Spalio viduryje ekonomistai iš įvairių šalių susirinko Sankt Peterburgo Valstybinio universiteto (SPVU) Ekonomikos fakulteto organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Ekonomikos teorija ir komercinė veikla: globalūs iššūkiai“. Konferencijoje dalyvavo bei pranešimus skaitė ir Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto atstovai.
Konferencija rengta SPVU garbės profesoriaus Sergejaus Tiulpanovo gimimo 110-mečiui. Per dvi dienas buvo perskaityta apie 70 pranešimų apie šiuolaikines tarptautinės prekybos sistemas, globalų valdymą, dabartines problemas pasaulio ekonomikos moksle, pokrizinės pasaulio finansų sistemos vystymo reikalavimus, regionines ir nacionalines ekonomikos sistemas vykstant globalizacijai, žiniomis paremtos ekonomikos tarptautinius matmenis, tarptautinio verslo vystymą globalizacijos sąlygomis bei kitas aktualias temas. Žinoma, neliko pamirštas ir profesoriaus S. Tiulpanovo atminimas bei biografija. Konferencijoje dalyvavo pranešėjai iš Rusijos, Baltarusijos, Suomijos, Vokietijos, Latvijos, Japonijos, Kinijos, Indonezijos, Prancūzijos, Lietuvos bei kitų šalių. „Konferencija iš tiesų buvo labai įdomi. Nustebino itin stiprūs Rusijos ekonomistų pranešimai. Anksčiau rusų mokslininkai mėgdavo kalbėti daugiau apie savo šalies problemas, o šįkart jų pranešimai buvo itin toliaregiški bei naudingi visiems konferencijos dalyviams“, - pasakojo prof. Algirdas Miškinis.
Konferencijai pranešimus parengė: VU EF prof. P. Gylys „Anti–ekonomika – terra incognito ekonomikos moksle“, EF dekanė prof. B. Galinienė, prof. A.Miškinis ir lekt. A. Vitas „Lietuvos eksporto struktūros pokyčiai“, prof. G. Kasnauskienė „Gyventojų emigracijos poveikio darbo rinkai vertinimas: Lietuvos atvejis“, prof. Marija Kučinskienė „Turizmo verslo Lietuvoje skatinimas: inovatyvaus turizmo vystymo strategija“ ir doc. Larisa Belinskaja „Lietuva: gili krizė ir lėtas atsigavimas“. Konferencijoje dalyvavo ir kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovai: Klaipėdos universiteto, Mykolo Riomerio universiteto, Aleksandro Stulginskio universiteto bei kt.
Nauja VU EF sutartis
VU EF atstovai džiaugėsi, kad konferencijos metu taip pat buvo pasirašyta nauja bendradarbiavimo sutartis tarp SPVU ir VU dėl studentų mainų programos. „Anksčiau Rusijos universitetai buvo gana uždari – jie nebuvo suinteresuoti bendradarbiauti su kitų šalių aukštosiomis mokyklomis. Pastaruoju metu justi, kad jie keičiasi – pasirašo vis daugiau sutarčių su vakarų universitetais, siekia internacionalizuotis“, - pasakojo prof. A.Miškinis. Dvišalis tarpuniversitetinis bendradarbiavimas prasidėjo dar 2006 metais, o šįmet pasirašyta sutartis dėl studentų mainų programos 2011-2012 ir 2012-2013 mokslo metams. Mainų programoje gali dalyvauti 3-4 kurso bakalauro arba magistrantūros studijų studentai (prašymus pavasario semestrui reikia pateikti iki lapkričio 15 d.). Kiekvienas universitetas įsipareigoja priimti po 2 ekonomikos krypties studentus ne ilgesniam kaip vieno semestro, t.y. 6 mėnesių trukmės, studijoms. „Studentams garantuojamas nemokamas mokslas, tačiau Lietuvos studentai mieliau renkasi vakarų universitetus, nes ten jie dar gali gauti stipendijas. Šiuo atveju kelionės, medicininio draudimo ir pragyvenimo išlaidas pats studentas turi padengti. Kita vertus, tai yra puiki galimybė studijuoti viename geriausių ir prestižiškiausių Rusijos universitetų. Čia mokslo lygis itin aukštas“, - pasakojo prof. A.Miškinis. Profesorius taip pat pridūrė, kad ši mainų programa gali būti itin patraukli rusakalbiams studentams arba tiems, kurių rusų kalbos žinios geresnės nei anglų. Tokiems jaunuoliams atsiveria itin platus studijuojamų dalykų pasirinkimas.
Ekonomikos fakultetas tiki, kad naujai pasirašyta sutartis tik pradžia bendradarbiaujant – ateityje planuojamos dėstytojų stažuotės, mainai, galbūt net pavyks įdiegti dvigubo diplomo programas.