirinktos studijų programos kokybę?

REKLAMA

Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC) akredituoja studijų programas, t.y. pripažįsta, kad jos atitinka reikalavimus, ir organizuoja išorinį studijų programų bei aukštųjų mokyklų veiklos vertinimą. Jei renkiesi, tarkime, iš kelių panašių studijų programų skirtinguose universitetuose, SKVC gali tapti informacijos apie studijų programų kokybę šaltiniu.

REKLAMA
REKLAMA

„Kiekviena akredituota Lietuvoje vykdoma studijų programa turi savo „galiojimo laiką“, kuriam baigiantis programa vertinama iš naujo ir jos vykdymas arba pratęsiamas, arba ne. Tinkamai vykdomos programos akredituojamos 6 metams. Jei programoje yra nesklandumų, jiems ištaisyti suteikiama 3 metų akreditacija. Teisinių ar kokybės reikalavimų neatitinkančios programos neakredituojamos (uždaromos). Kalbant apie vertinimą, kiekviena aukštoji mokykla gali pasirinkti, kas vertins jos studijų programas: SKVC ar kita aukštojo mokslo kokybės vertinimo agentūra, įtraukta į Europos aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo agentūrų registrą,“ – pasakoja SKVC Studijų vertinimo skyriaus studijų programų vertinimo koordinatorė Renata Grinaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip SKVC „pamatuoja“ studijų programos kokybę? SKVC tam pasitelkia Lietuvos ir užsienio ekspertus, darbdavius, studentus. Programos vertinimo metu nagrinėjama, ką žinos ir gebės daryti studijas baigęs asmuo, kokie bus dėstomi dalykai, kokie dėstytojai dėstys. Taip pat vertinama, kokioje aplinkoje ir kokiomis sąlygomis studentai studijuos, pagal kokius kriterijus jie priimami ir kaip vertinami jų pasiekimai, kaip aukštoji mokykla užtikrina, kad studijų programa yra kokybiška.

REKLAMA

SKVC vertintų studijų programų įvertinimus balais, akreditavimo trukmę bei vertinimo išvadas –ekspertų pastebėjimus – galima rasti SKVC tinklalapyje www.skvc.lt skyrelyje „Studijų programų vertinimo rezultatai“.

Tačiau, rinkdamiesi studijų programą, apie programos kokybę abiturientai turėtų klausti ir aukštųjų mokyklų. Pasak Studijų vertinimo skyriaus vyr. specialistės Jolantos Kriščiūnaitės, būsimas studentas turi domėtis, kokius dalykus jis studijuos, ką jis žinos ir gebės baigęs studijas, kur galės dirbti, ir rinktis pagal šiuos kriterijus, o ne pagal skambų studijų programos pavadinimą.

SKVC būsimus studentus kviečia pasikalbėti ir padiskutuosi apie tai, kaip matuojama studijų kokybė, kur rasti informacijos apie ją, ką siekdami kokybės gali padaryti studentai. Laukiame visų, norinčių pasikalbėti apie studijų kokybę, Atvirų durų dieną – balandžio 12 d. (ketvirtadienį).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų