• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyrą išsirinkti taip pat sunku kaip ir batus

 

Tinkamiausio partnerio paieškos kažkuo panašios į geriausių batų paieškas. Pasaulis - tarsi milžiniška parduotuvė, pilna pagundų. Ne taip lengva išsirinkti tokius batus ir tokį vyrą, su kuriuo būtų geriausia žingsniuoti akmenuotu gyvenimo keliu.

REKLAMA
REKLAMA

Kartais prisireikia ir suklupti, kad kitą kartą rinkdamasi būtum apdairesnė. Vienas pasirinkimas tinka šauniam vakarėliui, tačiau ne kasdienybei. Kiti yra patogūs, tačiau per mažai elegantiški. Kaip surasti tokius, kurie tiktų ir kasdienybei, ir šventei (kalbame ne tik apie batus, bet ir apie vyrus)?

REKLAMA

Atėjus brandai tampa aišku: svajonių princai ant baltų žirgų atjoja tik Holivudo filmuose. Mokslininkai savo teorijomis iš karto nuplėšia romantikos šydą: dėl meilės, pasirodo, kalta tam tikra biologinių, socialinių ir psichologinių faktorių kombinacija.

Kiekvienos partnerystės pagrindas - tam tikri evoliuciniai dalykai. Kaip ir visi gyvi padarai, žmonės turi užkoduotą troškimą pratęsti savo giminę. Tačiau rinkdamiesi partnerį, moterys ir vyrai vadovaujasi skirtingais kriterijais: pagal evoliucijos teorijos modelį, moterys ieško tam tikrą statusą turinčio patikimo partnerio, kuris galėtų pasirūpinti šeima. Savotiškų „Prada“ batų, neperšlampančių net ir lyjant lietui.

REKLAMA
REKLAMA

Vyrams svarbiausias atrankos kriterijus yra grožis. Kuo moteris gražesnė ir sveikesnė, tuo didesnė tikimybė, kad ji pagimdys sveikus vaikus.

Šią išvadą padarė evoliucijos psichologas Davidas Bussas, tyrimo metu apklausęs 10.000 žmonių iš 37 šalių. Tačiau tai tėra tik pagrindas renkantis partnerį. Milijonai žmonių telpa į šią schemą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Priešingybės traukia“, „dažniausiai susituokia panašūs žmonės“ – kuris iš šių teiginių yra teisingesnis? Mokslas labiau pasisako už tai, kad sėkmingesnė būna panašių žmonių sąjunga. Kuo panašesni mūsų fiziniai duomenys, kilmė, išsilavinimas ir asmeninės savybės, tuo didesnė tikimybė, kad partneriai liks kartu. Tačiau iš kur žinoti, į kurį iš jų pirmiausia atkreipti dėmesį?

REKLAMA

Teisinga kryptimi mus nukreipti gali toks žemiškas dalykas kaip kvapas. Mokslininkai aiškina, jog kiekvienas iš mūsų kvepiame skirtingai. Jei mums patinka kito žmogaus kvapas, vadinasi, mūsų imuninės sistemos dera tarpusavyje. Taigi, mums patinka jo kvapas, jis yra simpatiškas ir gali būti mūsų partneriu.

REKLAMA

Tačiau klausimas, ar įsimylėsite jį, ar viskas liks tik simpatijos lygmenyje, lieka atviras. Miegosite su juo vienoje lovoje ar tiesiog nueisite į kavinę?

Tačiau kodėl kartais moterys renkasi aukštakulnius, nors žino, kad su jais vaikščioti nepatogu? Kodėl moterys įsimyli pernelyg savimi pasitikinčius mačo?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nes taip mums rodo mūsų „meilės žemėlapis“, sako seksologai. Šį žemėlapį nubrėžia mums mūsų vaikystė, mūsų patirtis. Šis žemėlapis - tarsi tam tikra navigacinė sistema. Mes klausome savo vidinio balso, kuris mus veda per gyvenimo džiungles.

Mes nueiname daug kelių, kol pamatome, kad šie keliai niekur neveda. Tačiau kartais žmonės nuolat eina ta pačia kryptimi, nors žino, kad šis kelias nėra teisingas. Psichoanalitikai tokiu atveju kalba apie įkyrų pasikartojantį elgesį, kuris sąlygoja, kad nuolat pasirenkame ne tą partnerį.

Tenka pripažinti, jog pasirinkimo kriterijai kiekvieną kartą yra tokie skirtingi, kaip ir mes patys. Tai iš vienos pusės sąlygoja, kad išgyvename nelaimingą laimę, patiriame abejones ir nerimą, tačiau, iš kitos pusės, mūsų meilė dėl šios nežinomybės tampa vienintele ir nepakartojama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų