Tolimoje praeityje liko laikai, kai nubrozdinti keliai ir alkūnės buvo tarsi pagarbos ženklas, liudijęs apie vaikų aktyvumą ir nuotykius. Ypač savo atžalomis besirūpinančios motinos, versdamos jas žaisti namuose, Britanijoje kuria naują „minkštų ir pūkuotų“ vaikų kartą, rašo MailOnline.
Nauja studija atskleidė, kad dauguma vaikų šiais laikais žaisdami lauke ir išsipurvindami praleidžia mažiau nei tris valandas per savaitę.
Karstymasis medžiais, važinėjimas dviračiu ir net stovyklavimas kartu su draugais yra nykstantys reiškiniai.
To padarinys yra tai, kad tūkstančiai vaikų auga kaip „namų termitai“, stokojantys pagrindinių įgūdžių, gyvybiškai reikalingų kovojant su įvairiais iššūkiais vėlesniame gyvenime.
Šios nerimą keliančios tendencijos buvo atskleistos vyriausybės užsakymu atliktame tyrime, kurio metu apklausta tūkstantis 7-12 metų vaikus auginančių Britanijos mamų.
Du trečdaliai motinų nurodė, kad joms labiau patinka laikyti savo vaikus namų viduje, o dauguma (82 procentai) tą laiką skiria televizoriaus žiūrėjimui.
Daugelis mamų netgi neleidžia savo sūnums ir dukroms užsiimti tomis veiklomis, kurios joms pačioms patiko vaikystėje – pavyzdžiui, „kepti“ smėlio pyragus ar dalyvauti jaunųjų skautų veikloje.
Negana to, dalis suaugusiųjų taip nerimauja dėl to, kad jų vaikai nesusižeistų, kad būtų linkę apskritai uždrausti skautų veiklą.