Pašnekovas papasakojo, kad viskas prasidėjo nuo svarbaus hobio – kosplėjinimo. Jo metu žmonės, apsivilkę įvairius kostiumus, įkūnija animacijos, komiksų, filmų personažus. Šis hobis Drag King A buvo pradžia kelionės į drago karalių pasaulį.
Prasidėjo prieš keturis metus
Tačiau prieš keturis metus pasvajojimai įgavo pagreitį – viename iš sekamų drago karalienių puslapių „Instagram“ socialiniame tinkle Drag King A atrado „Balaganzos“ renginį. Jame buvo kviečiama sudalyvauti, ieškoma naujų karalienių. Pašnekovas parašė organizatoriams ir paklausė, ar šie priimtų drago karalių. Taip pat paaiškino, kodėl netapo drago karaliene: „Drago karaliene netapau ne dėl to, kad reikia priešingą lytį įkūnyti, tačiau dėl to, nes norėjau atlikti kažką naujo“.
Organizatoriai greitai atrašė būsimajam drago karaliui, klausdami apie patirtį ant scenos. „Atsakiau, kad lankiau teatrą mokykloje, esu pasirodęs kosplėjinimo pasirodymuose ir tikrai žinau, ką galima ir ko negalima atlikti ant scenos“, – papasakojo pašnekovas. Po šio susirašinėjimo įvyko pirmasis Drag King A pasirodymas. Jame drago karalius įkūnijo Fredį Merkurį.
Iš pradžių šeima nežinojo
Paklaustas, kaip į šią veiklą reagavo artimieji, pašnekovas atsakė, kad iš pradžių šeima nežinojo. Tačiau šiuo metu situacija kitokia: šeima apie veiklą žino, tačiau jiems dar sunku suprasti.
Drag King A teigė, kad į pasirodymus šeimos nesiveda, tačiau mėgina artimiesiems atsiskleisti kitais būdais. Kartas nuo karto pašnekovas parodo pasirodymų nuotraukas. Šeima nors ir nelabai supranta, tačiau skatina Drag King A užsiimti tuo, kas jam patinka.
„Mano, kad esu suaugęs žmogus, dėl to leidžia pačiam pasirinkti, kaip elgtis“, – pasakojo drago karalius.
Nors pašnekovas savo šeimos didžiausiais gerbėjais neįvardija, tačiau džiaugiasi, jog jie nėra prieš. „Žinau, kad tarp kitų drago karalienių nėra tokio palaikymo, todėl manau, kad man pasisekė“, – kalbėjo Drag King A.
Tikslas – palikti publikai įspūdį
Lygindamas drago karalių ir karalienių pasirodymus, pašnekovas užsimena, kad drago karalių pasirodymai labiau seksualūs ir stereotipiški. Tai paaiškina sakydamas:
„Dragas yra pasišaipymas ir įsikūnijimas ne tik į tą lytį, bet ir į tos lyties stereotipus“.
Savo pasirodymus Drag King A apibūdina kaip ribą tarp vyriškumo, teatrališkumo ir moteriškumo. Jo personažas pasižymi stipriais, pieštiniais bruožais. Jis teigia, kad personažui įkvėpimo semiasi iš animė filmuko, kuris pasižymėjo pieštiniais veidais.
„Tuose veiduose tiek daug vyriškumo, kad jis netgi tampa gėjišku“, – kalbėjo pašnekovas, – „Didelis ir pompastiškas vyriškumo rodymas pereina į kitą pusę“.
Kalbėdamas apie savo tikslą pasirodymų metu, Drag King A papasakojo, kad jam svarbiausia sukelti jausmus publikai, palikti jiems įspūdį. „Ne kartą po renginio priėję žmonės sakė, kad po mano pasirodymų suprato, jog ir jie gali tai daryti“, – atskleidė drago karalius, – „Aš esu apkūnesnis, tačiau tai taip pat gali atrodyti labai gražiai“.
Šiuo metu Lietuvoje vienintelis
Vienas didžiausių iššūkių pašnekovui – buvimas vieninteliu drago karalių atstovu Lietuvoje. „Man vieniša“, – pokalbio metu atskleidė pašnekovas.
Lietuvoje vykstančiuose renginiuose jis vienintelis atstovauja drago karalius. Nors pašnekovas teigia, kad iš drago karalienių sulaukia paskatinimo ir palaikymo, tačiau jį labiausiai džiugina tie pasirodymai, kurie nėra monolitiški. Pavyzdžiui, neseniai viena iš drago karalienių buvo persirengusi Damiano Davidu iš grupės „Maneskin“. „Taip pat būna ateiviškų pasirodymų“, – kalbėjo Drag King A.
Dėl kolegų trūkumo Lietuvoje pašnekovas dažnai bendrauja su „Baltic Drag King“ bendruomene, kuri vienija lietuvius, latvius bei estus. Ten Drag King A randa bendraminčių, keičiasi idėjomis bei atlieka pasirodymus kaimyninėse šalyse.
Žmonėms trūksta drąsos
Pasakodamas apie tai, ko trūksta Lietuvoje, kad drago karalių bendruomenė pasipildytų naujais nariais, Drag King A įvardijo kelias priežastis.
Jo nuomone, visų pirma, trūksta žinių. „Dažnai žmonės turi savo būrelius ir net nežino, kad vyksta kažkas daugiau“, – atskleidė pašnekovas. Tačiau tuo pat metu jis įžvelgia grėsmę dėl žinių skleidimo. „Viena vertus, norisi, kad daugiau žmonių apie tai žinotų, kita vertus, galima sulaukti kur kas daugiau homofobijos“, – kalbėjo Drag King A.
Žinių trūksta ne tik apie vykdomus renginius, tačiau taip pat ir apie drago karalių veiklą. Pašnekovas mano, kad didelį indėlį drago karalienių žinomumui davė televizijos šou „Rupaul‘s drag race“, tačiau jame nieko nėra minima apie drago karalius. Tad dėl to žmonėms trūksta informacijos.
Trečioji problema yra vietos, kuriose būtų galima pasirodyti. Šiuo metu Lietuvoje yra tik vienas gėjų klubas. „Tad trūksta ne pačių renginių, o vietų, kuriose galėtumėme pasirodyti“, – mano drago karalius.
Galiausiai, žmonės nedrįsta užsiimti tokia veikla. Pašnekovas dažnai išgirsta iš aplinkinių, kad šie norėtų pamėginti. „Visuomet jiems siūlau savo pagalbą: žinias apie makiažą, kostiumus“, – pasakoja pašnekovas, – „Prašau tik tiek, kad man parašytų“. Žinučių drago karalius nesulaukia, tad dėl to mano, kad žmonės išsigąsta.