2013 m. rugsėjo mėnesį baigėsi beveik pusmetį trukęs bendras UAB „Nordic Supply“, UAB „Mokymų akademijos“ ir Šiaulių valstybinės kolegijos pardavimų praktikos projektas „Pardavimų stalas”. Projekto rezultatai nenuvylė, o įgyta nauja patirtis teikia vilties, kad ir daugiau verslo pasaulio atstovų atsigręš į perspektyvų jaunimą. Nuo rugsėjo mėnesio oficialia UAB „Nordic Supply“ kolektyvo dalimi tapo trys iš aštuonių projekte startavusių dalyvių.
Šio projekto tikslas buvo netradiciniu būdu surasti ir pakviesti į Šiauliuose įsikūrusią įmonę UAB „Nordic Supply“ (vadovas Giedrius Mažulis) pačius aktyviausius, turinčius aukštą motyvaciją jaunus specialistus. Už “Pardavimų stalo” gegužės mėnesį “sėdo” 8 Šiaulių valstybinės kolegijos baigiamojo kurso studentai. Projekto išskirtinumas – mentoriais tapę UAB “Mokymų akademija”, kurios vadovaujantis konsultantas Gintaras Ignatavičius viso projekto metu ugdė darbui reikalingas dalyvių kompetencijas: vedė interaktyvius seminarus apie pardavimus, skambinimo ir aktyvaus pardavimo technikas, išskirtinių pasiūlymų ruošimą ir motyvacijos bei tikslų siekimo svarbą. Taip pat džiugina įmonės vadovo Giedriaus Mažulio iniciatyva palaikyti jaunus, perspektyvius specialistus, pastangos padėti jiems atsiskleisti kaip profesionalams bei sugebėjimas motyvuoti. Geriausius resultatus parodžiusiems projekto dalyviams įmonės vadovas dovanojo 2 dienų kelionę į Norvegijos sostinę Oslą.
Projekto mentoriaus Gintaro Ignatavičiaus nuomone, tokia praktika yra idealus būdas įmonei atsirinkti tinkamiausius, labiausiai motyvuotus darbuotojus. Šio projekto eigoje taip pat įvyko natūrali atranka – dalis studentų projektą paliko supratę, jog toks darbo pobūdis jiems netinka ar nepatinka, dalis neturėjo tinkamos motyvacijos. Teigiama šio nubyrėjimo pusė yra ta, jog natūrali atranka įvyksta tada, kai studentas dar nėra įsipareigojęs darbdaviui, tad nei darbdavys, nei praktikos dalyvis tokiu atveju nepatiria nuostolių. Galimybe prisijungti prie šio unikalaus projekto džiaugėsi ir Šiaulių valstybinės kolegijos Studentų priėmimo ir karjeros centro vedėja Onutė Raščiuvienė. Jos manymu, šio projekto sėkmė paneigia mitą, kad gerą darbuotoją rasti yra labai sunku: “darbuotojų yra, tačiau ne visi darbdaviai ieško bendravimo formų su jaunimu, neskatina motyvacijos ir nekuria tarpusavio pasitikėjimo. Ši geroji patirtis turėtų būti signalu daugeliui verslo įmonių vadovų, kad metas keisti nusistovėjusį požiūrį”.
Baigiamosios projekto sesijos metu išsakytos mintys apie projekto eigą, pasisekimus bei sunkumus, sumanymo naudingumą leidžia paneigti verslo pasaulyje įsišaknijusią nuostatą, kad priimti į darbą jaunus specialistus yra nuostolinga įmonei, nes jaunas specialistas neturi patirties ar nepateisina darbdavio lūkečių. Projekto dalyvis Augustinas Baškys teigia, kad džiaugiasi pasitaikiusia proga dalyvauti tokiame projekte ir tuo, kad išdrįso pabandyti. “Manau, kad tikrai keliais žingsniais aplenkiau savo kitus bendramokslius, kurių dauguma tikrai susidurs su patirties stokos trūkumu darbinantis.
Vienas ryškiausių projekto atradimų yra tai, jog vos per keturis mėnesius parengti specialistai jau skaičiuoja savo pirmuosius pardavimų sandorius. Šie jauni žmonės, padedami įmonės vadovo bei projekto mentoriaus, kaupė žinias, perėjo nelengvą išbandymų ir patyrimų kelią, pademonstravo aukštą motyvaciją bei užsispyrimą, o tai ypatingai pakeitė ir pačių dalyvių asmenines nuostatas. “Tapau laisvesnis ir drąsesnis bendraudamas. Ir ne tik darbo situacijose, bet ir kitoje aplinkoje” ‒ asmeniniais atradimais dalijosi projekto dalyvis Tomas Noreikis.
Sėkmingas projekto įgyvendinimas paskatino veikti toliau. Įmonės „Nordic Supply“ planuose numatyta plėsti kolektyvą, specialistus darbo vietoms atsirenkant jau patikrintu metodu – kviečiant baigiamųjų kursų studentus iš aukštojo mokslo institucijų ir organizuojant praktiką įmonėje. Onutė Raščiuvienė Studentų priėmimo ir karjeros centro vedėja