Kaunietė Olga Karvelienė pasakoja, kad chirologija susidomėjo būdama 24 metų. Tuo metu moteris pradėjo giliau analizuoti šios temos literatūrą, ieškojo užsienio straipsnių, tikrino informaciją, kadangi, pasak jos, chirologijoje yra daug interpretacijų, todėl būtina viską patikrinti ne tik per teoriją, tačiau ir praktiką.
„Supranti, kad tas pats ženklas delne ar linija ne visuomet reikš tą patį, nes viskas priklauso nuo to, kokia yra žmogaus charakteristika. Tuomet viską pradedi dėlioti ir supranti, ką vienas ar kitas konkretus ženklas nori perduoti.
Dabar esu 38-erių, tad galiu sakyti, kad prieš daugiau nei 10 metų, pradėję dirbti chirologais, su kolegomis buvome savamoksliai, nes lietuvių kalba literatūros apie šį mokslą paprasčiausiai nebuvo. Kiekvienais metais vis tobulėji, ieškai žinių ar randi kitokį matymą į skirtingus aspektus“, – nusišypso pašnekovė.
Olga teigia, kad kiekvienas chirologas šią sritį pritaiko vis kitaip. Vieni žiūri į sveikatą ar nuspėjamus dalykus, kiti domisi vaikystės traumomis. Savo praktikoje moteris delnus skaito pritaikydama psichologinius principus ir pagal asmens elgesio modelį tuomet stebi, kur ir kodėl žmogus vienu ar kitu atveju ima gyvenime ir užstringa:
„Kiekvienas savo iššūkius mato kitaip. Vieniems tai būna problemos, kitiems – galimybės, ką dar galima padaryti, kad būtų galima pasiekti savo sėkmę. Taip matai visą žmogaus charakteristiką, nes jis nėra tik kūnas, o taip pat ir energija, aura, jo supratimas bei požiūris į pasaulį.
Visa ši informacija aplink jį turi kažkur ir atsispindėti. Į žmogų žiūrime kaip į elgesio modelį: kaip jis mąsto ir kur deda prioritetus. Tą parodo ir linijos, ir delno forma, ir pirštų galiukai. Tik išsiaiškinus žmogaus charakterį, galima pradėti stebėti žmogų ir nagrinėti jo delno ypatybes.“
Pasiteiravus, ar būna atvejų, kuomet delnų ir linijų atskleidžiama informacija nesutampa su žmogaus charakteristika, O. Karvelienė tikina, kad šiame moksle nuostatų nėra. Visgi, neatitikimas gali būti tuo atveju, kai ženklai pagal stichiją neatitinka delno linijų.
„Tuomet klausi, kurioje vietoje jis sutriko, pasimetė, nes dažniausiai tam įtakos turi įvairios permainos gyvenime, netektys. Analizuodami turime žmogų vesti tuo keliu, kad jis turi paleisti šiuos skausmus, aiškinamės laikotarpį iki jų. Vėliau išsilaisvinti padeda įvairūs metodai: pokalbis, meditacija, laiškai. Yra daug būdų ir nebūtinai turime pasirinkti vieną konkretų“, – priduria Olga.
Ką išduoda delnai?
Pasak moters, delnuose galima įžvelgti keturias pagrindines linijas. Vis dėlto, paskutinioji – likimo linija, kuri prasideda ties viduriniu pirštu į delno apačią, gali per gyvenimą keistis arba jos žmogus gali visai neturėti.
„Tai yra kintanti linija. Vienoje literatūroje teigiama, kad tai yra gerai, nes pats žmogus kuria savo likimą, o kitoje – taip būti neturėtų, tačiau viskas priklauso nuo to, kas ir kaip nagrinėja“, – paaiškina moteris.
Pačiame delno viršuje esanti linija, kuri dažniausiai apima tris pirštus – vadinama širdies linija. Ji prasideda po mažuoju pirštu ir yra apibūdinama kaip linija, parodanti žmogaus emocinį planą: supratimą per jausmus ir santykius.
„Ši linija parodo, kaip visa tai priimame, ar idealizuojame save ir kitus, ar meilę suprantame kaip gerą darbą, draugišką santykį, ar pareigą, pagarbą. Viskas labai priklauso nuo to, kur ji baigiasi ir kaip ji atrodo. Jeigu linija yra išvagota, tuomet suprantame, kad žmogus yra jautrus, atviras arba ne. Jeigu ji yra lygi, be vagų, tuomet galime suprasti, kad žmogus šiuo klausimu jaučia stabilumą, harmoniją“, – pasakoja pašnekovė.
