Tokia tragiška realybė – pirmadienį į pietryčius nuo Kijevo esančiame Kremenčuko miesto prekybos centre įvykusios raketos atakos pasekmė. Išgyvenę šią ataką, žmonės ją apibūdina kaip tikrą „pragarą“.
Ukrainos pagalbos tarnybų duomenimis, per raketų antskrydį žuvo mažiausiai 16 žmonių, o 59 buvo sužeisti.
„Tai jau šeštas kartas, kai miestas yra bombarduojamas nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą vasario 24 dieną“, – sakė Kremenčuko valstybinės ligoninės chirurgijos skyriaus direktoriaus pavaduotojas Oleksandras Kovalenko. „Tačiau tokie grasinimai anksčiau nepaveikė tiek daug žmonių.“
Šiuo metu ligoninėje yra gydomi 25 per išpuolį sužeisti žmonės, šešių iš jų būklė – kritinė, kalbėjo jis „Reuters“. Tokia ataka prieš ukrainiečius civilius sukėlė visuotinį pasipiktinimą, septynių didžiausių demokratinių valstybių grupės lyderiai susirinko į viršūnių susitikimą Vokietijoje ir pasmerkė tokį poelgį „bjauriu“.
„Tai nėra atsitiktinis smūgis. Tai yra apskaičiuotas Rusijos smūgis“, – vakarinėje vaizdo konferencijoje sakė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Jis pridūrė, kad mirčių skaičius gali didėti.
Jis apskaičiavo, kad atakos metu prekybos centre buvo apie 1000 žmonių. Prieš invaziją šiame mieste gyveno 217 tūkstančių gyventojų. Pranešama, kad per ataką taip pat dingo daugiau nei 40 žmonių. Tuo pasidalino Ukrainos generalinė prokuratūra.
Gelbėtojai ir toliau ieško po griuvėsiais įstrigusių asmenų, rašoma reuters.com.
Dalinasi siaubinga patirtimi
Viena pacientė ligoninės palatoje, 43 metų Ludmyla Mykhailets, pasakojo, kad kartu su vyru Mykola ji apsipirkinėjo elektronikos parduotuvėje, kuomet sprogimas ją išmetė į orą.
„Aš kritau galva į priekį ir raketos atplaišos trenkėsi į mano kūną. Visa vieta sugriuvo. Tada nusileidau ant žemės ir nebeprisimenu ar buvau sąmoninga, ar ne“, – pasakojo ji ir pridūrė, kad atakos metu ji susilaužė ranką ir prasiskėlė galvą.
„Tai buvo tikras pragaras“, – pridūrė 45 metų Mykola, kuriam kraujas sunkėsi per galvą apvyniotame tvarstyje.
Už ligoninės ribų, nedidelė prekybos centro darbuotojų grupė buvo apimta nerimo ir sielvarto, tačiau tuo pačiu metu ir palengvėjimo. Išgirdę oro antskrydžio sireną, jie patraukė slėptis į netoliese esantį rūsį, kuomet smogė raketos.
Prekybos centro darbuotojas, vardu Romanas, pridūrė, kad daugelis kitų liko viduje, nes prekybos centro vadovybė prieš tris dienas leido parduotuvėms dirbti net ir per aviacijos antskrydžio sirenas.
Daugelis ukrainiečių nustojo reaguoti į įprastas perspėjimo sirenas, nes už mūšių draskomų Ukrainos rytų ribų, smūgiai vyksta rečiau.
Grįžusi į intensyviosios terapijos skyrių, 21 metų Julija, kuri patyrė gilius įpjovimus, sakė, kad pirmadienį, kuomet smogė Rusijos raketos, buvo jos pirmoji darbo diena šiame prekybos centre.