Manoma, kad krateris susidarė maždaug prieš 50 000 metų, kai 300 tonų sveriantis meteoras rėžėsi į žemę ir sukėlė didžiulį sprogimą. Beveik mylios pločio ir 550 pėdų gylio (167,64 metro) Baringerio krateris yra netoli Didžiojo kanjono.
Vaizdas pro lėktuvo langą šokiravo
Keliautojas pasidalijo nufilmuota medžiaga „Reddit“ tinkle, pasigėrėdamas neįtikėtinu vaizdu. „Iš savo lėktuvo sėdynės viduryje Vakarų JAV mačiau meteorito kraterį“, – rašė vartotoja, prisistačiusi vardu Gina.
Ji sakė „Newsweek“, kad vaizdas „atrodė kitoniškas“ ir panašus į „Marso nuotraukas iš arti“. Gina sakė, kad tuo metu, kai skrido į Australiją, žvilgtelėjusi pro lėktuvo salono langą pastebėjo baimę keliančią skylę kraštovaizdyje.
Nepaisant daugybės bandymų jį paviešinti, šiuo metu krateris tebėra privati nuosavybė, tačiau jį galima aplankyti, rašoma themirror.co.uk.
Į šią vietą atsitrenkęs meteoras būtų svėręs 300 000 tonų ir judėjęs 26 000 mylių per valandą (12 kilometrų per sekundę) greičiu, sukeldamas 150 kartų stipresnį sprogimą nei Hirošimos bomba.
Paaiškino, kodėl matoma tik nedidelė dalis meteoritų kraterių
Geologai teigė, kad meteoritas daugiausiai išgaravo po smūgio, todėl krateryje liko nedaug jo liekanų. Meteorcrater.com pateiktame paaiškinime, kurį cituoja themirror.co.uk, sakoma: „Didžioji meteorito dalis ištirpo dėl smūgio jėgos ir pasklido po kraštovaizdį labai smulkiu, beveik ištirpusiu išlydyto metalo rūku.
Milijonai tonų kalkakmenio ir smiltainio buvo išmušti iš kraterio ir už kilometro į visas puses padengė žemę sutrupėjusių, susmulkintų ir iš dalies išsilydžiusių uolienų, sumaišytų su meteoritinės geležies fragmentais, sluoksniu.“
Žemėje matoma labai nedaug meteoritų kraterių, nes per tūkstančius metų jie buvo suardyti. Tačiau dėl palyginti jauno Arizonos kraterio amžiaus jį sunku nepastebėti.
Didžiausią kraterį Žemėje galima rasti Pietų Afrikoje. Vredeforto kraterio skersmuo po smūgio būtų siekęs iki 200 m, tačiau dabar jo beveik neįmanoma atpažinti, nes jis susiformavo prieš 4 mlrd. metų.