• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau trečia dieną sostinės „LITEXPO“ parodų centre šurmuliuoja paroda „Studijos 2013“, kurioje prisistato Lietuvos ir užsienio aukštosios mokyklos ir kolegijos, profesinio orientavimo centrai, kalbų mokyklos, o besidomintys studijų ir karjeros galimybės kviečiami ne tik dalyvauti seminaruose ir diskusijose, bet ir turi galimybę gyvai „pasimatuoti“ profesiją.

REKLAMA
REKLAMA

Parodos metu lankytojams pristatymą tema „Lyderystė ir šiuolaikinė karjera“ parengęs Mykolo Romerio universiteto (MRU) atstovas dr. Andrius Valickas teigė: „Kartais mąstoma taip – esu intravertas, gal man lyderystės nereikia, būsiu tiesiog specialistu, bet dabar karjera ir lyderystė yra labai susiję reiškiniai. Anksčiau galėjai dirbti specialistu, dirbti ramiai darbą ir nestresuoti, dabar išgyvename pokyčių laiką“.

REKLAMA

Karjera – būdas pažinti save

„Karjera yra visą gyvenimą trunkanti mokymosi ir darbinių patirčių seka, tai ne tik lipimą laiptais ar kopėčiomis kokioje nors organizacijoje“, - šypsodamasis sakė kalbėtojas ir pridūrė, kad karjeros sąvoka apima ir savęs pažinimą.

„Šiais laikais daugiau dalykų priklauso nuo paties žmogaus, jis dar mokykloje savo likimą gali paimti į savo rankas ir po truputį spręsti, ką jis dirbs ir pan. Anksčiau buvo daug „didelių patarėjų“ viena organizacija nurodydavo, ką galima dirbti ir „viskas bus gerai“, - sakė A. Valickas ir pridūrė, kad tai, kaip karjerą planavo šiuolaikinių moksleivių tėvai ir jie patys – visiškai skirtingos situacijos.

REKLAMA
REKLAMA

Lūžusios karjeros kopėčios

Kalbėtojo teigimu, šių dienų žmogaus karjera yra žymiai sudėtingesnis procesas ir kartais neišvengiamai tenka patirti nesėkmių: „Šiandieniniam žmogui tenka patirti sulūžusių kopėčių efektą, ar patekti į greitkelį, kuriuo reikia važiuoti labai greitai. Skundžiamasi, kad Lietuvoje kažkas ne taip, kad darbo nėra ir pan., bet juk įvairūs procesai vyksta visame pasaulyje ir kai koks nors fabrikas išsikrausto į Aziją, tai jo darbuotojai lieka bedarbiais“, - kalbėjo specialistas ir pridūrė, kad darbo rinkoje taisyklės keičiasi labai greitai ir tam tikras taisykles reikia žinoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot pašnekovo, darbo pobūdis mūsų dienų visuomenėje taip pat keičiasi, anksčiau, kuomet darbuotojas gauna darbo aprašymą, jis pasiskaito ir dirba, o dabar darbo aprašymas tampa labai abstraktus: „Šių dienų darbas tampa panašus į projektą, kuris turi uždavinius ir rezultatus. Daugelyje sričių darbas dažnai priklauso nuo konteksto. Pavyzdžiui, vadybininko darbas labai priklauso nuo situacijos, kur dirbama ir pan. Tam tikra prasme, šių dienų darbuotojas atėjęs į darbą, dar privalo tą darbo vietą išsikovoti dirbdamas. Tik laimėti konkurso neužtenka“.

Kalbėtojo teigimu, daugelis šių dienų su karjera susijusių emocijų, tokių kaip nesaugumą darbo rinkoje, nežinojimas, kokią profesiją rinktis, susijusios su globalizacija, kuri vyksta visame pasaulyje: „Globalizacija juda autopilotu ir norintys „išgyventi“ šių dienų realijose turi žinoti tam tikras taisykles. Viena pagrindinių taisyklių – mokėjimas keistis ir keisti savo pažiūras ir vertybes. Šiandien meilė profesijai retai trunka visa gyvenimą. To garantuoti niekas negali.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų