• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslo ir studijų institucijose dirbančių mokslininkų tinklo atlikta doktorantų dalyvavimo savivaldoje stebėsena ir analizė rodo, kad doktorantai nepakankamai prisideda prie aukštųjų mokyklų savivaldos.

REKLAMA
REKLAMA

Stebėtojų, kuriuos subūrė Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS), teigimu, problemos kyla dėl doktorantų padėties specifiškumo – jie ir studentai, ir tyrėjai, o dažnai ir dėstytojai. Akademinės bendruomenės tradicijos susiklostė taip, kad į doktorantų dalyvavimo aukštųjų mokyklų savivaldoje specifiką atsižvelgiama mažai. Stebėtojai teigia, kad tokią padėtį bendromis jėgomis reikia keisti.

REKLAMA

„Situacija, kai doktorantas ir dėsto studentams, ir kartu, kaip studentas su auklėtiniais, atstovauja save akademinėje bendruomenėje, yra gana dviprasmiška, bet joje galima įžvelgti daug pozityvumo. Doktorantai iš vidaus mato abi puses, jie yra sukaupę vertingas savo studijų ir mokslo srities ekspertines žinias ir patirtį. Todėl raginame visas aukštojo mokslo institucijas ieškoti optimalių kelių aktyvesniam doktorantų įtraukimui į savivaldą," – mano projekto vadovas, jaunųjų mokslininkų sąjungos vicepirmininkas dr. Tomas Žalandauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga rekomenduoja įtvirtinti nuostatą dėl doktorantų atstovų įtraukimo į aukštųjų mokyklų senatus ir kitas savivaldos struktūras. Manoma, kad konsultacijos su doktorantais brėžtų studijų ir mokslo kokybės tobulinimo gaires bei sustiprintų visų studentų atstovavimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Daugelyje studentų savivaldų natūraliai dominuoja pirmos ir antros pakopų studentai – bakalaurantai ir magistrantai. Doktorantams suteikiamos įprastos savęs atstovavimo sąlygos, tačiau reikalavimai jų akademinei veiklai gerokai aukštesni, todėl ir interesų atstovavimas kitoks nei kitų studentų. Šiuo metu kviečiame prisijungti prie buriamos darbo grupės, kurios tikslas yra sukurti gerosios praktikos gaires," – teigia LJMS pirmininkė dr. Vilma Petrikaitė.

REKLAMA

Stebėsena ir analizė atlikta birželio mėnesį, vykdant giluminę mokslo ir studijų institucijose dirbančių mokslininkų tinklo atstovų apklausą.

Neformalus mokslo ir studijų institucijose dirbančių mokslininkų tinklas suburtas puoselėjant pagrindinį Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos tikslą – kurti į pasaulinį lygį orientuotą, atvirą ir palankią mokslui vystytis aplinką. Tai dalis projekto „Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos plėtra ir stiprinimas“ (SFMIS Nr. VP1-3.1-ŠMM-05-K-01-017), kurį Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga įgyvendina pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ VP1-3.1-ŠMM-05-K priemonę „MTTP tematinių tinklų, asociacijų veiklos stiprinimas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų