Archeologai atskleidė šimtmečių senumo paslaptį Norvegijoje, vikingų kape suradę 150-ies metų senumo radinį, rašo express.co.uk.
Įspūdingas radinys
Žinutę 1874 m. paliko norvegų archeologas Andersas Loranžas, praneša „Daily Galaxy“. Ji suteikia nepaprastą galimybę susipažinti su vikingų laidojimo papročiais 19 amžiuje.
Žemėje užkasta žinutė butelyje buvo atrasta Norvegijoje, vykstant karaliaus Audbjorno piliakalnio kasinėjimo darbams. Čia taip pat buvo rastas didžiausias pasaulyje vikingų laivas.
Buteliuke buvo dvi monetos, archeologo Loranžo vizitinė kortelė ir paties Loranžo ranka rašytas raštelis.
Šis netikėtas radinys atskleidžia kruopštų Loranžo požiūrį į savo darbo dokumentavimą ir leidžia atrasti ryšį tarp 19 a. archeologų ir šiuolaikinių archeologų darbo metodų.
Šis atradimas yra platesnio masto kasinėjimų, kuriais siekiama gauti UNESCO pasaulio paveldo statusą, dalis, papildo žinias apie vietovę, kurią 1874 m. pirmą kartą tyrinėjo Loranžas.
Žinutės turinys
Žemėje užkasto butelio viduje esančiame raštelyje pateikiama įdomių detalių apie daugiau nei prieš šimtmetį vykdytus kasinėjimus.
Norvegų kalba parašytoje žinutėje rašoma: „Šis piliakalnis buvo iškastas Anno Domino 1874 metais. Andersas Loranžas, Antiqvarius Norvegiæ.
Piliakalnis pastatytas ant kritusių vyrų kapų. Jie buvo sudeginti savo laive kartu su ginklais ir papuošalais.
Iš Skjoldo (skydo) iškilimų buvo 26 kalavijai, du kirviai ir daugybė strėlių – be to, daugybė kitų senovinių padargų. Radinys perduotas Bergeno muziejui.“
Žinia apie šį nėtikėtą atradimą netruko išplisti it virusas – „Instagram“ tinkle jis surinko daugiau nei 26 milijonus peržiūrų.
Archeologas Jokūbas Bredesenas, kuris pažymėjo žinutės radimo momentą, pasidalijo vaizdo įrašu „Instagram“, sukeldamas visuotinę intrigą ir entuziazmą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!