Anot Olgos, ne ką mažiau svarbi ir vidurinė linija. Ji taip pat gali būti įvairi: trumpa, ilga, tiesi ar žemėjanti. Tai, kokia ji yra, priklauso nuo žmogaus mentaliteto ir mąstymo. Ji parodo, koks žmogus yra:
„Realistiškas, užtikrintas, ar turi kūrybinį potencialą, ar jam nepatinka taisyklės ir jis ieško alternatyvų, įžvalgų, sprendimo variantų.
Pagrindinė linija, kuri apima plotą ties nykščiu, yra įvardijama kaip gyvenimo linija. Ji atskleidžia, ar žmogui yra svarbus finansinis saugumas, taip pat gali rodyti ir asmens smalsumą, energiją, optimizmą. Kuomet linija yra labai siaura, einanti į nykštį, tuomet galime manyti, kad žmogus yra intravertas, taupantis savo energiją.
Be to, jei linija yra tiesi, reiškia viskas gerai, kadangi tais atvejais, kuomet ji trūkinėja, galime sužinoti, kokia kūno vieta yra jautriausia: galva, skrandis, kojos, žarnynas ir panašiai. Nusipiešę visą žmogaus kūną chirologiškai, galime pradėti jį analizuoti, matyti, kaip jaučiasi jo kūnas.“
O. Karvelienė taip pat priduria, kad delnai gali išduoti ir tam tikrą žmogaus sveikatos būklę, tačiau, kad būtų galima tą teigti garsiai, būtina gerai patikrinti informaciją ir tam tikrus niuansus skirtingose delnų vietose.
Ką išduoda kairės, o ką dešinės rankos delnas?
Kalbėdama apie skirtumus ant dešinės ar kairės rankos delnų, pašnekovė pasakoja, kad linijų išsidėstymas neturėtų akivaizdžiai skirtis. Suglaudus rankas, linijos turėtų susilieti, būti panašaus pločio ar gylio.
„Jeigu linijos skiriasi, galima manyti, kad žmogus patiria disbalansą viduje, o išorėje rodo ką kitą, tarsi būtų veidmainystė. Kairė ranka visuomet atskleis santykį su tėvu, motina, taip pat parodys ir patirtas vaikystėje traumas, pamokas, genetiką ir tėvų perduotus talentus.
Dešinė ranka – realizacija, kas vyksta čia ir dabar. Kuomet delnuose žmogus nepastebi likimo linijos, vadinasi, kad šiuo metu jis vis dar ieško savo tikslo, siekio. Jeigu jis jo neturi, neišsikelia, tuomet asmenį formuoja aplinka, kuri vėliau gali be galo nualinti“, – paaiškina ji.
Be to, ne ką mažiau informacijos gali atskleisti ir pirštai. Pasak Olgos, jie žymi tam tikras datas, taip pat rodo santykį su aplinka: perfekcionizmą, savikritiką, vertybinę informaciją, abejones, užtikrintumą, valią, logiką:
„Pirštuose yra daug informacijos... Jie gali atskleisti žmogaus idėjinį pasaulį, sprendimus, integraciją su kitais, ką duodame ir gauname. Nykštys taip pat yra svarbus, nes jis parodo sprendimų priėmimą ir sveikatą, taip pat moterišką bei vyrišką energiją.“
Baigdama pokalbį kaunietė priduria, kad kreipdamiesi į chirologą žmonės tikisi sužinoti įvairiausius dalykus. Pavyzdžiui, vieniems įdomu tai, kokios jie yra asmenybės, ką savyje turi, kodėl kankina vienos ar kitos sveikatos problemos, trūksta energijos.
„Per visą darbo praktiką teko sulaukti įvairiausių atvejų. Visgi, matant problemą, visuomet stengiesi parodyti žmogui, ką jis gali padaryti ir kaip jam reikėtų tą bėdą išspręsti. Be to, visuomet akcentuoju tai, kad į klausimus reikia žiūrėti giliau, vėliau juos transformuoti ir paleisti, kad išėjęs iš vizito žmogus jaustų motyvaciją, ugnį ar kibirkštėlę, keistų savo mintis“, – nusišypso Olga Karvelienė.