• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aštuoniems A. Bandzos vaikų globos namų auklėtiniams šie metai atnešė dideles permainas – teismo sprendimu vaikai grąžinti į gimtuosius namus, pas gyvenimo būdą keičiančius tėvus.

REKLAMA
REKLAMA

Sausį praretėjo A. Bandzos vaikų globos namų gyventojų gretos. Net du kartus šiuose namuose švęstos išleistuvės: aštuoni vaikai išlydėti pas tikruosius, savo atžalas panorusius susigrąžinti tėvus.

REKLAMA

Direktoriaus pavaduotoja Salomėja Jareckienė sako, kad tokie nutikimai vaikų globos namuose gana reti. Norint, kad sprendimą apriboti tėvų valdžią priėmęs teismas pakeistų jį kitu, tėvai privalo patys pakeisti savo gyvenimo būdą, pradėti rūpintis vaikais.

Išsivežė tėtis

Panevėžio rajone gyvenantis vyras, matyt, sugebėjo atsakingoms tarnyboms ir teismui įrodyti, kad jis pats gali auginti savo vaikus. Penki iki šiol A. Bandzos vaikų globos namuose augę vaikai kartu su tėvu išvažiavo namo. Jauniausiajam iš jų šešeri, vyriausiajam – septyniolika metų.

REKLAMA
REKLAMA

Tris kitos šeimos atžalas namo išsivežė panevėžietė jų mama.

S. Jareckienė sako, kad visi išlydėti ne šiaip sau, tyliai atsisveikinus. Buvo surengtos iškilmingos išleistuvės, o tuose pačiuose namuose liekantys vaikai, auklėtojos įteikė išvykstantiesiems dovanų.

„Norisi tikėti, kad vaikai atgal nebegrįš“, – sako A. Bandzos vaikų globos namų direktoriaus pavaduotoja S. Jareckienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuos žodžius pavaduotoja taria ne atsitiktinai. Pasirodo, būta atvejų, kai vaikus susigrąžinę tėvai neišlaikė išbandymo, vėl pradėjo girtauti, netinkamai elgtis, tad vėl reikėjo prašyti teismo riboti jų valdžią, o vaikus vežti atgal į globos namus.

„Į tiesų kelią stoti sunkiau, negu iš jo išklysti. O dėl tėvų paklydimų keičiasi ir vaikų gyvenimas“, – sako S. Jareckienė.

REKLAMA

Mažiausius aplanko

Įvairaus amžiaus vaikai patenka į A. Bandzos vaikų globos namus. Vieni čia nuo pat gimimo ar nuo pirmųjų metų, tad kitokių namų, kitos šeimos nežino ir neįsivaizduoja. Kiti, aplinkybėms susiklosčius, jau gerokai vyresni, mokyklinio amžiaus čia patenka, prisimena ir namus, ir tėvus.

REKLAMA

Dabar pats mažiausias vaikų globos namų gyventojas – lapkritį gimęs dviejų su puse mėnesio berniukas. Jis čia pateko, nes motina sakė šiuo metu neturinti nei sąlygų, nei galimybių vaiko auginti. Ar jį pasiims vėliau, niekas nežino.

„Būna, kad pas mus patekusius pačius mažiausius motinos aplanko, žada, pagerėjus padėčiai, būtinai pasiimti. Bet dažniausiai tie apsilankymai vis retėja, kol galų gale motina dingsta visai“, – apgailestauja pavaduotoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu kūdikių skyriuje auga 36 mažyliai iki 3 metų. Retas jų savųjų yra lankomas. Mažai sulaukia dėmesio ir šiuose namuose augantys vaikai su vidutine ar sunkia negalia. Tokių vaikų dabar auga 17.

Nepaliko nė vieno

Sausio mėnesį sukako dveji metai, kai A. Bandzos vaikų globos namuose buvo atidarytas gyvybės langelis. Į tokius langelius pagimdžiusios ir auginti nenorinčios motinos gali saugiai paguldyti savo kūdikius. Apsigalvojus ir sumanius vaiką susigrąžinti galima per tris mėnesius. Šalyje iš viso yra aštuoni tokie langeliai. Juose jau palikta beveik dvidešimt kūdikių.

REKLAMA

Šiemet Kaune, gimdymo namų gyvybės langelyje, buvo rastos ką tik gimusios dvynukės, bet mergaičių motina jau panoro jas susigrąžinti.

Nors Panevėžyje esančiame gyvybės langelyje dar nė viena motina nepaliko savo naujagimio, langelis visada jam parengtas.

A. Bandzos vaikų globos namų pastato kiemo pusėje, sienoje, įrengtas langelis su viduje esančiu lopšiu bet kada gali priimti kūdikį. Vaikas nesušals, o langelyje įrengta signalizacija apie jį praneš darbuotojams – ir mažyliu bus pasirūpinta.

Vitalija Jalianiauskienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų