Katinukai į teritoriją įmesti, kai darbo laikas jau buvo pasibaigęs, o kiemą saugo palaidas šuo. Tik laimingas atsitiktinumas lėmė, kad prieglaudos vadovė užsuko čia po darbo – dabar katinukai saugūs, sotūs, gavę vaistų. Tačiau prieglaudos savanoriai prašo nemėtyti gyvūnų per tvorą. Šiuo metu gyvūnų prieglaudose – katinų perteklius. Gyvūnai nebetelpa.
„Linksmųjų pėdučių“ steigėja Simona Šakinytė tikina, kad vasaros sezonu, į prieglaudas atvežama labai daug gyvūnų. "Visos prieglaudos, iš tikrųjų netgi gavom iš Vilniaus mes prašymą priimti katiną todėl, kad Vilniuj jau nebėra kur priimti. Čia yra kiekvienų metų praktiškai sezoniškumas toks, kad pagimdo laukinės ypatingai katės, bet ne tik laukinės – ir naminės, kurios neprižiūrėtos, atsiranda labai labai daug katinukų, o vasarą žmonės, matyt, planuoja savo keliones, išvykas, vasarą iš prieglaudų neišvažiuoja, į prieglaudas nori atvažiuot labai labai daug", - pasakoja ji.
Vasaromis gyvūnų beveik niekas neima: žmonės važiuoja atostogauti ir kaip tik mieliau augintinius išveža į prieglaudas arba - geriausiu atveju - šunų bei kačių viešbučius. Supratingųjų prieglaudos darbuotojai prašo dabar katinų nevežti – palaikyti pas save, ypač dabar, kai kažkas atvežė ir paliko čiaudintį, virusą pasigavusį katiną, nuo kurio užsikrėtė ir kiti kačių kambario gyventojai, tad dabar čia – karantinas ir gydymasis. Norintiems atiduoti gyvūnus tenka stoti į eilę. Šiuo metu vien šioje prieglaudoje gyvena pusšimtis šunų ir kačių. Laisvų vietų čia nebėra.
Benamių šunų vadų jau beveik nepasitaiko – šunys arba turi šeimininkus, arba jų laukia prieglaudose, tačiau valkataujančių bešeimininkių katinų – vis dar gausu ir jie sparčiai dauginasi. O norinčių priglausti katinus taip sparčiai nedaugėja. Meilė gyvūnams atgimsta rudeniop, kai po atostogų lietuviai grįžta namo ir vėl nori kuo nors rūpintis ir ką nors glostyti.
Plačiau apie tai žiūrėkite TV3 žinių reportaže: