Jo mama, 27 metų Hollie Phillips, sakė, kad jos vienerių metų sūnus „vos nemirė ant jos rankų“ kol jie atvyko į ligoninę, ir prisipažino, kad jau buvo pradėjusi galvoti apie jo laidotuvių planavimą, rašo thesun.co.uk.
Hollie iš pradžių manė, kad Ralphie suvalgė ant grindų pabirusius dribsnius, bet po kelių minučių jis ėmė verkti ir stipriai vemti.
Ji sakė, kad vėmalai atsidavė rūgštimi − dabar ji perspėja žmones išimti iš žaislų baterijas.
Operacija gimtadienio rytą
Kai Hollie nuvežė Ralphie į ligoninę, metalo detektorius neparodė nieko blogo, tačiau labdaros renginių organizatore dirbanti Hollie žinojo, kad jos berniukui kažkas negerai.
Laimei, jos instinktai pasitvirtino dar ligoninėje, nes Ralphie buvo „labai arti mirties“. Rugpjūčio 26, per berniuko pirmąjį gimtadienį, jį skubiai operavo ir pašalino plokščią ličio bateriją.
Dviejų vaikų mama pasakojo: „Nuo pirmojo sūnaus gimtadienio planavimo beveik teko pereiti prie laidotuvių planavimo. Greitosios pagalbos automobilyje jis vis netekdavo sąmonės ir vos nemirė mano rankose. Aš išsigandau. Jei būtume užtrukę dar dešimt ar penkiolika minučių, jam nebūtų pavykę išgyventi“.
Kai Ralphie gimė, jam buvo atlikta atvira širdies operaciją, nes jo širdelėje buvo skylių.
Nors Hollie sakė žinanti, kad vaikai nuolatos praryja įvairius daiktus, tačiau nemanė, kad juos gali prireikti pašalinti chirurginiu būdu.
„Kai jam atliko atviros širdies operaciją, žinojau, kad jam viskas bus gerai, nes gydytojai visada taip daro. Dabar neturėjau supratimo, ko laukti“, − sakė Hollie.
Incidentas įvyko rugpjūčio 25, o ličio baterija buvo išimta ankstyvą rytą, per Ralphie pirmąjį gimtadienį, rugpjūčio 26 dieną.
Įspėja kitus tėvus
Hollie dalijasi savo istorija, kad įspėtų kitus tėvus apie simptomus.
Ji paaiškino, kad vakare jie buvo išrašyti iš ligoninės, nes metalo detektorius nieko neaptiko.
„Bet aš žinojau, kad kažkas negerai. Jo nugara buvo išlenkta ir jis nenustojo verkti. Grįžau į ligoninę, nes jis buvo labai mieguistas, bėgo seilės ir jį pykino. Jo veidukas buvo beveik pilkas“, − pasakojo Hollie.
Tada atlikus rentgeno tyrimą paaiškėjo, kad Ralphie krūtinėje įstrigo baterija.
Addenbrooks ligoninėje Ralphie buvo skubiai operuotas. Per tris valandas trukusią operaciją du chirurgai bateriją išėmė per gerklę.
Dabar Ralphie maitinamas per vamzdelį, nes akumuliatoriaus rūgštis pažeidė jo kvėpavimo takus ir stemplę.
Mama sakė: „Nemaniau, kad namuose yra tokių baterijų, tačiau, pasirodo, jų yra daugelyje žaislų. Jos nėra įtvirtintos ir gali tiesiog iššokti. Laimė, kad pamačiau, jog Ralphie kažką turi burnoj, bet nespėjau laiku ištraukti. Aš kaltinu save, norėčiau, kad būčiau sureagavusi sekunde anksčiau. Pamaniau, kad tai buvo kažkas nekenksmingo. Tačiau po kelių akimirkų jis ėmė nepaguodžiamai verkti, o po to pradėjo stipriai vemti. Vėmalai buvo raudonai rudos spalvos ir skleidė rūgšties kvapą“.
Hollie tikisi, kad Ralphie istorija paskatins kitus tėvus išmesti daiktus, kuriuose yra plokščių ličio baterijų.
Pastebėkite ženklus
Ji paaiškino, kad šios baterijos dažniausiai yra žaisluose ir jos labai lengvai išsiima, nereikia nė atsuktuvo.
Moteris pridūrė: „Galite jas labai paprastai išimti, o tai kelia nerimą. Baterijos yra mažos ir blizgios − vaikai jas gali praryti kaip saldainiukus. Jų neprivalo būti žaisluose. Tikiuosi, kad Ralphie istorija padės kitiems tėvams pastebėti požymius – tai garsus verkimas, akių vartaliojimas, pasikeitusi odos spalva ir vėmimas, atsiduodantis rūgštimi“.
„Raginu kitus tėvus pasitikėti savo nuojauta ir visada ieškoti kitos nuomonės. Neišeikite iš ligoninės, kol nesate patenkinti diagnoze, nes savo vaiką pažįstate labiau nei bet kas kitas. Tikiuosi, kad Ralphie istorija padės išvengti, kad tai nenutiktų kitiems vaikams“, − pridūrė moteris.