• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

J.Balčikonio gimnazijoje nuo praėjusio trečiadienio į pamokas nebekviečia ir jų pabaigos nebeskelbia skambutis. Jis nutildytas gimnazijos direktoriaus Raimondo Dambrausko siūlymu.Dešimties dienų eksperimentas

REKLAMA
REKLAMA

Įstaigos vadovas tokią mintį brandino jau seniai. Pasak jo, tarybinius laikus primenantis šaižus, ausį rėžiantis skambučio garsas  nemaloniai nuteikia ir mokinius, ir pedagogus. Beje, anksčiau  gimnazijoje prieš kiekvieną pamoką skambėdavo netgi du skambučiai – vienas mokytojams, kitas – moksleiviams. Dabar skamba tik vienas, bet ir tas jau esą įgrisęs iki gyvo kaulo.

REKLAMA

Gimnazijos direktorius nusprendė, kad adventas – pats tinkamiausias laikas pamėginti gyventi be skambučio.

„Tai – susikaupimo, rimties metas, kai turi pailsėti nervų sistema, o seno skambučio garsas ją  kėsinosi išbalansuoti“, – kalbėjo jis.

Pasak R.Dambrausko, sprendimą laikinai – iki advento pabaigos – atsisakyti skambučio jis priėmė ne vienašališkai, o pritarus gimnazijos tarybai. Direktorius patikino, kad tai – tik eksperimentas.

REKLAMA
REKLAMA

Po Kalėdų bus atlikta mokinių ir mokytojų apklausa, ar jiems reikalingas skambutis, ar gali jo ir nebūti.

Patinka ne visiems

Per pirmąsias dvi dienas, kai skambučio buvo atsisakyta, nei gimnazistai, nei pedagogai į pamokas nevėlavo. Tačiau R.Dambrauskas žino, kad idėja laikinai nutildyti skambutį patinka ne visiems.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skeptiškai nusiteikę moksleiviai sako, kad labai nepatogu nuolat žvilgčioti į laikrodį. Be to, kai kuriems mokytojams, užtęsiantiems pamoką, nepatogu priminti, kad jau laikas daryti pertrauką.

Manantieji, kad skambutis nereikalingas, niurzglių klausia, o kaipgi universitetuose išsiverčiama be jo.

REKLAMA

R.Dambrauskas neturi tvirtos nuomonės, ar gimnazija šiuo atžvilgiu galėtų pasekti aukštųjų mokyklų pavyzdžiu.

„Jeigu visai atsisakytume skambučio, kaip būtų dėl paskutinio skambučio šventės? Kažin ar derėtų jai toks pavadinimas. Kita vertus, nėra padėties be išeities. Manau, kad šiuo atveju rastume protingą sprendimą“,– svarstė jis.

REKLAMA

J.Balčikonio gimnazija neatmeta galimybės įsirengti ir šiuolaikišką, įvairių melodijų skambutį. Direktoriaus žiniomis, toks kainuoja apie 4–5 tūkstančius litų.

Nesutaria dėl melodijos

Kai kurios Panevėžio mokyklos tokius skambučius jau turi. Tiesa, tada atsiranda nesutarimų dėl melodijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J.Miltinio gimnazijos direktoriaus Vytauto Raišio teigimu,  įrengus modernų skambutį iš pradžių skambėjusi melodija nepatiko mokiniams, tad ji buvo pakeista kita. Dabar į pamokas kviečia ir apie jų pabaigą praneša trimito melodija.

J.Miltinio gimnazijos bendruomenė mano, kad skambutis reikalingas, nes jis drausmina.

Tačiau J.Balčikonio gimnazija – ne vienintelė, galvojanti atsikratyti skambučio. Tokią mintį brandina ir Panevėžio 5-oji gimnazija.

„Nesvarbu, senas ar modernus skambutis, jis ir Afrikoje – skambutis“, – nemato skirtumo dėl  skleidžiamo garso šios mokyklos direktorius Antanas Doniela.

Jo nuomone, gimnazijos, kurias lanko vyresnio amžiaus vaikai, gali puikiai išsiversti be skambučių.

Inga Smalskienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų