Strijos dažniausiai susiformuoja šiais gyvenimo laikotarpiais: Staigus augimas brendimo laikotarpiu; Nėštumas; Staigus svorio numetimas ar priaugimas; Intensyvus sportavimas, kai greitai užauga raumenys.
Strijų taip pat gali atsirasti dėl ilgalaikio kortikosteroido tepalų naudojimo. Jei sergate Kušingo liga arba Marfano sindromu, taip pat gali atsirasti strijų.
Kai strijos pradeda formuotis, jos dažniausiai būna raudonos, violetinės, rožinės, rausvai rudos ar tamsiai rudos spalvos, priklausomai nuo jūsų odos spalvos. Besiformuojančios strijos kartais gali būti truputį iškilusios virš odos ir niežėti. Su laiku jų spalva išblunka ir lieka tik siauri dryželiai po oda. Pirštu palietus tokį dryželį juntama, kad jis truputį įdubęs.
Kaip atsikratyti strijų?
Kaip ir visi kiti randai, strijos atsiranda visam laikui, bet įvairūs gydymo būdai gali padaryti jas mažiau matomas. Gydymas taip pat gali padėti nuo niežėjimo. Svarbu suprasti, kad tas pats gydymas netinka visiems, o daugelis priemonių visai neveikia. Štai ką mokslininkai žino apie įvairius strijų šalinimo būdus.
Strijų kremai, losjonai ir geliai: Mokslininkai yra ištyrę daugelį strijų gydymui skirtų kremų, losjonų ir gelių. Nė vienas jų neveikia visiems 100 procentų, o kai kurie visai nepadeda, bet mokslininkai išsiaiškino keletą padėti galinčių dalykų. Jei norite išbandyti vieną šių kremų, losjonų ar gelių, šalinančių strijas, tuomet įsidėmėkite šiuos dalykus:
Priemonę galima tepti tik ant pačių strijų. Įsisenėjusioms strijoms daugelis priemonių nepadeda.
Priemonę įmasažuokite į tas odos vietas, kuriose yra strijų. Jei tai darysite kruopščiai ir neskubėdami, priemonė bus efektyvesnė.
Priemonę naudokite kasdien, keletą savaičių. Jei ir pastebėsite rezultatus, jie nebus matomi anksčiau nei po kelių savaičių.
Naminės priemonės: Remiantis tyrimais, populiarios naminės priemonės nuo strijų nėra veiksmingos. Mokslininkai išsiaiškino, kad masažuojant strijas migdolų aliejumi, kakavos sviestu, alyvuogių aliejumi ar vitaminu E nė viena jų neišnyko.