Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Įvairių ligų užpulti žmonės plūsta į vaistines pirkti medikamentų. Tačiau bene labiausiai šiuo metu serga vaikai. Štai panevėžietė Ineta atskubėjo į vaistinę ieškoti medikamentų, mat vaiką užpuolė virusas. Tiesa, vaistų ieškojo net keliose vaistinėse.
„Vėmėm labai daug kartų, viduriavom, tai teko į ligoninę gult. Dėl antibiotikų reikia lakstyt, visur ieškoti, kur gauti, teko per kelias važiuoti“, – pasakojo moteris.
Sunkiai rado vaistų
O štai panevėžietės Vitos anūkė kosėjo net keturias savaites.
„Tam mieste, kur gyvena, vaistų nebuvo, gavom tik Panevėžy rezervavę, nes tų antibiotikų nebuvo čia. Nu, aišku, baisu, kai mergaitė penkių metų kosėja ir nenustoja, ir nėr vaistų. Ir kaip tam vaikui – toliau kosės?“ – klausė moteris.
Tiesa, trūksta ne tik įvairių antibiotikų, o ir vaistų nuo gripo. Vienoje iš Vilniaus vaistinių medikamentų nuo gripo vaikams jau nėra.
„Vaikiškas dozes pabaigę, deja, esam. – O čia prieš kiek laiko baigėsi? – Turbūt praeitą savaitę. Padidėjęs sergamumas ir per maža, turbūt, gamyba“, – svarstė „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas.
Vaistininkai pasakoja, kad suaugusiems vaistų netrūksta – trūksta tik tiems vaikams, kurie sveria iki 40-ties kilogramų.
„Tų likučių yra daugiau nei 100 pakuočių, vaikams skirtų vaistų. Čia tik apie Vilniaus vaistines kalbu“, – teigė R. Blynas.
Pasak Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos, vieno iš trijų vaistų nuo gripo trūksta visoje Lietuvoje.
„Vieno iš jų registruotojas dar vasario pradžioje mūsų tarnybai pranešė apie tiekimo sutrikimą ir kaip priežastį nurodė išaugusį vaisto poreikį, o kaip įmanomo tiekimo datą nurodė birželio antrą pusę“, – kalbėjo vaistų kontrolės tarnybos atstovė Aistė Tautvydienė.
O kitų dviejų likusių vaistų atsargų, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos duomenimis, liko štai tiek.
„Remiantis praėjusios savaitės duomenimis, didmeninio platinimo įmonių sandėliuose kitų dviejų minėtų registruotų vaistų, skirtų gydyti gripą, yra apie 24 tūkstančiai pakuočių“, – patikslino A. Tautvydienė.
Dažniausiai serga vaikai
Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligonines paguldyti 162 asmenys. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, šiuo metu yra 38 savivaldybės, kurios atsidūrė ant epidemijos slenksčio.
„Jeigu žmogus prasirgo gruodžio mėnesį gripu A, kurį jam nustatė laboratoriškai, dabar jis tikrai gali susirgti gripu B. Mirčių turim šiais metais 35 atvejus nuo gripo, pusė iš jų vyresni nei 80 metų, likusieji vyresni, keli yra 30–40 metų“, – vardijo gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė.
„Be abejo, trūksta talonų skubioms registracijom tą pačią dieną, tai dažnai praplečia mūsų priėmimą. Lieka kitiem pacientams mažiau laiko“, – tikino šeimos gydytojas Artūras Davidas Pancyrevas.
Daugiausiai, virš 50 procentų, serga vaikų, o hospitalizuota šiemet daugiau vaikų nei suaugusiųjų – apie 60 procentų. Štai, pasak Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojo, vaikai vis dar patenka į ligonines dėl gripo.
„Praeitą savaitę būdavo apie 7–8 pacientai. Prieš porą savaičių vos ne trečdalis vaikų atvykdavo dėl gripo. Vaikai, kurie buvo paskiepyti, šiemet sirgo kur kas lengviau“, – pastebėjo vaikų ligų skyriaus vedėjas Ramūnas Leišys.
O tam, kad vaikai ir suaugusieji išvengtų gripo komplikacijų arba prasirgtų lengviau, medikai skatina žmones skiepytis nuo gripo – vaikus nuo šios ligos nemokamai skiepija nuo 2 iki 7 metų.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.





















































































































































































































































