Laura Raguotienė drauge su savo šeima: dviem vaikais ir vyru gyvena Vilniaus mieste. Čia moteris dirba mylimą pardavėjos-konsultantės darbą ir džiugina pirkėjus savo šypsena.
Tiesa, retas žino, kad Laura gyvena su širdies stimuliatoriaus pagalba, o visai neseniai tam įkūrė ir savo „Facebook“ grupę, tačiau apie viską – nuo pradžių.
Nuolatos alpdavo
Kaip dabar prisimena pati Laura, visos jos sveikatos problemos paūmėjo susilaukus antrojo vaikelio. Jis taip pat turi problemų su savo širdimi, bet gydytojai Laurą patikino, kad vaikas šias problemas išaugs.
Tačiau pati Laura sveikatos problemų turėjo beveik visą savo gyvenimą.
„Niekada man niekas nebuvo nieko nustatę iki pat 2018 metų gruodžio mėnesio. Kiek save prisimenu, nuo vaikystės vis alpdavau. Būdavo, einu su mama ir staigiai nualpdavau, nukrisdavau. Gydytojai vis sakydavo, kad nieko čia baisaus – stresas, trūksta miego ir į viską numodavo ranka“, – prisimena pašnekovė.
Kaip pasakoja Laura, pirmojo savo vaiko ji susilaukė gana anksti, būdama aštuoniolikmetė. Jau tuomet moterį kankindavo silpnesnė savijauta, bet kaip sako ji pati, prie to ji jau buvo pripratusi, žinojo, kad negali elgtis kaip visi jos bendraamžiai – greitai imdavo dūsti, nuolatos sukdavosi galva.
„Kai artėjo antrojo vaiko gimdymas, man buvo iš viso silpna. Atrodydavo, kad vis alpstu. Po to jau išmokau, ką reikia daryti tokiais atvejais: nulenkti galvą, pakelti kojas“, – sako ji.
Atliko Holterio tyrimą
Susilaukus antrojo vaiko, Laura ne juokais susirūpino savo sveikata ir pradėjo ieškoti atsakymų pas gydytojus. Tuomet ir prasidėjo visas jos ilgas ligos paieškos kelias.
„Ėjau pas endokrinologę, šeimos gydytoją, buvo nusiuntę mane ir pas psichiatrą. Sakė, kad aš be galo jautri, per daug imu viską į širdį, nors mano širdies pulsas ir toliau staigiai kildavo iki lubų. Kai išsikviesdavau tokiais atvejais greitąją pagalbą, kol jie atvažiuodavo, pulsas jau būdavo nurimęs, todėl jie tiesiog išvažiuodavo atgal“, – pasakoja Laura.
Tiesa, besilankant pas gydytojus, Laurai buvo įtarti ir galvos auglys, kraujo vėžys, tačiau tolimesni tyrimai šias diagnozes atmetė. Belieka tik įsivaizduoti, kokį nerimą, išgirdusi tokius įtarimus, jautė pati moteris.
Šeimos gydytoja Laurai rekomendavo atlikti Holterio tyrimą. Būtent tokio testo metu, yra stebima širdies veikla visą parą. Tyrimas parodė, kad miego metu Lauros pulsas pakyla net iki 208 dūžių per minutę, kai maksimaliausias širdies pulsas siekia 220-230 kartų. Dienos metu Lauros širdis veikdavo priešingai, ji visai suletėdavo ir plakdavo vos 35-40 kartų per minutę.
Padėjo vaiko gydytoja
Kadangi tyrimas buvo atliktas privačioje labaratorijoje, Laurai be užmokesčio niekas nesutiko pakomentuoti tyrimų rezultatų. Tačiau moteris suprato, kad kažkas yra negerai ir kuo greičiau pabandė užsiregistruoti vizitui pas kardiologą.
„Pas kardiologą registravausi dar spalio mėnesį ir dar dabar nebūčiau sulaukusi savo vizito poliklinikoje, vizitas buvo numatytas tik gegužės mėnesį. Tiek nedaug trūkdavo, kad būtų būm, ir viskas, mano širdis sustotų“, – sako Laura.
Kaip tik tuo metu susirgo vienas iš Lauros vaikų, todėl lankydamasi su juo pas šeimos gydytoją, Laura paprašė patarimo iš šios gydytojos. Netrukus Laurą skubos tvarka priėmė Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų medikai:
„Gruodžio šeštąją apsilankiau pas gydytoją Neringą Bileišienę. Ji paėmė mane už rankos ir pasakė, kad esu svarbiausia jos pacientė. Kartu su profesoriumi Germanu Marinskiu jie man atliko echoskopiją, širdies magnetinį rezonansą“.
Matė tai, ką mato mirštantysis
Kartu su profesoriumi gydytoja nusprendė Laurai atlikti gana įdomų tyrimą. Jie norėjo pamatyti, kas darosi su Lauros širdimi, kai moteris prarandą sąmonę. Kovo mėnesį moteriai buvo atlikta ši procedūrą.
Kaip prisimena pati pašnekovė, tuomet ją pastatė ant stalo, švelniai pavertė galvą atgal ir laukė, kol moteris praras sąmonę. O tuomet Laura išgyveno tai, ką jaučia žmonės, patirdami klinikę mirtį – jos širdis buvo stabtelėjusi net tris kartus.
„Tada mačiau įdomius vaizdus, kurių nepamiršiu niekada gyvenime. Tai buvo kaip susiliejusi visata, visuma, spalvos ryškios, kurių niekada nesu mačiusi savo akimis. Nebuvo nei tunelio, nieko – jausmas nenusakomas. Kai atsibudau, papasakojau gydytojai, kas man buvo. Ji sakė, kad taip būna, kai miršta žmogus. Tuomet aš nusišypsojau ir pasakiau, kad tikriausiai mirtis nėra tokia baisi, jei viskas taip gražu“, – šypteli Laura.
Kovo aštuntąją Laurai buvo atlikta operacija ir įstatytas širdies stimuliatorius.
Įkūrė feisbuko grupę
„Dabar juokauju, kad esu nemirtinga, nes stimuliatorius mano širdžiai neleidžia sustoti. Jaučiuosi taip, tarsi gavusi antrą šansą gyventi. Kai įstatė širdies stimuliatorių, pagalvojau, kad yra labai daug žmonių, kurie yra panašaus likimo kaip aš.
Todėl nutariau sukurti feisbuke grupę. Joje dabar turime beveik šimtą žmonių. Esu be galo dėkinga Nomedai Marčėnaitei, Renatai Šakalytei-Jakovlevai, Donaldai Meiželytei, kurios prisidėjo prie šios grupės informacijos platinimo“, – džiaugsmo neslepia Laura.
Laura jau septynerius metus nevartoja alkoholio, o dabar atsisakė ir kavos. Kaip juokauja pati, didžiausias moters saldumynas šiuo metu yra ledai. Nors Laura džiaugiasi, kad po tiek metų numojimų ranką, ji su gydytoja atrado rimtą problemą, moteris patikina, kad tai pareikalavo itin daug pastangų ir jėgų.
„Vienu momentu jau ėmiau galvoti, kad tikrai išprotėjau. Bėgo metai ir vis tiek niekas nesikeitė. Sulaukdavau daug replikų, kad esu jauna ir jau turiu širdies problemų. Būdavo ir gailestingi žvilgsniai“, – sako ji.
Ši Lauros istorija yra puikus pavyzdys, kad visuomet reikia klausytis savo vidinio balso ir niekada nenumoti ranka į savo sveikatą. Jeigu ir jūs norite prisijungti prie Lauros feisbuko grupės, ją rasti galite čia.