- Jei ant sienos neketinate kabinti paveikslų ar veidrodžio, svarbiausiu interjero akcentu gali tapti laikrodis, tarkime, didelis ir ryškus arba įmantrios formos. Kad interjere nesijaustų vienišas, laikrodžio spalvas, raštus derinkite su pagalvėlėmis ar užuolaidomis ar net su baldų smulkiomis detalėmis.
REKLAMA
REKLAMA
- Turite du laikrodžius – vieną didelį, kitą šiek tiek mažesnį – ir norite pakabinti drauge? Tuomet mažesnį kabinkite po didžiuoju, o ne priešingai.
REKLAMA
- Ant sienos galima pakabinti ne vieną, o kelis laikrodžius, tarkime, penkis. Tada kabinimo būdą (simetriškas, asimetriškas, vertikalus, horizontalus) pasirinkite atsižvelgdami į patalpos dydį ir aukštį. Geriau, kad tamsiausi, ryškiausi ar margiausi grupės laikrodžiai atsidurtų maždaug centre, o šviesesni – viršuje ir šonuose.
REKLAMA
REKLAMA
- Jei ant vienos sienos norite kabinti ne tik laikrodį, bet ir tapybos darbus, nuotraukas, veidrodžius, pamėginkite juos sukomponuoti taip, kad atrodytų kaip vientisas sienos akcentas. Vis dėlto geriausias sprendimas – laikrodį ir paveikslus kabinti ant skirtingų sienų.
- Jeigu sieną puošiate vienu laikrodžiu, geriau, kai jis didelis. Jei interjere vyrauja lakoniški baldai ir detalės, laikrodį galite derinti įrėmintą į puošnius rėmus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
- Nekabinkite laikrodžių pernelyg aukštai, antraip į juos bus nepatogu žiūrėti. Jei tamsų laikrodį pakabinsite kone palubėje, vizualiai sumažės erdvė, lubos atrodys žemiau, nei yra iš tikrųjų.
- Jei norite, kad laikrodis būtų gerai matomas, jį kabinkite kontrasto principu: ant tamsios sienos – šviesų, o ant šviesios – tamsų.
- Sieną, kur kabo televizorius, geriau palikite tuščią, laikrodžiui raskite kitą vietą.
- Jei namus puošiate ne sieniniais, o staliniais laikrodžiais, raskite daiktais neapkrautą vietą, kurioje jie taptų svarbiausi.
REKLAMA