• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

5 patarimai kaip ištverti giminių susitikimus

Giminių susitikimai kelia ne tik džiugesį , bet ir susierzinimą? Siūlome keltą vertingų patarimų, kaip išgyventi šias „šventes“.

REKLAMA
REKLAMA

1. Praraskite viltį

Daugelis per šventes važiuoja į tėvų namus slapta tikėdamiesi bent iš dalies pakeisti tuos dalykus, kurių nemėgsta. Net jei sąmoningai nesuvokiame, vis dėlto norime pakeisti kai kuriuos kitų įpročius ar elgesį, kurie veikia kaip nago, brėžiamo į mokyklinę lentą, garsas. Juk nereikalaujame per daug: tik adekvataus elgesio ir mažiau smalsauti apie nelaimingus praeities įvykius. Reikalai pajudėtų į priekį, jeigu artimieji sugebėtų išklausyti, atvirai ir nuoširdžiai bendrauti, pritartų sprendimams ar net, prireikus, pasiūlytų finansinę pagalbą.

REKLAMA

Prieš susitikdami su giminaičiais, pasiruoškite morališkai. Būkite pasirengę išgirsti tai, ko nenorite, ir priimti juos tokius, kokius pažįstate. Geriausiu atveju nustebsite pamatę, kad jie keičiasi, blogiausiu – teks ištverti porą valandėlių kasmetinių „psichozių“.

2. Nubrėžkite „saugumo“ ribas

Puikiai žinote, kaip šeimos nariai ir giminaičiai įprastai kasmet elgiasi, todėl iš anksto apsispręskite, ką norite jiems pasakoti ir ko nevertėtų atskleisti. Juk gali būti, kad tarp artimųjų yra tokių žmonių, kuriems nebūtina žinoti jūsų asmeninio gyvenimo detalių. O gal yra tokių, kurie nemoka saugoti paslapčių? Nuspręskite, ką ir kam ketinate pasakoti.

REKLAMA
REKLAMA

Ribas svarbu nubrėžti dar neprasidėjus susitikimui. Jei bijote prišnekėti ko nereikia, išvažiuokite namo keliomis valandomis anksčiau. Jei važiuojate su kuriuo nors giminaičiu, pusiaukelėje paskambinkite draugei ir ilgai kalbėkitės. Taip pavyks išvengti įkyrių klausimų.

3. Nepraraskite savitvardos

Tuo metu, kai valgote mėgstamiausią pyragą ir geriate saldų kiaušininį likerį, prie jūsų palinksta mama ir paklausia: „Ar jau išbandei naująjį lieknėjimo būdą?“ Šie keli, atrodo, visai nekalti žodžiai gali išvesti iš kantrybės ir apkartinti paskutinį pyrago kąsnį. Ar verta įrodinėti, kad perskaitėte daug knygų, lankėte sporto klubą ir darėte viską, kad susigrąžintumėte kūno grožį? Pagaliau imsite teisintis ir reikalausite, kad priimtų jus tokius, kokie esate.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atminkite, kad bandydami suvaldyti žmones, tik paskatinsite juos dar labiau manipuliuoti jumis ir skaudžiomis temomis. Jeigu per ateinančius 20 metų vis stengsitės įtikti giminaičiams ir reikalausite, kad jie priimtų jus tokius, kokie esate, gal ir priversite juos sakyti tai, ką norite girdėti, bet tikrų minčių ir jausmų nepakeisite.

Pasak rašytojos Melody Beattie, vienintelis būdas nesuklupti tokioje situacijoje – liautis kontroliuoti artimųjų mintis. Neeikvokite energijos bandydami įrodinėti savo tiesas, o jei galvojate, kad mamos išsakyta nuomonė klaidinga, verčiau patylėkite ir ramiai išklausykite.

REKLAMA

4. Tapkite stebėtoju

Sociologai naudojasi tam tikra metodika, kad geriau perprastų žmonių mintis ir jausmus. „Kai studijavau sociologiją, man labai patiko stebėti socialinių tyrimų dalyvius. Taip akis į akį galėjau susidurti su prezidentais, nusikaltėliais ar kitais prastos reputacijos žmonėmis, kurių esu linkusi vengti“, – prisimena Martha Beck.

REKLAMA

Pateikiame kelis sociologės patarimus, kaip tapti stebėtoju.

„Dienos karalienė“

Tai paprastas žaidimas, pagrįstas sena pramogine laida, kurioje konkuravo keturios moterys. Kiekviena norėjo įrodyti, kad jos gyvenimas nelaimingiausias. „Mano pasiūlymas buvo toks: po giminaičių susitikimo pasidalykite įspūdžiais su geriausiomis draugėmis ir nuspręskite, kuriai sekėsi prasčiausiai. Ta draugė taps dienos karaliene, kurią turėsite pavaišinti priešpiečiais arba pietumis“, – patarė sociologė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Humoro klubas“

Pabandykite į savo šeimą pažvelgti ne rimtai, bet su humoru. Pamatysite: kuo klaikesnis jų elgesys, tuo juokingiau skamba, kai kam nors apie tai pasakojate. Greitai pastebėsite, kad „siaubo istorijos“ apie prastą jūsų vaikų auklėjimą ar „nuodingas“ šeimos paslaptis, sukels malonumą ir juoką.

„Šeiminis bingas“

Tai dar vienas žaidimas, kuriam reikėtų pradėti ruoštis likus kelioms savaitėms iki susitikimo su giminėmis. Susitikite su artimais draugais ir išdalykite kiekvienam po tuščią kortelę. Joje kiekvienas turėtų įrašyti kokį nors klausimą ar veiksmą. Tai turi būti tokie klausimai, kurie neišvengiamai bus aptarti giminių susitikimo vakarą, pavyzdžiui: „Kada pagaliau ketini ištekėti?“ ir t. t. Sužaiskite „Šeiminį bingą“ ir pamatysite, kad tai labai smagu.

REKLAMA

5. Apklauskite

Jei galvojate, kad per giminės susitikimą galėjote ką nors praleisti ir norite būti įvykių centre, apklauskite tuos, kuriuos mylite. Jeigu gerai sutariate su broliu ar seserimi, susitikite su juo po giminės susitikimo ir aptarkite tai, ką abu patyrėte. Tai geriausia padaryti praėjus kelioms savaitėms, kai visi gyvens įprastu ritmu.

Visi šie būdai palengvins kasmetinius susitikimus su giminėmis, suteiks daugiau optimizmo ir padės suprasti, kad savo šeimą mylite besąlygiškai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų