• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžietė Aistė skaičiuoja dienas, prabėgusias po naviko šalinimo operacijos. Anksčiau medikai negalėjo pasakyti, navikas gerybinis ar piktybinis – tai paaiškėjo tik po operacijos. Dabar ji siunčia svarbią žinią, kad sveikata rūpintis būtina ir jos niekada negalima nustumti į antrą planą.

Panevėžietė Aistė skaičiuoja dienas, prabėgusias po naviko šalinimo operacijos. Anksčiau medikai negalėjo pasakyti, navikas gerybinis ar piktybinis – tai paaiškėjo tik po operacijos. Dabar ji siunčia svarbią žinią, kad sveikata rūpintis būtina ir jos niekada negalima nustumti į antrą planą.

REKLAMA

32-ejų Aistė (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) – laiminga dviejų vaikų mama, nuo jos veido nedingsta šypsena, net ir tada, kai kankino stiprus skausmas, sukeltas tarp gimdos kaklelio ir kiaušidės atsiradusio naviko.

Kirto stiprus skausmas

Ji pasakoja, kad praėjusių metų pavasarį, gegužės mėnesį, vieną rytą pusryčiavo, kai staiga šone pajuto aštrų skausmą.

„Labai skaudėjo, prasikankinau tris naktis, negalėjau nei dukros žindyti, nei nešioti, skausmą įvertinau 9 balais – prilyginau jį sąrėmiams.

REKLAMA
REKLAMA

Trečią parą skambinau ir prašiau gydytojos, kad mane priimtų, mano gydytoja tuo metu, kaip tyčia, atostogavo ir nusiuntė pas artimiausią gydytoją. Atlikus šlapimo tyrimą, aptiko bakteriją, pasakė, kad šlapimo takų uždegimas ir išrašė antibiotikų“, – skausmo priežasties paieškų pradžią prisiminė ji.

REKLAMA

Tris dienas Aistė gėrė antibiotikus, bet jie niekuo nepadėjo – skausmas niekur nedingo ir nesilpnėjo. Dar kartą paskambinusi į polikliniką ir gavusi siuntimą pas kitą specialistą, moteris išgirdo, kad, greičiausiai, jai apendicitas.

„Galvojau, siųs pas kitus gydytojus, bet nusiuntė į priimamąjį. Apsilankius pas echoskopuotoją jis pasakė, kad nieko nemato, tik laisvo skysčio prie gimdos, todėl reikia ginekologo apžiūros.

REKLAMA
REKLAMA

Atėjusi ginekologė apžiūrėjo ir pasakė, kad mato policistines kiaušides. Anksčiau gydytojai tai matė, bet nepripažino ligos. Gydytoja pasakė: „Skauda – kentėk, jei nori, galiu išrašyti kontraceptikus“. Kontraceptikų gerti aš nenorėjau“, – taip nieko nepešusi ir išėjo iš gydytojos kabineto.

Koridoriuje Aistei seselė patarė išgerti vaistų nuo skausmo ir skausmas praeis, tad nieko nelaukusi nuskubėjo į vaistinę, grįžusi namo išgėrė tabletę ir skausmas palengvėjo:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gal pasąmonėje suveikė pasakymas „išgerk vaistų ir praeis“ – man nebeskaudėjo. Viskas buvo gerai iki sausio mėnesio.“

Navikas augo žaibiškai

Sausio mėnesį pasireiškė dar stipresni, migruojantys skausmai, ji taip pat pastebėjo, kad padidėjo svoris, pasikeitė pilvo apimtis. Minčių buvo visokių – nuo nėštumo iki sunkiausių ligų.

Panaršiusi internete, ji prisiskaitė daugybę baisiausių diagnozių, todėl nieko nelaukusi paskambino gydytojai, prižiūrėjusiai ją antrojo nėštumo metu.

REKLAMA

„Ji mane apžiūrėjo ir tyli, nieko nesako, nors visada viską pakomentuoja. Apžiūros metu išpylė šaltas prakaitas, širdis daužėsi kaip pašėlusi – jau supratau, kad mato kažką negero.

Galiausiai ji pasakė, kad pamatė 6 cm dydžio naviką už gimdos kaklelio, šalia kiaušidės. Pasirodo, gegužės mėnesį gydytoja, apžiūrėjusi mane priimamajame, užrašė, kad matė 2 cm naviką. Nuo gegužės mėnesio iki sausio jis paaugo 4 cm, o tai yra daug“, – pasakojo pašnekovė.

REKLAMA

Gydytoja rekomendavo nuvykti į Kauną ir apsilankyti pas specialistus. Aistės viduje užvirė pyktis – kodėl dar gegužės mėnesį jai niekas nepasakė, kad matė 2 cm naviką? Jei žinotų, gal būtų galėjusi imtis veiksmų, kad jis nedidėtų.

Kaune ji apsilankė per meilės dieną – vasario 14-ąją. Apžiūros metu gydytojas pasakė, kad navikas jau pasiekė 9 cm dydį. Po kurio laiko, atlikus rentgeno tyrimą, paaiškėjo, kad jis dar labiau paaugo iki 10 cm:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kaip aiškino gydytojas, navikas spaudė viską, kas įmanoma, vienintelė išeitis – operacija. Iki jos gyvenau laukimu ir skausmu. Jei tada būčiau žinojusi, kad išgersiu vaistų ir praeis, būtų buvę lengviau, bet nepadėjo niekas.“

Dalyvavimas prevencinėje programoje – meilės sau išraiška

Aistė sako visada tikėjusi, kad moteriškos ligos užklumpa dėl nemeilės sau. Nors sveikata ji rūpinasi – dalyvauja gimdos kaklelio vėžio prevencijos programoje ir pasitikrina. Tai padaryti ragina kiekvieną.

REKLAMA

„Neprivalome to daryti, bet pasitikrinti turime vien todėl, kad tai meilė sau. Aš einu ne todėl, kad privalau, bet todėl, kad noriu, kad žinočiau, kad viskas gerai ir nebus pavėluota.

Net jei ir kažką ras, žymiai geriau sužinoti anksčiau, negu tada, kai liga jau pažengusi ir pasireiškia ligos simptomai“, – pabrėžia moteris.

Sveikatos bėdos privertė apmąstyti, kas laukia toliau. Aistė atvirauja, kad operacijos laukė su didele baime ir nerimu, bet negalėjo sau leisti palūžti ar nuleisti rankų:

REKLAMA

„Nors iš pradžių buvo apėmusi neviltis, bejėgiškumo jausmas, nes nieko negaliu padaryti, supratau, kad patekau į puikių specialistų rankas, kurie daro viską, ką gali.

Reikia neprarasti pozityvo, rasti, už ko laikytis. Kaip tave gali palaikyti kitas, jeigu pats savęs nepalaikysi? Kas gali būti su tavimi, jei pats negali būti su savimi? Supratau, kad viskas bus gerai.“

Po operacijos aplankė ramybė

Šiandien moteris šypsosi – operacija praėjo puikiai, nors dar paskauda ir teko pašalinti ne tik naviką, bet ir kiaušidę, kitos išeities nebebuvo. Dar prireiks laiko, kol užgis po operacijos likę žaizdos, bet Aistės širdyje pagaliau stojo ramybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dalindamasi savo istorija Aistė labiausiai nori padrąsinti kitas, einančias tokiu pačiu ar panašiu keliu, nebijoti. Viskas yra įveikiama ir net sunkiausiose situacijose reikia rasti šviesos spindulėlį, suteikiantį vilties.

„Jeigu žmogus suklumpa, reiškia šis įvykis jam skirtas tam, kad kitą žingsnį jis žengtų su viltimi ir kažką keistų. Reikia mylėti, neteisti savęs, pamiršti savo klaidas ir nebepykti. Žmogui skirta tai, kas skirta“, – nusišypso ji.

REKLAMA

Primename, kad Lietuvoje nuo 2004 m. vykdoma gimdos kaklelio vėžio prevencijos programa, finansuojama valstybės. Programoje gali dalyvauti visos 25-59 metų amžiaus moterys.

Pagal programą, PAP testas 25-34 metų amžiaus moterims atliekamas kartą kas trejus metus, 35-59 metų amžiaus moterims – kartą kas penkerius metus. Tereikia kreiptis į šeimos gydytoją.

Dievas visus teis teisingai,davusius hipokrato priesaiką taip pat...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų