Pirmiausia žolininkė rekomenduoja nepamiršti dilgėlių sėklų. Mat jos stiprina organizmą, kelia nuotaiką ir suteikia gyvybingos energijos. Jomis moteris barsto duoną, salotas, sriubą arba tiesiog suvalgo jų pusę šaukštelio.
Imuniteto stiprinimui žolininkė Jolanta naudoja imbierą ir juo skanina savo arbatą. Taip pat moteris pataria išbandyti ir ciberžolės ir juodųjų pipirų mišinį. Juo skaninti duoną su sviestu.
„Česnaką valgome kasdien, supjaustau jį plonomis riekelėmis. Dedu ant savo keptos duonos su ūkininkės sviestu, uždengiu rūkytos lašišos plona riekele. Česnakas padeda išvalyti kraujagysles, taip pat nepamirškite ir medaus, pavyzdžiui, ant baltojo sūrio“, – sako ji.
Dar viena puiki gamtos dovana – nasturtės. Anot žolininkės, jos puikiai tinka saugoti kvėpavimo takus, natūralus antibiotikas. Štai barzdotosios kerpės tinktūra irgi tinka kvėpavimo takams ir skleidžia malonų kvapą. O ženšenio tinktūrą vertėtų naudoti, norint sumažinti baimę ir nerimą tokiu įtemptu laiku.
„Gamta jau yra pilna šviežių apsisaugojimo priemonių. Gluosnio žievė – natūralus aspirinas, dilgėlių šaknys – žemė jau šilta, galima pasikasti. Kiaulpienių šaknys – man labai skani jų arbata, paskrudinusi jau kaip ir kava. Visi švieži lapeliai: garšvos, pienių, kraujažolių, dilgėlių ūgliai“, – vardija Jolanta.
Žolininkė Jolanta akcentuoja, kad tokiomis gamtos gerybėmis saugosi jų šeima, tai nebūtinai apsisaugoti padės kiekvienam:
„Čia mes taip saugojamės. Ar tos priemonės tikrai padeda apsiginti – matysime. Aš tikiu, kad taip. Kiekvienas iš mūsų esame kitoks, kas padeda vienam, gali nepadėti ir kitam. Jei ką bandysite, stebėkite save, įsiklausykite į savo organizmą. Dabar tiek daugybė patarimų, turime atsirinkti, kas man kaip unikaliam žmogui labiausiai tinka“, – akcentuoja žolininkė.