Naujienų portalui tv3.lt moteris pasakoja tokį laimikį radusi rugpjūčio 8 dieną. Į mišką moteris patraukė dar prieš 5 valandą, o apie 16.30 valandą jau grįžo su pilnomis pintinėmis.
Užsidirbo įspūdingą sumą
Didžiąją dalį voveraičių – 53 kilogramus – moteris pridavė grybų supirktuvėje, o likusius 2 kilogramus iš jos nupirko žmonės. Ramunė atskleidžia, kad tą dieną jai pavyko užsidirbti apie 230 eurų. Tačiau tokios įspūdingos sumos varėniškė nė kiek nesureikšmina.
„Kai būdavo grybai brangūs, tai paimdavau ir daugiau, po 260 eurų, dabar labai pigūs, po 4 eurus kilogramas“, – sako užkietėjusi grybautoja.
Nors dažniausiai savo slaptų grybavimo vietų moteris su niekuo nesidalija, Ramunė sutiko atskleisti, kur pavyko rasti tokį stulbinantį kiekį voveraičių.
„Aš einu savo vietose, savo miškan, kur be manęs niekas daugiau negrybauja. Buvau negrybavusi kokią savaitę. Tada ir prirenku. Vakar grybavau Lankaraiščio miške, bet jo internetas nerodo“, – dalijasi Ramunė.
Palinkėjus jai pasiekti dar vieną rekordą, pašnekovė atsako, kad šiemet to padaryti jau tikriausiai nebepavyks. Moters teigimu, voveraičių sezonas jau eina į pabaigą: „Voveruškos“ pradėjo galvas sukti, tai bijau, kad jos baigsis.“
Primename, kad naujienų portalas tv3.lt šiek tiek anksčiau kalbėjosi su varėniške apie jos aistrą grybavimui.
Miškus apeitų ir užrištomis akimis
Ramunė pasakoja grybaujanti nuo mažų dienų. Be tėvų užaugusiai moteriai tai buvo galimybė užsidirbti pinigų. O ir miškas ją visada traukte traukė.
„Namai buvo miške, augau be tėvų, buvo toks gyvenimas ir ištisai grybavau. Prie pat mūsų namų, už tvarto, būdavo grybai, tai vis eidavom prisirinkti baravykų, „voveruškų“.
Labai man patikdavo eiti miškan, ypač, kai renki tuos grybus, taip „faina“, taip malonu. Kai vaikas buvau, mes važiuodavom grybauti su karučiu ir jį pilną prigrybaudavom ir grybus parduodavom. Rūsyje buvo padaryta džiovykla, tai mes ten džiovindavome grybus“ – pasakoja pašnekovė.
Moteris grybauja įvairiuose Varėnos rajone esančiuose miškuose, tarp jų ir Merkinėje bei Marcinkonyse. Ji sakė, kad visus šiame krašte esančius miškus galėtų pereiti užmerktomis akimis, nes juose žino kiekvieną medį ir takelį.
„Labai gerai pažįstu miškus, Varėnos rajone, man atrodo, visus miškus žinau, kur jau grybauju. Matau ir jaučiu, kur gali būti grybų. Bet, aišku, ir vietas žinau. Buvo toks atvejis, mes grybavom su drauge ir ji paliko kibirą miške. Pasakė, kad prie kalniuko, o Marcinkonyse išvien kalniukai. Bet ji man paaiškino, kur maždaug ir aš ją nuvedžiau ten. Žinoma, ji rado ten savo kibirą“, – šypsosi R. Verbickienė.
Pašnekovė pasakoja, kad per šiuos metus grybauti jau buvo 27 kartus ir, pasak jos, tikrai dar neketina sustoti. Grybauti ji eina net ir tuomet, kai oro sąlygos nebūna pačios palankiausios: „Einu grybauti net kai ištisai lyja.“
Sulaukia prašymų kartu pagrybauti
Savo įspūdingais laimikiais Ramunė pasidalina ir socialiniame tinkle „Facebook“. Grybų karaliene praminta moteris neslepia, kad ne kiekvienam pavyksta rasi tiek grybų, todėl ji neretai sulaukia klausimų, kur grybauja ir kokia yra jos sėkmės paslaptis.
Kartais Ramunės žmonės net prašo kartu vykti pagrybauti. Ji mielai sutinka pavedžioti tautiečius po jai puikiai pažįstamus Varėnos miškus ir papasakoja, kur rasti ir kaip pamatyti pasislėpusius grybus.
„Aš sakau, prašau, atvažiuokit, parodysiu jums miškus. Tai buvo viena moteris atvažiavusi iš Simno, ji miško nepažinojo, tai aš vis tiek pasakiau, kur dygsta grybai, kad reikia eiti ten ar ten“, – pasakoja pašnekovė.
Tais atvejais, kai grybauja su kitais, Ramunė sako, kad pati grybų prirenka mažiau, nes nori leisti miško gėrybėmis pasidžiaugti atvykusiems svečiams.
„Jau kada vedžioju žmogų, aš tada tiek neprirenku, nes jaučiu, kad turiu būti atsakinga už tą žmogų. Nors galiu pati nueiti susirinkti, bet parodau tas vienas, pasakau, kad rink čia, o aš einu toliau. Jau ką pasiimu kartu, tai kitiems daugiau palieku“, – sako užkietėjusi grybautoja.
Visą straipsnį galite perskaityti paspaudę čia.